normal bir video kameralı giriş gözetleme deliği, apartmanda bir kamera

Kapıdaki kablosuz video gözleri: özellikler ve teknik özellikler

Günümüz dünyasında, teknolojik ilerleme, kendini savunma ve ev koruması için çeşitli ürünler satın almanıza izin verdiğinden, insanlar artan güvenlik önlemleri kullanıyor. Kablosuz gözetleme deliği, güvenlik cihazları pazarında nispeten yakın zamanda ortaya çıktı, ancak zaten hak ettiği popülerliği kazandı.

Evinizin güvenliğini artırmak onun katılımıyla mümkün oldu.

Tasarım özellikleri

Kablosuz gözetleme deliği, kullanımı kolay ve uygun bir fiyata sahip olduğu için iyidir. Bu nitelikler sayesinde, insanlar bu özel cihazı giderek daha fazla satın alıyor.

Bu iki parçanın birleşimidir: biri yerleşik radyo modülüne sahip mikrofonlu bir video kamera ve diğeri kalıcı belleğe sahip bir video ekranı içerir. Dışarıdan, cihaz aynı boyut ve şekle sahip olduğu için tamamen sıradan bir gözetleme deliğine benziyor. Cihazı kapı gözetleme deliği yerine sabitlemek için tasarlanmış özel bağlantı elemanları ile birlikte satılmaktadır.

Tam da tasarım özellikleri nedeniyle gizli bir video kameranın fark edilmesi neredeyse imkansızdır.


Hem şebekeden hem de pilden çalışabilir, ancak çoğu cihaz bir DC adaptörüyle birlikte gelir.

Kameranın küçülmesi, tam teşekküllü video ve ses kaydının yüksek kalitede çekilmesini engellemez. Kural olarak, kaydedilen videonun boyutları 640*480 pikseldir. Videonun çözünürlüğü, kapıya yakın olan ziyaretçinin yüzünü net bir şekilde görmenizi sağlar.

Video kaydı olan kapı gözleri iki tipte yapılmaktadır.

 • Kapı yapısına doğrudan gözetleme deliğine sabitlenmek üzere tasarlanmış bir cihaz.
 • Kapıdan biraz uzakta bulunan kablosuz bir cihaz.

Her iki türün de artıları ve eksileri vardır.

Örneğin, bir görüntüleme cihazının dahili hafızası olabilir veya çeşitli hafıza kartlarını kabul eden özel bir modül ile donatılmış olabilir. Çoğu model yalnızca videoya kaydetmekle kalmaz, aynı zamanda ön kapının dışında neler olup bittiğini de fotoğraflayabilir.

Kablosuz video gözetleme deliği neredeyse her zaman yerleşik bir pille birlikte gelir, bu nedenle şebekeye hiç bağlı olması gerekmez. Modern modeller, uzaktan video gözetimi yapmanızı sağlayan bir radyo modülü içeren taşınabilir bir konfigürasyonda mevcuttur.


Bu özellik, özellikle fiziksel sağlık sorunları olanlar olmak üzere birçok insanın hayatını büyük ölçüde kolaylaştırır.


İnceleme cihazlarının artıları ve eksileri


Ek güvenlik sağlamak için bir daireye kablosuz bir video gözetleme deliği kurmak gerekir.

Bu cihazın diğer gözetim sistemlerine göre üstün olan bir takım avantajları vardır.

 • Kablosuz bir sistemin ana avantajı gizliliğidir. Dışarıda, bir video bağlantısı tespit etmek neredeyse imkansızdır, yalnızca kapının kapsamlı bir şekilde incelenmesiyle fark edilir.
 • Cihazın bir diğer avantajı da bütçesidir. Maliyeti cebinize çarpmaz ve birçok fayda sağlar.

 • Ürünün minyatür boyutu nedeniyle montajı kolaydır. Kurulumu fazla zaman almaz ve kurulumdan sonra çalışmak çok kolaydır.
 • Ayrıca, inişte neler olup bittiğini kişisel olarak kontrol etmek için kapının yakınında olmanın hiç gerekli olmaması da uygundur. Gizli ses ve video kaydı, rahat yerinizden ayrılmadan gerçek zamanlı olarak izlemenizi sağlar.

 • Video göz cihazı, çok kullanışlı olan yalnızca birkaç düğme ile donatılmıştır. Cihazı kullanmak için özel bilgi ve becerilere ihtiyacınız yoktur, böylece her yaştan bir kişi onunla başa çıkabilir.
 • Mevcut mevzuata göre, vatandaşların kanıt olarak dijital kayıt sunma hakkına sahip olması önemlidir, bu nedenle bir video kaydına girmeye çalışırsanız, davetsiz misafirleri bulup yakalamanıza yardımcı olacaktır.


Anket cihazlarının çok sayıda olumlu özelliği, içlerinde bazı dezavantajların ortaya çıkmasını engellemedi.

 • Radyo modülü, işletimsel parazite karşı oldukça hassastır.
 • Kompakt kamera, mekanik hasara karşı düşük bir dirence sahiptir.


 • Kablosuz cihazlar özellikle düşük sıcaklıklarda uzun süre şarj tutamazlar. Cihazın kararlı çalışmasının sıcaklık aralığı sınırlıdır. Aynısı bazı modeller için de geçerlidir. En ucuz seçenekler yalnızca belirli bir sıcaklık aralığında çalışabilir. Cihaz, izin verilen sınırların dışına çıkar çıkmaz hemen arızalanır ve bu, elektronik aksamın veya pilin zarar görmesine neden olabilir.


 • Veri iletimi bir radyo kanalı kullanılarak gerçekleşir ve parazit oluşması veri almayı imkansız hale getirir. Hattaki parazit birçok nedenden dolayı meydana gelebilir: yakınlarda belirli cihazların varlığı, iletkenli parçalar vb. Radyo dalgası saplamaları için özel olarak kullanılan cihazlar vardır.


 • Minyatür kablosuz kamera çok dayanıklı değil. Birkaç garip hareket cihaza zarar vermek için yeterlidir, ancak bazı üreticiler kırılması neredeyse imkansız olan darbeye dayanıklı modeller üretir.


Ekstra seçenekler


Kablosuz video gözetim sistemleri çeşitli ek özelliklere sahip olabilir.

Bazı modeller, veri iletimi için bir kızılötesi hareket sensörü ve bir GSM modülü ile donatılmıştır. Kızılötesi hareket sensörü, kapıdan belirli bir mesafede hareket olduğunda kamerayı otomatik olarak açar, cihaz video kaydına veya fotoğraf çekmeye başlar – bunların hepsi yaptığınız ayarlara bağlıdır.

İnternete bağlı herhangi bir cihazda kayıtlı bilgileri alabilmek için GSM modülü gereklidir. Bu, evden uzakta olsanız bile ön kapının yakınında neler olduğunu izlemenizi sağlar.

Videolar ve fotoğraflar daha sonra daha detaylı incelemek için kaydedilebilir.

Nasıl seçilir?

Özel video gözetimi için bir görüntüleme cihazı seçerken, işlevselliğine karar vermeniz gerekir.

Örneğin, bir kızılötesi hareket sensörü, otomatik aydınlatmalı bir girişte kesinlikle anlamsız bir işlevdir. Seçim yaparken, tam olarak aynı parametrelere sahip bir cihaz satın almak için kapı gözünün boyutunu ölçmek gerekir, aksi takdirde kurulum zorlukları ortaya çıkacaktır.

Ayrıca görüş açısını da göz önünde bulundurmalısınız. Genellikle uzun menzilli bir kamera almak anlamsızdır, genellikle 90 derecelik bir dönüş yeterlidir. Sahipler, konuklarla çevrimiçi iletişim kurabilmek istiyorsa, Wi-Fi destekli bir cihaz satın almaya değer.


Yararlı bir özellik, ziyaretçilerin ziyareti hakkında zili çalmadan önce bile öğrenebileceğiniz hareket sensörüdür.


Özel kullanım için bir cihazın satın alınması, ortalama gereksinimlere göre uyarlanmalıdır. Profesyonel video kameralar, ortalama kullanıcı için net olmayan bir dizi gelişmiş özelliğe sahiptir ve basitleştirilmiş muadillerinden çok daha pahalıya mal olurlar.

Kablosuz bir video gözü satın almadan önce gerçek müşterilerin performans özelliklerini ve incelemelerini dikkatlice okuduğunuzdan emin olun. Fiyat ne kadar düşükse, cihazın o kadar kötü olduğunu unutmayın.


Popüler Modeller


Kablosuz bir video gözü satın almaya karar verirken, dezavantajlarını ve avantajlarını belirlemek için en popüler modelleri tanımanız gerekir.

 • GSM II-2 – gözetleme deliği kapısına takılmak üzere tasarlanmış bir cihaz. Set bir hafıza kartı, bir MMC cihazı, bir şarj cihazı, bir pil ve bağlantı parçaları içerir. Minyatür ekran ve hareket sensörü sayesinde apartman sahipleri ziyaretçilerin yaklaşımını her zaman önceden görebilir. Kızılötesi sensör, bir buçuk metre mesafedeki hareketi algılayabilir. Dokunmatik ekran ve 100 derecelik görüş açısı, cihazın popülaritesine katkıda bulunuyor.

 • radyo DVR – 5 inçlik büyük bir ekrana sahip bir cihaz. Video gözünden kısa bir mesafede daireye kurmak gerekli değildir, ancak yanınıza alabilirsiniz. Pil gücünden büyük ölçüde tasarruf sağlayan yerleşik bir otomatik kapanma ve açma işlevine sahiptir. Ürün pirinçten yapılmıştır ve bu nedenle küçük bir ağırlığa sahiptir. Video gözetim kiti, bir video gözü, bir anten ve stereo kulaklıklardan oluşur.

 • Ev Sesi – minimum bir dizi fonksiyonla donatılmış ucuz bir inceleme cihazı modeli. Yardımı ile iki yönlü bir diyalog yürütebilir ve küçük bir monitörden kapının dışında neler olduğunu izleyebilirsiniz. Aslında, video iletişimli bir mini interkomdur.
 • Sitetek i3 – Wi-Fi modülüne sahip android tabanlı bir cihaz. Ayrıca cihazın harici modülünde bir zil, bir arka ışık ve bir hareket sensörü bulunur ve ürünün içinde görüntünün net bir şekilde görülebildiği yerleşik bir dokunmatik ekran bulunur. Sititek i3, birkaç saat kesintisiz çalışabilen bir pil ile çalışır.


 • Kara Kale – kamera, çağrı, dokunmatik ekran ve sabitleme elemanlarından oluşan kablosuz video gözetleme deliği. Cihaz, bir hareket sensörü ve bir GSM modülü ile donatılmıştır, bu sayede apartman sahipleri sadece ziyaretçileri göremez, aynı zamanda onlarla iletişim kurabilir. Sık sık şarj edilmeye ihtiyaç duymayan şarj edilebilir bir pil ile çalışır.


Renkli kamera ve dokunmatik ekran, özellikle tüm veriler kit ile birlikte gelen bir hafıza kartına kaydedilebildiğinden, izleme sürecini çok daha kolay hale getirir.


Bu cihazlardan birine genel bir bakış, aşağıdaki videoda görebilirsiniz.