Gemlik Yangın Kapısı

Yangın Kapısı Gemlik

Yangın Kapısı GemlikYangın kapısı normal çelik kapılardan ve diğer kapılardan çok farklıdır. Yangına karşı dayanıklı olması gerekiyor. online sitemiz üzerinden tüm kapıları detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. 120 dakika boyunca yangına karşı dayanıklı olarak üretilmesi önemlidir. Hiçbir şekilde çatlama yapmadığı gibi duman geçirmiyor. Dört etrafı birden kapalı olarak tasarlanmıştır. Sıcak ve soğuk olarak duman contası vardır. Isıya karşı yalıtımlı olan ürün özel bir dolguya yer verilmektedir.

Yangın kapısında olması gereken özellikler

Yangın kapısında olması gereken özellikler

Yangın kapısında olması gereken özellikler

Pushbar veya panikbar şeklinde seçenekler vardır. Yangın kapısında olması gereken özellikler elbette bunlarla bitmiyor. İsteye göre RAL kodu ve elektrostatik şeklinde fırın boyuna göre yapılmaktadır. Sabit kasa ya da ayarlanma özelliğine göre kasa kalınlığı şeklindedir. Çift veya tek olarak kanat vardır. Yangın kapılarının genellikle kolay bir şekilde görünmesi ve en önemlisi çok kolay olarak ulaşılması gerekiyor. Genellikle de binalarda her katta evin dış kapısının hemen yanındadır. Böylece ani bir durum karşısında insanlar panik olmadan hareket ederek çıkabilirler. Kapıların üst kısmında acil olarak çıkış yönünü gösteren bir işaret olması gerekiyor.

Yangın kapısı otomatik olarak kapanmaktadır. Yangın çıktıktan sonra kaçarken anında kapanmalı ve dumanın gelmesine engel olunması şarttır. Dışarıya duman sızması merdivenden inerken insanların can güvenliğini tehlikeye atmaya neden olabilir. Bundan dolayı kilitli bir şekilde kapanacak şekilde üretilmektedir. En önemlisi yangın merdivenlerinde kaçmak için hiçbir şekilde engel olabilecek bir yapıya izin verilmemelidir.

Yangın Kapıları

Yangın Kapısı Modelleri

Yangın Kapısı Modelleri

Yangın Kapısı Yönetmelikler

Yangın Kapısı Yönetmelikler

Yangın Kapısı Yönetmelikler

Yangın ve ya diğer doğal afetler için üretilmekte olan her güvenlik önleminin bir yönetmeliği vardır. Yönetmelikler, kullanılacak alanlar baz alınarak belirleniyor. Ülkemizde belirli bina standartları var. Binaların standartlar dahilinde olması, yönetmelikteki standartların da belirleyicisi olmaktadır. Firma olarak yangın güvenlik önlemleri konusundaki üretimlerimizde bu yönetmeliklere bağlı kalarak üretim yapmaktayız. Gemlik Yangın Kapıları üretimlerimiz sayesinde istediğiniz güvenli ortamları sağlayabilirsiniz. Firma olarak aynı zamanda değişik model ve çeşitler ile de sizlere hizmet sunmaktayız. Binalarımızda farklı görünümler oluşturmak için de firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Yangın Kapısı ve Güvenlik Önlemeleri

Yangın Kapısı ve Güvenlik Önlemeleri

Yangın Kapısı ve Güvenlik Önlemeleri

Günümüzde yangın güvenlik önlemleri konusunda hizmet sunan birçok firma olduğu görülüyor. Yangın güvenlik önlemeleri arasında pasif güvenlik önlemleri arasında olan yangın kapıları, firmamız tarafından profesyonel şekilde üretilmektedir. Yangın kapılarının üretimleri sırasında kullanılan kaliteli malzemeler sayesinde uzun ömürlü kullanım sağlayabilirsiniz. Bu sayede ekonomik olarak da avantajınız olacaktır. Yangın kapısı üretimlerimiz hem kaliteli malzemeler ile hem de kaliteli makineler ile yapılmaktadır. İşçilik konusunda alacağınız profesyonel hizmet sizlere birçok bakımdan avantaj sağlayacaktır. Gemlik Yangın Kapıları üretimlerimiz ile bugün birçok binada istenen koruma sağlanabiliyor. Farklı görünüm konusunda da firmamızdan hizmet alabilirsiniz. Günümüz koşullarına uygun modellerimiz ile binalarınızda farklı estetik görünümler yaratabilmekteyiz. Uygun fiyatlarımız sayesinde bu hizmetleri ekonomik olarak temin edebileceksiniz. Yangın anında kolaylıkla güvenli alanlara ulaşmamızı sağlayacak olan yangın kapılarının sağlam ve yanmaz yapıda olmaları gerekiyor. Isıya dayanıklı yapıları sayesinde insanların kolayca güvenli alanlara ulaşmaları sağlanıyor.

Gemlik Yangın Kapısı

Yangın çıktığında insanlar bir panik halinde olurlar. Bu panik halinde çıkışa kolayca ulaşılamaz. Yangın güvenlik önlemleri bu konuda insanları güvenli ortama ulaştırma konusunda işlev gören üretimlerdir. Yangın güvenlik önlemler içinde pasif güvenlik önlemleri arasında olan yangın kapıları, özel malzemeler ile üretilmesi gereken kapılardır. Gemlik Yangın Kapısı üretimlerimiz, kaliteli malzemelerimiz ile farklı çeşitlerde üretilebilmektedir. Firmamız sayesinde sizler de hem modern estetik görünümler konusunda hem de yönetmeliğe uygunluk konusunda destek alabilirsiniz. Profesyonel işçiliğimiz ve kaliteli malzemelerimiz sayesinde istediğiniz güvenli ortamları sağlayabileceksiniz. Modern tasarımlarımız ile binalarınızda istediğiniz görünümleri oluşturabilirsiniz.

En Uygun Yangın Kapısı fiyat politikamız

fiyat politikamız

fiyat politikamız

Bursa genelindeki üretimlerimiz için sizlerden gelen olumlu geri dönüşler sayesinde sizlere kalite garantisi sunabiliyoruz. Uzun kullanım sağlamaları sayesinde ekonominize de katkı sağlaya bileceksiniz. Uygun fiyat politikamız ile bu hizmetten faydalanabilecek ve güvenliğinizi sağlaya bileceksiniz. Piyasada talep edilen yüksek ücretlerden dolayı bu hizmeti alma konusunda insanların çekimser kaldıkları biliniyor. Firmamız sayesinde güvenliğinizi sağlayabilir ve istediğiniz estetik görünümleri yaratabilirsiniz.

Yangın Kapısı Modelleri

Yangın Kapısı Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yangın tehlikesi, başlangıcı esnasında söndürülebilme durumundaysa hepimizin   bildiği klasik yangın söndürme tüpleri olası bir tehlikeyi bertaraf edebilir. Ancak   yangın gereğinden fazla büyümüş ve bulunulan alan içerisinde nefes alımını etkiliyor   ya da oluşan ısı seviyesi ve alevler insan vücudunu tehdit etme noktasına geliyorsa,   öncelikli yapmamız gereken hemen yangın kapısına ulaşmak olmalıdır.

Yangın   kapıları genel olarak iki türde kullanılır.

Yangın Kapısı Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yangın Kapısı Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bunlardan birincisi

Yangının etkili olduğu  alanla iletişimi kopararak başka bir alana geçişi sağlayan yangın kapılarıdır. Bu   kapılar, geçişin sağlandığı alanlara alevlerin ve dumanın geçmesini engelleyerek,   güvenli bir bölgenin oluşmasını sağlarlar.

İkincisi ise

Kaçış amaçlı kullanılan yangın   kapılarıdır. Bu kapılar ise tahliye esnasında insanları açık hava ile buluşturma   amaçlıdır. Birçok kamu kurumunda veya yüksek katlı binalarda bu kapıların   örneklerini görebiliriz.  Hangi türde olursa olsun yangın kapılarında bulunması gereken en önemli özellik   uzun süre yanmaya dayanıklı olmasıdır. Tahmin edilebileceği gibi birçok insanın   kaçış için başvurduğu bu noktalardaki kapılar uzun süre ısıya ve aleve dayanıklılık   göstermeli ve insanların maksimum düzeyde yararlanarak, can güvenliklerini garanti   altına almalarını sağlamalıdır. Bu nedenle yangın kapılarının yapımı sırasında   kullanılan maddeler uzmanların belirttiği oran ve şekilde olmalıdır. Aksi takdirde   istenilen verimi vermeyen kapılar büyük bir faciaya neden olabilirler.

Yangın Kapısında üst düzey kaliteye dikkat edilmelidir.

Ülkemizde birçok firma ve kuruluş bu konuda hizmet vermekle beraber yazımızda   üstüne basarak vurguladığımız gibi, öncelikli olarak üst düzey kaliteye dikkat   çekilmelidir. Söz konusu yangın kapısı imalatında kullanılan maddelerin ne derecede   önemli olduğunu vurgulamıştık. Bir yangın kapısının istediğimiz verimi verebilmesi   için bazı koşulları yerine getirmesi gerekmektedir. Bu koşullar da yangın kapılarının   maliyetini belirlemektedir. Yani ucuz olarak satışı yapılan kapıların, yangın   sırasında etkili olmayacağını söylersek yanlış olmaz sanırım.

Dayanıklı olması Gerekmektedir.

Kullanılan maddenin   yanmaya dayanıklı olması kadar, uzun yıllar boyunca sorun çıkarmamasına özen   gösterilmelidir. Aksi takdirde sıradan ve standart yapım aşamalarında gösterilen   eksikliklerle imalatı yapılan yangın kapıları büyük bir tehlikenin davetiyecisi  konumuna gelebilir. Yangın tehlikesine karşı alınacak önlemler sırasında fiyata değil,   kaliteye odaklanmak en doğru karar olacaktır.

Yangın Kapısı Hakkında Bilinmeyenler

Ülkemizde yeteri kadar önem verilmeyen güvenlik önlemleri nedeniyle her yıl onlarca insan,   ihmalkarlığın kurbanı olarak hayatlarını kaybediyorlar. Özellikle ailelerin yaşadığı binalarda ve   iş yerlerinde kullanılması büyük bir önem arz eden güvenlik önlemleri arasında yer alan yangın   kapıları hakkında ayrı bir parantez açmak gerekiyor.

Acil tahliye sistemleri

Özellikle yüksek katlı binalarda bulunan   acil tahliye sistemlerinin temel amacı, en kısa süre içerisinde maksimum sayıda insanı tehlikeli   bölgeden tahliye ederek, güvenli alanlara geçişlerini sağlamaktır. Bu gibi durumlarda yangın   kapılarının temel işlevi ise yangının bulunduğu bölgedeki duman ve alev tehlikesi ile karşı karşıya   kalmış kişilerin tahliyesini gerçekleştirmektir.

Ancak yangın kapılarının da kendilerine göre birtakım işlevleri ve özellikleri olması gerekir.

Bildiğiniz gibi yangın tehlikesi esnasında, içerisinde bulunduğumuz binadaki eşyalar ve hatta   kullanılan boyalar, saniyeler içerisinde yangının daha da büyüyerek bütün alana yayılmasına   neden olabilir. Bu nedenle yangın kapısının üretimi esnasında, kullanılan malzemelerin yanıcı   olmamasına ve en üst seviyedeki ısı değerine dayanıklık göstermesine dikkat edilmelidir.

Yangın Kapısının Malzemelerinin doğru seçilmesi gerekir.

Bu kapılarda kullanılan malzemelerin doğru seçimi kadar, günlük hayatımız içerisinde yapmamız gereken bazı şeyler daha vardır. Yangın kapılarının sürekli kapalı tutulması, yapılan en büyük hatalardan birisidir. Bu kapıların kapalı tutulması, yangın esnasında insanların tahliye noktasına   ulaşmasında büyük bir sıkıntı yaratabilir. Olası tehlikeler karşısında alınması gereken bir diğer   önlem ise, bu kapıların yakınlarında gereksiz ve yanıcı özellikteki eşyaların bulundurulmamasına   özen gösterilmesidir. Aksi takdirde söz konusu alanda çıkış imkansız hala gelebilir.