Kapılar Mario Rioli: iç kapılar, müşteri yorumları

Bir apartman dairesinde veya evde kozmetik onarımlar sırasında iç kapıların takılması gerekir. Modern pazarda, parlak renklerde veya doğal ahşap yüzeyli çok sayıda farklı model var. Ürünlerinin kalitesi ve ilginç tasarımları nedeniyle popülerliğini kazanan birkaç marka var.

Tanınmış bir İtalyan şirketi olan Mario Rioli’den kapı satın almak iyi bir seçim olacaktır.

Şirket hakkında

İtalyan markası Mario Rioli, 2007 yılında Rusya’da üretime başladı. Şirket, yılda yaklaşık bir milyon kapı kasası üretebilen güçlü bir fabrika kurdu. Tesis tam döngü yöntemini kullanıyor: Teslim edilen hammaddeler kurutuluyor ve bundan tüm aşamalarda %100 kalite kontrol ile ürünler yapılıyor.

Ürünler, birkaç kontrol aşaması nedeniyle yüksek kalitededir: ilk önce hammaddeleri kontrol ederler, ardından bitmiş kapılar doğrudan üretim ve montaj güvenilirliği açısından kontrol edilir. Bitmiş ürünler, odanın benzersiz bir tasarımını oluşturmaya ve daireye rahatlık vermeye yardımcı olur. Kapılar, yüksek talepleri olan alıcıları memnun edecek.

Üretim özellikleri


Rusya pazarı özel İtalyan ürünleriyle doluydu. Tesis, büyük hacimlerde yüksek kaliteli iç kapılar üretmektedir. Mario Rioli için miktar ana kriter olarak kabul edilmez, ilk sırada uluslararası standartlara uygun olarak üretilen ürünlerin kalitesi gelir.

Odalar arası kapı imalatında modern ekipmanlar kullanılmaktadır. Tüm teknolojik süreç en küçük ayrıntısına kadar tasarlanmıştır ve verimlidir. Fabrikada çalışan tüm çalışanlar ve işletme personeli, Avrupa’daki ana üretim sahasında eğitilmiş ve uygulanmıştır. Modern teknolojiler, benzersiz özelliklere sahip ürünler üretmeye izin verir. Bugüne kadar, bu kalite özelliklerine sahip iç kapılar üretebilen çok fazla Rus şirketi yok.

Mario Rioli ürünlerinin ana özelliği petek yapısıdır. Kanvas iyi bir ses yalıtımına sahiptir ve çevre dostu ve güvenli malzemelerden yapılmıştır.

Kaplama doğal bir dokuya sahiptir ve yüzey mekanik strese karşı artan mukavemet ve dirence sahiptir. Kapı bloklarının üretiminde kullanılan tüm bileşenler, sıcaklık ve nem dalgalanmalarına maruz kalmaz.

İç kapılar hafiftir, bu da kullanım sürecini büyük ölçüde basitleştirir ve tüm elemanların hizmet ömrünü uzatır. Kapı menteşeleri gıcırdama, sarkma yapmaz ve kulplardan uygulanan boya silinmez.

İtalyan modellerinin avantajları:

 • Orijinal stil. Ürünler çok çeşitli tasarımlarda mevcuttur. Şirket, iç kapı endüstrisinde uzman ve trend belirleyici olarak kabul edilir. Koleksiyonlar periyodik olarak güncellenir ve geliştirilir.
 • Uzun süreli ürün garantisi. Modern teknolojilerin yardımıyla her tasarımın gücü ve güvenilirliği arttı. Her ürünün 3 yıl garanti süresi vardır. Standart yapıların hizmet ömrü ortalama 15 yıldır.
 • Artan ses yalıtımı. Kapı kanadı 4,5 cm kalınlığında olup, kapı kasasına sıkıca oturmaktadır. Çevre etrafındaki tüm yapı kauçuk bir conta ile yapıştırılmıştır. Birçok model, ses yalıtımını önemli ölçüde artıran sahte bir parçaya sahiptir.


 • Kaliteli kaplama. Mario Rioli üreticisinin kapıları, yüksek kaliteli malzemelerden modern teknoloji kullanılarak yapılmıştır. Yüzey ultraviyole, mekanik ve aşındırıcı hasara karşı dayanıklıdır.
 • Kapı çerçevesinin montajı kolaydır. Gömülü bağlantı parçaları: bir kilit, menteşeler ve kulplar, profesyonel olmayan işçiler tarafından gerçekleştirilebilen yapının montajını kolaylaştırır.
 • Kapı çerçevesi, kapıların montajını çok daha kolay hale getiren kanadın boyutudur. Düz bantlar teleskopiktir, bu da duvardaki tüm düz olmayan yüzeyleri gizlemenize ve duvar kağıdını yeniden yapıştırmanız gerekirse kapıyı çıkarmanıza olanak tanır.


 • Düşük maliyetli iç kapılar. Ünlü İtalyan üreticiye ve yüksek kaliteli ürünlere rağmen, ürünlerin maliyeti aşırı pahalı değil.
 • Kapıların imalatında üretici, zaman kazandıran, yapının montajındaki hataları ortadan kaldıran ve kurulum sırasında hasarı önleyen gerekli tüm armatürleri kurdu.
 • Benzersiz tasarım, çünkü geliştiriciler en son moda trendlerini takip ediyor. Şirket tarafından piyasaya sürülen her yenilik tüketiciler arasında popülerlik kazanıyor.


 • Müşterilerden çok sayıda gurur verici inceleme. Hemen hemen tüm incelemeler olumlu, ancak başka yerlerde olduğu gibi, bu üründe hiçbir şeyden hoşlanmayan memnun olmayan müşteriler var.
 • Kapılar, ses emici malzemeden yapılmış bir conta ile sağlanan sıkıca kapanır.
 • Kapatırken ve açarken ekstra ses yoktur. Her modelde poliamid mandallı bir kilit bulunur.


 • Cam ekler fabrikada monte edilir, bu da eşitsizliği, kırılmayı ve boyut uyumsuzluğunu ortadan kaldırır.
 • Yapının kenarı üç tarafta bitmiştir, bu da kapıların yüksek nemli odalara ve ayrıca merdivenlere monte edilmesini mümkün kılmaktadır.


Üreticinin popüler koleksiyonları


Mario Rioli’nin bazı modelleri basit. Hepsinin farklı bir konfigürasyonu var:

 • Klasik model “Domenica” dır. Kapılar klasik orantılara, benzersiz panellere sahiptir. Dekorasyon için cam, ayna veya vitray ekler kullanılır. Klasik modeller için harika olan tuval için malzeme olarak doğal ahşap kullanılır. Kaplama, her ürün için ayrı bir desen sağlayan klasik bir doku ve renge sahiptir. Bu modeller ülke ve retro tarzı için uygundur.
 • “Arboreo” klasik modeller için de geçerlidir. Tasarım özelliği – “panelde panel”. Şirket, kapı üretiminde bu teknolojinin yaratıcısı olarak kabul edilir. Koleksiyon, büyük oranda cam içeren bir yüzeyin yanı sıra doğal ahşap kaplamadan yapılmış bir kapı ile ayırt edilir. Klasik modelin her detayı iç mekana özgünlük ve güzellik katıyor.

 • çizgi – modern tuvaller. Bu koleksiyondaki modeller minimalist tarzda kullanılmıştır. Yüzey düz, ahşap panel kaplamalı. Wenge ve meşe en sık kullanılır, tüm ürüne titizlik ve form sadeliği verir. Bir veya iki kapılı olarak mevcuttur.
 • Minimalizm ve çilecilik için koleksiyon – “Mare”. Tuvalin yüzeyi düz cam ekler ve yuvarlak çizgilerle düzdür. Odanın herhangi bir tasarımına ve iç kısmına uygun çeşitli kesici uçların imalatında kullanılır.

 • Koleksiyondan benzersiz kapılar minimo çok uzun zaman önce Rusya’da üretmeye başladı. Dış kumaş, klasik malzemelerin odunsu tonlarını taklit eden güzel kenarlarla kaplanmıştır. Orijinal cam ekler odanın iç kısmında güzel görünüyor.
 • İtalyan karakterini tamamen yansıtan bir koleksiyon – “Primo Amore”. Yüzey güzel şeffaf ekler ile dekore edilmiştir. Bir kumaşın bitirilmesi, pahalı ağaç türlerinden bir satır arası aralıklarla gerçekleştirilir. Çeşitli malzemelerden pervazlar ve kafesler yaygın olarak kullanılmaktadır.


 • Koleksiyondan modern modeller hemen. Minimalizmin küçük detayları popüler modellerde harika görünüyor. Ürünler güvenilir ve kullanımı kolaydır ve ayrıca düşük maliyetlidir. Kaplama için doğal ağaç türleri için özel bir film kullanılır.
 • Seride doğal malzemeler ve laminat parke harika görünüyor “Saluto”. Cam ekler dekorasyon olarak kullanılır.


Tasarımcılar dizilişi sürekli güncelliyor. Ürün üretimi için çok sayıda malzeme, her oda için bir model seçmeyi mümkün kılar.


Mario Rioli fabrikasından çıkan her kapı en yüksek kalitededir. Sadece birçok olumlu eleştiriyi tanımak gerekir ve herkes ürünlerin güvenilirliğine ve kalitesine ikna olabilir.


İnşaatlar


Üretici, ürünlerin kalitesine ve itibarına önem verir. Görünüşleri ve kalitesiyle memnun edecek ürünlere ihtiyacı var. Tasarımcılar uygun unsurlara sahip modeller geliştirdiler, ancak aksesuarlar herhangi bir koleksiyon için kendi takdirinize bağlı olarak seçilebilir.

Her model müşteriye montajlı ve komple set olarak teslim edilir. Profesyonel olmayan bir usta bile kendi başına kurabilir. Geometrik boyutlar ideal olarak kurulum sahasına uygundur, kesilmeleri ve ayarlanması gerekmez.

Üretici, iç kapıların yüzeyinde evlilik olmadığını garanti eder. Dış kaplama, mekanik hasara maruz kalmayan iyi bir kaplamanın oluşması nedeniyle verniklenir ve parlatılır.

Şirket, doğal ahşaptan yapılmış yüksek kaliteli kapılar sunmaktadır. Ürünler tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır. Tüm ürünler Avrupa kalite standartlarına göre masif ahşaptan yapılmıştır. Tüm iç kapılar çekici ve orijinal görünüyor, iyi performans özelliklerine sahip.

Her model en son teknoloji kullanılarak üretilmektedir. Bu nedenle, her ürün uzun yıllar dayanır. Eviniz için bir kapı seçmek için müşteri yorumlarını okumanız veya uzmanlardan tavsiye almanız gerekir. Meşe ve çamdan yapılmış iç mekan ahşap kapılar güzel bir görünüme ve modern bir tasarıma sahiptir.

Ardından, Mario Rioli’nin kapılarını kullanan bir dizi iç mekana bakın.normal bir video kameralı giriş gözetleme deliği, apartmanda bir kamera

Kapıdaki kablosuz video gözleri: özellikler ve teknik özellikler

Günümüz dünyasında, teknolojik ilerleme, kendini savunma ve ev koruması için çeşitli ürünler satın almanıza izin verdiğinden, insanlar artan güvenlik önlemleri kullanıyor. Kablosuz gözetleme deliği, güvenlik cihazları pazarında nispeten yakın zamanda ortaya çıktı, ancak zaten hak ettiği popülerliği kazandı.

Evinizin güvenliğini artırmak onun katılımıyla mümkün oldu.

Tasarım özellikleri

Kablosuz gözetleme deliği, kullanımı kolay ve uygun bir fiyata sahip olduğu için iyidir. Bu nitelikler sayesinde, insanlar bu özel cihazı giderek daha fazla satın alıyor.

Bu iki parçanın birleşimidir: biri yerleşik radyo modülüne sahip mikrofonlu bir video kamera ve diğeri kalıcı belleğe sahip bir video ekranı içerir. Dışarıdan, cihaz aynı boyut ve şekle sahip olduğu için tamamen sıradan bir gözetleme deliğine benziyor. Cihazı kapı gözetleme deliği yerine sabitlemek için tasarlanmış özel bağlantı elemanları ile birlikte satılmaktadır.

Tam da tasarım özellikleri nedeniyle gizli bir video kameranın fark edilmesi neredeyse imkansızdır.


Hem şebekeden hem de pilden çalışabilir, ancak çoğu cihaz bir DC adaptörüyle birlikte gelir.

Kameranın küçülmesi, tam teşekküllü video ve ses kaydının yüksek kalitede çekilmesini engellemez. Kural olarak, kaydedilen videonun boyutları 640*480 pikseldir. Videonun çözünürlüğü, kapıya yakın olan ziyaretçinin yüzünü net bir şekilde görmenizi sağlar.

Video kaydı olan kapı gözleri iki tipte yapılmaktadır.

 • Kapı yapısına doğrudan gözetleme deliğine sabitlenmek üzere tasarlanmış bir cihaz.
 • Kapıdan biraz uzakta bulunan kablosuz bir cihaz.

Her iki türün de artıları ve eksileri vardır.

Örneğin, bir görüntüleme cihazının dahili hafızası olabilir veya çeşitli hafıza kartlarını kabul eden özel bir modül ile donatılmış olabilir. Çoğu model yalnızca videoya kaydetmekle kalmaz, aynı zamanda ön kapının dışında neler olup bittiğini de fotoğraflayabilir.

Kablosuz video gözetleme deliği neredeyse her zaman yerleşik bir pille birlikte gelir, bu nedenle şebekeye hiç bağlı olması gerekmez. Modern modeller, uzaktan video gözetimi yapmanızı sağlayan bir radyo modülü içeren taşınabilir bir konfigürasyonda mevcuttur.


Bu özellik, özellikle fiziksel sağlık sorunları olanlar olmak üzere birçok insanın hayatını büyük ölçüde kolaylaştırır.


İnceleme cihazlarının artıları ve eksileri


Ek güvenlik sağlamak için bir daireye kablosuz bir video gözetleme deliği kurmak gerekir.

Bu cihazın diğer gözetim sistemlerine göre üstün olan bir takım avantajları vardır.

 • Kablosuz bir sistemin ana avantajı gizliliğidir. Dışarıda, bir video bağlantısı tespit etmek neredeyse imkansızdır, yalnızca kapının kapsamlı bir şekilde incelenmesiyle fark edilir.
 • Cihazın bir diğer avantajı da bütçesidir. Maliyeti cebinize çarpmaz ve birçok fayda sağlar.

 • Ürünün minyatür boyutu nedeniyle montajı kolaydır. Kurulumu fazla zaman almaz ve kurulumdan sonra çalışmak çok kolaydır.
 • Ayrıca, inişte neler olup bittiğini kişisel olarak kontrol etmek için kapının yakınında olmanın hiç gerekli olmaması da uygundur. Gizli ses ve video kaydı, rahat yerinizden ayrılmadan gerçek zamanlı olarak izlemenizi sağlar.

 • Video göz cihazı, çok kullanışlı olan yalnızca birkaç düğme ile donatılmıştır. Cihazı kullanmak için özel bilgi ve becerilere ihtiyacınız yoktur, böylece her yaştan bir kişi onunla başa çıkabilir.
 • Mevcut mevzuata göre, vatandaşların kanıt olarak dijital kayıt sunma hakkına sahip olması önemlidir, bu nedenle bir video kaydına girmeye çalışırsanız, davetsiz misafirleri bulup yakalamanıza yardımcı olacaktır.


Anket cihazlarının çok sayıda olumlu özelliği, içlerinde bazı dezavantajların ortaya çıkmasını engellemedi.

 • Radyo modülü, işletimsel parazite karşı oldukça hassastır.
 • Kompakt kamera, mekanik hasara karşı düşük bir dirence sahiptir.


 • Kablosuz cihazlar özellikle düşük sıcaklıklarda uzun süre şarj tutamazlar. Cihazın kararlı çalışmasının sıcaklık aralığı sınırlıdır. Aynısı bazı modeller için de geçerlidir. En ucuz seçenekler yalnızca belirli bir sıcaklık aralığında çalışabilir. Cihaz, izin verilen sınırların dışına çıkar çıkmaz hemen arızalanır ve bu, elektronik aksamın veya pilin zarar görmesine neden olabilir.


 • Veri iletimi bir radyo kanalı kullanılarak gerçekleşir ve parazit oluşması veri almayı imkansız hale getirir. Hattaki parazit birçok nedenden dolayı meydana gelebilir: yakınlarda belirli cihazların varlığı, iletkenli parçalar vb. Radyo dalgası saplamaları için özel olarak kullanılan cihazlar vardır.


 • Minyatür kablosuz kamera çok dayanıklı değil. Birkaç garip hareket cihaza zarar vermek için yeterlidir, ancak bazı üreticiler kırılması neredeyse imkansız olan darbeye dayanıklı modeller üretir.


Ekstra seçenekler


Kablosuz video gözetim sistemleri çeşitli ek özelliklere sahip olabilir.

Bazı modeller, veri iletimi için bir kızılötesi hareket sensörü ve bir GSM modülü ile donatılmıştır. Kızılötesi hareket sensörü, kapıdan belirli bir mesafede hareket olduğunda kamerayı otomatik olarak açar, cihaz video kaydına veya fotoğraf çekmeye başlar – bunların hepsi yaptığınız ayarlara bağlıdır.

İnternete bağlı herhangi bir cihazda kayıtlı bilgileri alabilmek için GSM modülü gereklidir. Bu, evden uzakta olsanız bile ön kapının yakınında neler olduğunu izlemenizi sağlar.

Videolar ve fotoğraflar daha sonra daha detaylı incelemek için kaydedilebilir.

Nasıl seçilir?

Özel video gözetimi için bir görüntüleme cihazı seçerken, işlevselliğine karar vermeniz gerekir.

Örneğin, bir kızılötesi hareket sensörü, otomatik aydınlatmalı bir girişte kesinlikle anlamsız bir işlevdir. Seçim yaparken, tam olarak aynı parametrelere sahip bir cihaz satın almak için kapı gözünün boyutunu ölçmek gerekir, aksi takdirde kurulum zorlukları ortaya çıkacaktır.

Ayrıca görüş açısını da göz önünde bulundurmalısınız. Genellikle uzun menzilli bir kamera almak anlamsızdır, genellikle 90 derecelik bir dönüş yeterlidir. Sahipler, konuklarla çevrimiçi iletişim kurabilmek istiyorsa, Wi-Fi destekli bir cihaz satın almaya değer.


Yararlı bir özellik, ziyaretçilerin ziyareti hakkında zili çalmadan önce bile öğrenebileceğiniz hareket sensörüdür.


Özel kullanım için bir cihazın satın alınması, ortalama gereksinimlere göre uyarlanmalıdır. Profesyonel video kameralar, ortalama kullanıcı için net olmayan bir dizi gelişmiş özelliğe sahiptir ve basitleştirilmiş muadillerinden çok daha pahalıya mal olurlar.

Kablosuz bir video gözü satın almadan önce gerçek müşterilerin performans özelliklerini ve incelemelerini dikkatlice okuduğunuzdan emin olun. Fiyat ne kadar düşükse, cihazın o kadar kötü olduğunu unutmayın.


Popüler Modeller


Kablosuz bir video gözü satın almaya karar verirken, dezavantajlarını ve avantajlarını belirlemek için en popüler modelleri tanımanız gerekir.

 • GSM II-2 – gözetleme deliği kapısına takılmak üzere tasarlanmış bir cihaz. Set bir hafıza kartı, bir MMC cihazı, bir şarj cihazı, bir pil ve bağlantı parçaları içerir. Minyatür ekran ve hareket sensörü sayesinde apartman sahipleri ziyaretçilerin yaklaşımını her zaman önceden görebilir. Kızılötesi sensör, bir buçuk metre mesafedeki hareketi algılayabilir. Dokunmatik ekran ve 100 derecelik görüş açısı, cihazın popülaritesine katkıda bulunuyor.

 • radyo DVR – 5 inçlik büyük bir ekrana sahip bir cihaz. Video gözünden kısa bir mesafede daireye kurmak gerekli değildir, ancak yanınıza alabilirsiniz. Pil gücünden büyük ölçüde tasarruf sağlayan yerleşik bir otomatik kapanma ve açma işlevine sahiptir. Ürün pirinçten yapılmıştır ve bu nedenle küçük bir ağırlığa sahiptir. Video gözetim kiti, bir video gözü, bir anten ve stereo kulaklıklardan oluşur.

 • Ev Sesi – minimum bir dizi fonksiyonla donatılmış ucuz bir inceleme cihazı modeli. Yardımı ile iki yönlü bir diyalog yürütebilir ve küçük bir monitörden kapının dışında neler olduğunu izleyebilirsiniz. Aslında, video iletişimli bir mini interkomdur.
 • Sitetek i3 – Wi-Fi modülüne sahip android tabanlı bir cihaz. Ayrıca cihazın harici modülünde bir zil, bir arka ışık ve bir hareket sensörü bulunur ve ürünün içinde görüntünün net bir şekilde görülebildiği yerleşik bir dokunmatik ekran bulunur. Sititek i3, birkaç saat kesintisiz çalışabilen bir pil ile çalışır.


 • Kara Kale – kamera, çağrı, dokunmatik ekran ve sabitleme elemanlarından oluşan kablosuz video gözetleme deliği. Cihaz, bir hareket sensörü ve bir GSM modülü ile donatılmıştır, bu sayede apartman sahipleri sadece ziyaretçileri göremez, aynı zamanda onlarla iletişim kurabilir. Sık sık şarj edilmeye ihtiyaç duymayan şarj edilebilir bir pil ile çalışır.


Renkli kamera ve dokunmatik ekran, özellikle tüm veriler kit ile birlikte gelen bir hafıza kartına kaydedilebildiğinden, izleme sürecini çok daha kolay hale getirir.


Bu cihazlardan birine genel bir bakış, aşağıdaki videoda görebilirsiniz.nedir, teleskopik kapı elemanlarının çeşitleri ve boyutları

Giriş kapılarına ilaveler

Kapı kanadının montajı, ankrajlar veya kendinden kılavuzlu vidalarla duvarların uçlarına sabitlenmesini içerir. Bu işlemin sorunlarından biri, duvar kalınlığı ile kapı kanadı arasındaki uyumsuzluk olup, fazla boşluk oluşmasına neden olur. Bu sorunu etkin ve hızlı bir şekilde çözmek, giriş kapılarına yapılan uzantılara yardımcı olacaktır.

Nedir ve neden ihtiyaç duyulur?

Giriş kapıları genellikle 75 mm’yi geçmeyen standart bir çerçeve genişliği ile üretilir. Aynı zamanda, duvarın tüm ucunu tamamen kapatamaz, bu da daha önce çimento veya sıva ile kaplanmış eğimlerin oluşumuna yol açar.

Günümüzde bu yaklaşımın yerine uzantılar kullanılmaktadır. Bu yapılar bir tür kapı çerçevesinin devamı. Genişlikleri, kapılarla birlikte duvarın ucunu tamamen gizleyerek entegre bir bağlantı oluşturacak şekilde seçilir.

Teknik olarak, uzantılar, kapı kanadının yanına vidalanan levhalar veya metal eklerdir. Burada her iki parçanın tasarımının eşleşmesi önemlidir. Uzantıları kurmak, sorunu eğimlerle çözmenize ve açıklığı çok daha güzel ve pratik hale getirmenize olanak tanır.

Bu sistemlerin bir diğer görevi, tüm kapı yapısının ömrünü uzatmanıza izin veren kutuyu gevşemekten korumaktır.


Uzantılar iki dikey ve bir yatay çubuktan oluşur. Genişlikleri belirli bir kapı için ayrı ayrı seçilir. Genellikle bu yapılar daha estetik bir görünüm kazandırmak için ön kapılara monte edilir.

Uzantıların kurulumunun birkaç olumlu yönü vardır:

 1. Kurulum kolaylığı. Benzer öğelerle fazla deneyiminiz olmasa bile uzantıları kısa sürede monte edebilirsiniz.
 2. Bitirmenin en aza indirilmesi. Uzantılar duvarlardaki tüm düzensizlikleri tamamen gizler, bu nedenle kurulumdan önce ayrıca macunlamanız gerekmez. Bununla birlikte, bazı durumlarda, minimum bitirme yapılır, ancak bu, minimum maliyet ve malzeme gerektirir.
 3. Uzun servis ömrü. Tahtalar pratik olarak fiziksel strese maruz kalmazlar, bu nedenle yalnızca kasıtlı olarak zarar görebilirler. Bu da ömürlerini etkiler.


Çeşit


Yapısal olarak kapı uzantıları, kutunun yanına takılan küçük şeritlerdir. Ancak aynı zamanda, çeşitli türlere ayrılmalarını sağlayan farklı bir tasarıma sahip olabilirler:

Klasik veya basit

Bu tip uzatma, duvarın genişliğine göre ayarlanmış sıradan bir tahtadır. Kapı çerçevesine dik açılarda oturur. Dışarıdan, yapı bir platband ile kapatılmıştır.

bu not alınmalı tahtanın dış ucu farklı bir şekle sahip olabilir. En basit seçenek, her tarafta bir dikdörtgen şeklinde normal bir tahtadır. Ancak bir kenarı olan ürünler de var. Bu kısım dobor ile kasanın birleştiği yerde bulunur. Bu kesimin varlığı, her iki elemanın da niteliksel olarak birleşmesine ve eklemi maksimumda gizlemesine izin verir.

teleskopik kapı

Bu tür uzantıların bir özelliği, çubuğun uçlarında olukların bulunmasıdır. Dışa doğru, aynı şekilde bağlanabildikleri için biraz astarı andırıyorlar. Bu uzantılar bina amaçlı kullanılmaktadır. Bu nedenle, geniş bir duvarınız varsa endişelenmenize gerek yok çünkü doğru sayıda tahta seçmek zor değil.

Tüm uzantıların standart ölçülerde yapıldığına dikkat edilmelidir. Bu nedenle, kalasları dış duvarla aynı hizada olacak şekilde seçmek her zaman mümkün değildir.


Çoğu durumda, ekstrem tahtaların boyutlarını kendinize göre ayarlamanız gerekecektir.


Boyutlar


Uzantıları seçerken önemli faktörlerden biri boyutlarıdır. Günümüzde üreticiler bu değerlerin çok geniş bir yelpazesinde ürünler üretmektedir. Çoğu zaman, hepsi apartmanlarda veya özel evlerde standart duvar boyutlarına odaklanır.

Bugün piyasada, aşağıdaki boyutlara sahip çeşitli uzantı türleri vardır:

 1. Yükseklik 2060 ila 2200 mm arasında değişebilir.
 2. Genişlik 50 ila 560 mm arasında değişir.
 3. Kalınlık nispeten az değişir. Piyasada bu değerin 10-20 mm aralığında olduğu modifikasyonlar mevcuttur.

Tüm bu özelliklerin standartlaştırılmadığı ve bu nedenle yalnızca belirli bir üreticiye bağlı olduğu anlaşılmalıdır. Standart uzantı, açıklığınıza uygun değilse, sipariş üzerine gerekli parametrelerle bir tasarım yapabilirsiniz. Bu genellikle doğrudan kapıyı satan ve kuran kuruluş tarafından yapılır. Şirketin uzmanları ilk aşamada gerekli tüm ölçümleri yapar ve ilaveyi belirli boyutlara ayarlar.

Fazla ödeme yapmak istemiyorsanız, tasarımı kendiniz yapabilirsiniz, ancak bunun için belirli becerilere ve araçlara sahip olmanız gerekir.


malzemeler


Uzantıların bir özelliği de kapıların parametrelerine göre tasarlanmış olmalarıdır. Bu nedenle, üreticiler bunun için tuvalin yapıldığı aynı malzemeleri kullanmaya çalışıyorlar. Bugün piyasada birkaç çeşit kapı uzantısı bulabilirsiniz:

 • Ahşap. Kozalaklı ağaçlar, işlenmesi kolay olduğu için burada ana malzeme olarak kullanılır. Bu tür ürünler en pahalı ürünler arasındadır, bu nedenle her zaman kullanılmazlar. Ahşap uzantıların sadece binanın içine yerleştirilmesi tavsiye edilir, çünkü sokağa yerleştirilirlerse ağaç hızla kullanılamaz hale gelir.
 • Ahşap panolardan panolar. Bu tür yapıların üretimi için MDF, sunta, sunta, OSB veya kontrplak kullanılır. Plakalardan elde edilen ürünler, düşük fiyatları ve doğal diziden daha düşük olmayan benzersiz dekoratif özellikleri ile dikkat çekicidir. Ancak aynı zamanda ürünler neme iyi dayanmazlar ve böyle bir ortamda kullanıldığında basitçe şişebilirler. Bu etkiyi en aza indirmek için özel koruyucu filmler ile kaplanmıştır.

 • Plastik. Benzer uzantılar aynı tip kapılarla birlikte kullanılır. Malzemenin çok kırılgan olduğu, ancak nemden korkmadığı ve sıcaklık değişikliklerini kolayca tolere ettiği belirtilmelidir. Uzmanlar ayrıca bunları iç mekanlarda kullanmanızı tavsiye ediyor.
 • Metal. Donmaya mükemmel şekilde dayanabilen ve aynı zamanda son derece dayanıklı olan en çok yönlü ürünler. Genellikle çok katlı binaların ön kapılarına kurulurlar. Yüksek kaliteli bir bağlantı elde etmek için kurulum sırasında özel adaptörler kullanılır.


Lütfen tüm bu uzantı türlerinin birbirinin yerine kullanılabileceğini unutmayın. Bu nedenle, hiç kimse plastik kapının yanına ahşap bir kalas monte etmeye zahmet etmez veya tam tersi. Her şey kişisel tercihlere ve eğimin teknik özelliklerine bağlıdır.


Renkler


Uzantıların tasarımı, kapı çerçevesinin ne kadar çekici görüneceğini belirler. Bugün üreticiler bu ürünlerin birçok tonunu ve rengini sunuyor:

 • siyah;
 • beyaz;
 • gri;
 • kahverengi, vb.

Günümüzde birçok uzantı ahşabın rengine uyacak şekilde boyanmıştır. Bununla birlikte, onun modelini de taklit edebilirler. Modern teknolojiler, eklentinin hemen hemen her rengini elde etmenizi sağlar. Sadece iç mekan stili için doğru olanı seçmek önemlidir.

Benzersiz bir tasarıma ihtiyacınız varsa, ayrı ayrı sipariş edilebilir. Ancak böyle bir ilavenin maliyeti zaten standart tasarımlardan biraz daha yüksek olacaktır.

Bitir seçenekleri


Uzantı yapma süreci, bir çerçevenin oluşturulmasını ve ancak o zaman dekoratif özellikler kazandırmak için bitirilmesini içerir. Bugün, bu tür işlemler birkaç yaklaşım kullanılarak gerçekleştirilebilir:

 1. Kaplama. Kaplama kullanımı, uzantının yüzeyindeki hemen hemen her ağaç türünü taklit etmenizi sağlar. Doğal hammaddelerden yapıldığı için malzemenin kendisi insanlar için tamamen güvenlidir.
 2. Laminasyon. Bu işlem, iş parçasının özel kağıt türleri, PVC film veya eko kaplama ile yapıştırılmasını içerir. Bu malzemeler sadece ürünün tasarımını değiştirmekle kalmaz, aynı zamanda onu korur. Bu yaklaşım, sunta veya MDF’den dobor üretiminde sıklıkla kullanılmaktadır.
 3. Boyama. Bu, en basit ve en yaygın bitirme seçeneğidir. Boya hemen hemen her tür malzemeye uygulanabilir. Ancak aynı zamanda, ürünün benzersiz bir tasarımını elde etmek imkansızdır.
 4. vernikleme. Vernik uygulaması sadece doğal ahşap için uygulanmaktadır. Bu maddeler sadece yapısını korumakla kalmaz, aynı zamanda desenin benzersizliğini de vurgular.

Nasıl seçilir?


Uzantılar, kapının dekoratif bir unsurudur, bu nedenle seçimi ciddiye alınmalıdır. Kaliteli ürünler satın almak için basit önerilerle yönlendirilmelisiniz:

 • ölçüm al. Bu prosedür dikkatli ve yavaş yapılmalıdır. Uzantının boyutlarını yanlış belirlerseniz, artık onarılamayacak boşluklar görünebilir. Tasarımı tamamen yenisiyle değiştirmeniz gerekecek. Kapı eğimleri genellikle standart olmayan bir şekle sahiptir. Bu nedenle, uzantının genişliği ve yüksekliği birkaç yerde ölçülmelidir. Bu, en dar ve en geniş yerleri belirlemenizi sağlayacaktır. Elde edilen verilere dayanarak, eğimin kendisinden biraz daha büyük olması gereken bir ek satın almanız gerekir.
 • Tasarımınızı seçin kapı kanadının renk şeması altında. Benzer bir desen satın almak mümkün değilse, en yakın tonları ve dokuları bulmaya çalışmalısınız. Bu yapılmazsa, uzantı ve kutu görsel olarak çok hoş olmayan bir kontrasta sahip olacaktır. Örneğin ahşap kapıların altına plastik şerit takmayın. Buradaki diziden panoları kullanmak daha iyidir.
 • Dikkat et ürün kalitesi. Ürünleri yalnızca üretimleri için doğal ve güvenli malzemeler kullanan güvenilir üreticilerden almaya çalışın.

İç mekanda güzel örnekler


İyi seçilmiş uzantılar, kapının güzelliğini vurgulayacak ve iç tasarıma harika bir katkı olacaktır.

Beyaz lamine uzantılar, uzun koridorun ve içindeki tüm kapıların genel tarzını tekrarlıyor. Altın dekor ve kapı donanımları ve uyumlu duvar kağıdı ve laminat, iç mekanı lüks kılıyor.

Koyu masif ahşaptan yapılmış paneller ve kapılar aynı uzantılarla tamamlanmaktadır. Her şey klasik tarzda yapılır, katı ve çok güzel görünür.

Ve burada uzantılar standart değil, oyulmuş, şık bir ahşap çift kapı oluşturuyorlar.


İşte hem kapının kendisini hem de odanın tüm iç kısmını bir bütün olarak süsleyen orijinal uzantıların başka bir versiyonu.


Aşağıdaki videodan ön kapıya uzantıların nasıl kurulacağı hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz.kendinden yapışkanlı sızdırmazlık bandı, kauçuk malzeme ile sızdırmazlık

Kendinden yapışkanlı kapı contası

Kapılarda kullanılan modern contalar maksimum sızdırmazlık sağlayarak ısı kaybını önler. Üreticiler, özellikleri daha yakından incelemeye değer olan bu tür contaların çeşitli türlerini alıcıların dikkatine sunar.

Bu ürünlerin ana avantajı, hemen hemen her tür kapı yapısı için kullanılabilmeleridir.

özellikler

Kendinden yapışkanlı dolgu macunu, kendinizi daha ayrıntılı olarak tanımaya değer birçok özellik ve avantaja sahiptir. Ürünler yüksek derecede esnekliğe sahiptir, onları oluşturmak için kullanılan malzemeler orijinal şeklini hızla geri yükleyebilir.

Modern kendinden yapışkanlı sızdırmazlık bantları, oldukça önemli bir nokta olan sıfırın altındaki sıcaklıklara bile iyi bir dirence sahiptir. Düşük kaliteli malzemelerden üretilen ürünlerin soğuk mevsimde sertleşebildiğini belirtmekte fayda var.

Kendinden yapışkanlı contaların ana özelliği, kullanım sırasında kapının maksimum sızdırmazlığını sağlamalarıdır.


Aynı zamanda, elemanların montajı çok fazla zaman ve çaba gerektirmez. Bu tür bantların ana avantajı, her yerde kullanılabilmeleridir. Ahşap üzerine bile farklı malzemelere mükemmel şekilde sabitlenirler. Ek olarak, kendinden yapışkanlı modeller görünmezdir, kapı malzemesiyle iyi birleşirler ve iyi estetik niteliklerle ayırt edilirler.


Çeşit


Kendinden yapışkanlı bir dolgu macunu seçerken, bu ürünlerin ana türlerine özel dikkat gösterilmelidir. Temel olarak, tüm modeller arasındaki fark malzemede yatmaktadır. Ayrıca kapılar için farklı ebatlarda contalar kullanılabilir.

Kendinden yapışkanlı bantlar amaç bakımından farklılık gösterir.

 • Mühürler alıcılar arasında yüksek talep görüyor giriş kapıları için. Bu tür ürünler yoğunluk ile ayırt edilir; onları oluşturmak için kalın malzemeler kullanılır. Contaların özelliği, bir iç boşluğun varlığıdır. Bu nedenle, bant kapı çerçevesine mümkün olduğunca sıkı oturur.
 • interroom yapılar da mühürler olmadan tamamlanmış sayılmaz. Yukarıdaki seçeneğe kıyasla, bu ürünler daha basit teknik özelliklere sahiptir. Örneğin, bu bantlar odayı cereyanlardan korumak için kullanılmaz.
 • Genellikle kendinden yapışkanlı ürünler kullanılır cam kapılar için. Bu bantlar ayrı bir türdür. Özellik, özel bir bölümün varlığında yatmaktadır. Modellerin ana avantajı basit ve iddiasız kurulum.

Yukarıdakilerin tümüne ek olarak, contalar şekil olarak farklılık gösterir.

 • Bant küçük boşlukları (1-2 mm) kapatmak için kullanılır.
 • Mesafe biraz daha büyükse, özel kauçuk seçenekleri kullanmak en iyisidir:
 • 3 mm kalınlığa kadar olan boşlukları kapatmak için C ve E şekilli sızdırmazlık profilleri kullanılmaktadır.
 • P ve V şeklinde ürünler 5 mm mesafe ile kullanılmaktadır.
 • En kalın seçenekler D ve O şekilli elemanlardır. Yaklaşık 6-7 mm boşluklar için kullanılırlar.


Boyutlar


Alıcılar arasında kalın contalar yüksek talep görmektedir. Esas olarak giriş kapıları için kullanılırlar. Modeller iyi ses ve ısı yalıtımı sağlar. Ayrıca kalın ürünlerin kullanılması ile kapılar vurmadan sıkıca kapanır.

İnce kendinden yapışkanlı contalar iç kapılar için uygundur. Bu seçenekler oldukça geniş bir yelpazede sunulmaktadır ve bu nedenle seçimle ilgili nadiren sorun vardır.

malzemeler

Mühürün yapıldığı malzemeye özellikle dikkat edilmelidir.

 • Giriş sokak kapısı için seçenekler en sık kullanılır lastik. Ürünlerin özelliği, çeşitli değiştiricilere dayanmalarında yatmaktadır. Kauçuk conta, farklı hava koşullarına ve aşırı sıcaklıklara karşı iyi bir dirence sahiptir. Uzmanlar, bu seçeneklerin paranızın karşılığını almanın ideal bir örneği olduğunu söylüyor. Düşük bir fiyata, iyi performans özelliklerine sahip dayanıklı ürünler satın alabilirsiniz. Yüksek kaliteli seçenekler, orijinal şeklini koruyarak 3-4 mevsim dayanabilir.
 • Modern pazarda daha az popüler olmayan ürünler silikon. Bu seçenekler, performans açısından kauçuğa göre biraz daha düşüktür. Yukarıda açıklanan modellerle karşılaştırıldığında, silikon contalar daha az dayanıklıdır. Çoğu zaman, bu elemanlar iç kapılar için kullanılır. Bu bileşende silikon contaların rakibi yoktur. Ayrıca bu ürünler çevre dostu türler grubuna dahildir. Silikon toksik değildir ve kullanım sırasında zararlı duman çıkarmaz.


 • En ucuz çözüm satın almak köpük kauçuk kendinden yapışkanlı bantlar. Ancak bu tür ürünleri satın alırken, hizmet ömürlerinin yaklaşık 5-6 ay olduğunu anlamalısınız. Bu tür contalar giriş yapıları için önerilmez. Bunun nedeni, sıcaklık değişikliklerinin ve kirin etkisi altında ürünün parçalanmaya başlamasıdır.
 • Sözde yumuşacık kurdeleler. Temel olarak, bu seçenekler mobilyalar, yani gardıroplar için kullanılır. Bantlar iyi ısı ve ses yalıtımı özellikleri sağlar. Kabarık ürünler, kabine toz girmesini önler.
 • En dayanıklı olanlar manyetik contalar. Bu seçeneklerin oldukça pahalı olduğunu belirtmekte fayda var, ancak buradaki fiyat mükemmel performansla haklı çıkıyor. Manyetik contaların kalbinde üç devre vardır.


Bu nedenle, ürünler malzemeye sıkıca sabitlenir ve iyi bir sızdırmazlık sağlar.


Renkler


Kendinden yapışkanlı contalar çeşitli renklerde mevcuttur. Standart tipler siyah ürünleri içerir. Karanlık giriş ve iç yapılar için idealdirler.

Hafif bir kapı için beyaz kendinden yapışkanlı contalar kullanılabilir. Ancak bu tür ürünler, hava koşullarının etkisi altında hızla kirlenir.

Üreticiler de şeffaf modelleri alıcıların dikkatine sunuyor. Cam kapılar için idealdirler. Ürünü kullanırken tamamen görünmezdir. Ayrıca, bu seçenekler güvenilir ve dayanıklıdır.

Nasıl seçilir?

Kendinden yapışkanlı bir kapı contası seçerken birkaç önemli noktaya dikkat edin.

 • İlk önemli nokta malzemedir. Her tipin avantaj ve özelliklerine odaklanarak, hem giriş hem de iç tasarım için kolayca bir seçenek seçebilirsiniz. Örneğin, bir sokak kapısı için kalın kauçuk contalar kullanmak en iyisidir. Bunun nedeni, uygulama sırasında maksimum sızdırmazlık sağlayacak olmalarıdır. Ek olarak, bir sızdırmazlık maddesi kullanılması, odadaki optimum sıcaklığın korunmasına yardımcı olacaktır.
 • Ürünün boyutuna önceden karar verin. Çerçeve ile kapı arasındaki boşluğun kalınlığını önceden ölçün. Elde edilen göstergelere dayanarak, kendinden yapışkanlı bandın şeklini ve kalınlığını doğru bir şekilde seçmek mümkündür.
 • Ürün üzerinde bulunan yapıştırıcının kalitesi önemlidir. Contadaki kusurların varlığı, kullanım için uygun olmadığını gösterir.


 • Üreticiye özel dikkat gösterilmesi önerilir. Ürünlerinin yüksek kalitesini zaten göstermeyi başarmış güvenilir şirketlerden modeller seçmek en iyisidir.
 • Satın alma sırasında malzemenin esneklik açısından kontrol edilmesi önerilir: Ürünün orijinal şekline ne kadar çabuk geri döndüğünü görmek için mühür bir parmakla hafifçe bastırılmalıdır. Uzmanlar orta sertlikte bantlar kullanmanızı tavsiye ediyor. Çok sıkı olan ürünler kapının normal kapanmasını engelleyecektir. Yumuşak contalar orijinal şeklini hızla kaybeder.
 • Gardırop için bant satın almak, malzeme kalitesine dikkat. Temel olarak, bu ürünleri oluşturmak için köpük kauçuk kullanılır. Ancak bazı üreticiler daha iyi malzemelerden seçenekler üretiyor.


Nasıl kullanılır?


Yukarıda belirtildiği gibi, bandın montajı özellikle zor değildir.

İlk önce eski mührü sökmeniz gerekir. En kolay yol malzemeyi yırtmaktır. Ancak bu yöntem ürünü çıkarmazsa, bir keski veya bıçak kullanmak en iyisidir.

Bundan sonra, kalan yapıştırıcıyı kapı kanadı yüzeyinden çıkarmak gerekir. Bu tam sayılarda beyaz ispirto veya aseton kullanabilirsiniz.

Kalıntıları dikkatlice çıkarın, böylece yeni malzeme yüzeye sıkıca sabitlenir.

Ardından, aşağıdaki manipülasyonları gerçekleştirmeniz gerekir:

 • açıklığın boyutlarını, yani yüksekliğini ve genişliğini ölçün;
 • sızdırmazlık bandını elde edilen göstergelere göre ayarlayın;
 • koruyucu tabakayı üründen çıkarın.


Bundan sonra, conta kapı çerçevesinin çevresine sıkıca sabitlenmelidir. Lütfen bandın yüzeye iyi yapışması gerektiğini unutmayın. Contanın fazla parçaları bir bıçakla çıkarılmalıdır.

Ön kapı için bant kullanılırken 2 devre kurulmalıdır. Bunlardan biri doğrudan kapı çerçevesine sabitlenmiştir. İkinci devreye gelince, kapının uç bölgesinin dış tarafına sabitlenir.


Örnekler ve varyantlar


Kapı yapısında kendinden yapışkanlı bir conta kullanmanın birkaç yolu vardır.

Bunlardan biri, bir oluk bağlantısı kullanarak ürünü sabitlemektir. Temelde bu yöntem girdi yapılarının üretimi sırasında dahi kullanılmaktadır. Kutunun çerçevesinde kılavuz elemanlar bulunmaktadır. Tabanda kullanılan conta sert bir parçaya sahiptir.

Bu montaj seçeneği, çok yüksek mukavemet göstergeleri ile karakterize edilir, çok güvenilirdir. Ancak, yükleme işlemini kendi başınıza tamamlamanız neredeyse imkansızdır.

Kapı contaları hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki videoya bakın.


Ön kapı Portalı için standart metal kalınlığı ne olmalıdır

Ön kapı için metalin standart kalınlığı ne olmalıdır

İçerik:

1. Nelere dikkat edilmelidir?
1.2 Optimum kalınlık

2. Çelik seçin
2,2 Çok ince çelik (1,2 mm’ye kadar)
2.3 Aşırı kalın çelik levha

3. İhtiyacınız olan şey

Giriş metal kapısı güvenilir ve emprenye edilemez görünüyor, ancak sakinler ve mülkleri için etkili koruma sağlaması ve ayrıca kolayca açılıp kapanması için sadece ön kapı için doğru menteşeleri seçmek değil, aynı zamanda değil, aynı zamanda diğer birçok koşula da uymak. Bunlardan biri kapı kanadının optimal kalınlığıdır.

Nelerin dikkate alınması gerekiyor?

Kapı metalinin kalınlığı ne olmalıdır? Cevap bize oldukça açık görünüyor ve üç ana noktadan oluşuyor:

 1. Kapı yapısı, çeşitli hırsızlık türlerine dayanacak kadar güçlü olmalıdır – hem kilit alanına ve menteşelere hem de tüm kapı kanadına verilen hasar.
 2. Sokaktan gürültü ve soğuğun erişimini etkili bir şekilde engellemelidir.
 3. Güzel ve güvenilir bir kaplama ve bağlantı parçaları (kilitler, tutamaklar ve menteşeler) yalnızca zenginliğinizi göstermekle kalmayacak, aynı zamanda sizi önümüzdeki yıllarda gereksiz onarım masraflarından da kurtaracaktır.

Yani, sadece üç gereklilik var, ancak ihtiyacımız olan asıl şey kişisel güvenliği ve mal güvenliğini sağlamak. Ve bu gereksinim, dayanıklı metalden yapılmış bir kapı ile başarıyla yerine getirilecektir.

ön kapı için standart metal kalınlığı ne olmalıdır

Optimum Kalınlık

Bugün, kapı yapılarının en popüler modelleri oldukça karmaşıktır ve bir metal levha, bir çerçeve ve takviyeler, yalıtım ve dış dekoratif kaplamadan oluşur. Tüm bu unsurlar, kapınızın kalınlığını oluşturmak için toplanır. Sertleştirici nervürlerin ve hacimli yumuşak döşemenin genişliğinin, MDF panellerle veya doğal ahşapla kaplanmasının bu parametreyi önemli ölçüde artırabileceğini unutmayın.

Tavsiye. Bir kapı satın alırken, metalin derinin altında ne kadar kalın olduğunu sorun – bu gösterge çok önemlidir!

çelik seçimi

Mevcut standartlara göre, kapı metal kalınlığı 1,2 ila 2 mm arasında olmalıdır. Bugün her şeyi satın alabileceğinizi unutmayın. Dilerseniz her zaman 1 mm’den daha ince çelik sacdan yapılmış bir seçenek bulabilirsiniz. Bununla birlikte, aynı zamanda, sipariş üzerine, 3 mm’den daha kalın çelikten bir kapı yapacak ustaları bulmak zor değil, bu da size çok inceden daha az sorun getirmeyecek.

Çok ince çelik (1,2 mm’ye kadar)

Çok ince çeliğin nesi var? Sadece izinsiz girişe karşı koyamayacak olmakla kalmayacak. Diğer şeylerin yanı sıra:

 • son kat kaplamayı kurarken deforme olacaktır;
 • Böyle bir tuvale güvenilir kilitler takmak imkansızdır.

Bu da girişinizde şifreli kilit ve interkom olsa bile çok ince çelikten yapılmış bir kapı almamanız gerektiği anlamına geliyor.

Aşırı kalın çelik levha

Bir ön kapı satın alırken “ne kadar çok, o kadar iyi” sloganıyla yönlendirilirseniz, yanılıyorsunuz. Çeliğin özgül ağırlığı oldukça büyüktür, fazladan birkaç milimetre tüm yapıyı çok ağır hale getirecektir. Daha fazla menteşe kullanmanız ve bu ağırlığı destekleyebileceklerinden emin olmanız gerekecek. Menteşelerin bağlantı noktalarında duvara sürekli yüksek bir yük binmesinin, tuğlaların tahrip olmasına ve duvarda çatlakların ortaya çıkmasına neden olabileceği de dikkate alınmalıdır.

Çocuklar ve yaşlılar için güvenlik konusu da aynı derecede önemlidir. Yeterince hızlı olmayan bir tepki, böyle bir kapı kazayla kapanırsa – örneğin bir hava akımı nedeniyle – yaralanmaya neden olabilir.

tam olarak ne gerekli

Yani kapı kanadının standart kalınlığı 1,2 – 2 mm’dir. Avantajları arasında aşağıdaki parametrelere sahip ürünler bulunmaktadır:

 • yeterince yüksek mukavemet;
 • yüksek kaliteli bağlantı parçaları takma yeteneği – kilitler, kulplar, menteşeler;
 • 2 mm’ye kadar soğuk haddelenmiş çelik, kilitler ve kılıflar dahil tüm yapının ağırlığına mükemmel şekilde dayanacaktır;
 • ürünün ağırlığı, yaralanmaya neden olacak kadar büyük değildir, bu da ürünün tüm aile üyeleri için güvenli ve rahat kullanım sağladığı anlamına gelir.

Evinizi güvenilir bir şekilde koruyacak yüksek kaliteli, güzel ve dayanıklı bir ön kapı mı arıyorsunuz? Portal şirketi, mevcut standartları karşılayan her türlü bağlantının yanı sıra çok çeşitli kapı yapıları sunmaktadır. Tarafımızdan sunulan modeller, teslimat ve kurulum ile şirketin web sitesinde sipariş edilebilir. Eksiksiz bir hizmet yelpazesi sunmaktan ve uygun ödeme şekilleri sunmaktan mutluluk duyacağız.

Sorusu olan? Daha fazla bilgi ve sipariş verme konusunda yardım için iletişim sekmesindeki danışmanımızla iletişime geçin.

Uygun fiyata yüksek kaliteli giriş kapıları, çok sayıda yeni yerleşimcinin hayalidir. Ekonomi sınıfı bir tasarım satın alırken nelere dikkat etmelisiniz, bir sonraki makalede öğreneceksiniz?

Ön kapı ne kadar kalın olursa,

Kapı ne kadar kalın olmalı? Kalın ön kapılar, artıları ve eksileri

Kaliteli bir ürün peşinde koşan alıcı, kapısının önünde kalın bir ön kapı görmek istediğinde belli bir eğilim ortaya çıktı. Ön kapı ne kadar kalınsa, sahip olduğu özelliklerin o kadar büyük olduğuna inanılmaktadır. Bu gerçekten öyle mi, bakalım.

Kapı ne kadar kalın olmalı sorusuna cevap verilirken not edilebilir: “Montajda 80 mm ve üzeri kalınlıkta olan giriş kapıları kalın kabul edilir. Bu tür kapılar 0,70 m² × °C/W ısı transfer direncine ve 40 dB ses yalıtım indeksine sahip olmalıdır.

Tabii ki, kalın bir ön kapı oldukça sağlam ve çekici görünüyor, güven veriyor, kalınlığı kendisi için konuşuyor, ancak böyle bir kapının artılarına ve eksilerine bakalım.

Ön kapı ne kadar kalın olursa, soğuğa ve gürültüye karşı koruma o kadar iyi olur

 

Ön kapı ne kadar kalın olursa,

Ön kapı ne kadar kalın olursa,

Kapı kanadının kalınlığını ve kapı çerçevesinin derinliğini artırmak, ısı ve ses yalıtım dolgusunun hacmini artırmanıza olanak tanır. Kuşkusuz, ısı ve ses yalıtımı gibi özellikler için kapının kalınlığı önemli bir rol oynamaktadır, ancak yüksek kaliteli yalıtım malzemelerinin kullanımına tabidir.

Kalın bir ön kapı seçerken öncelikle ne tür bir ısı yalıtım malzemesi içerdiğine dikkat edin. Bu bilgilerle, ilgili malzemelerin ısı direnci ve gürültü azaltma tablo verilerine dayanarak kapı yalıtımının tasarım göstergelerini bağımsız olarak tahmin edebilirsiniz.

Kapının kalın olduğu ortaya çıkabilir, ancak aslında soğuktan ve gürültüden herhangi bir koruma sağlayamaz. Sonuç olarak, zaman ve para boşa gitti.

Eski konut stokunun dairelerinin her zaman modern bina kod ve yönetmeliklerinin gereksinimlerini karşılamadığını ve apartmanlar arası duvarlara ve seçilen ön kapıdan daha kötü ısı ve ses yalıtımına sahip bölmelere sahip olabileceğini de belirtmekte fayda var.

Ön kapı ne kadar kalın olursa, hırsızlığa ve açılmaya karşı korumanın o kadar fazla yolu tasarımına sahip olabilir.

https://guardian.ru/upload/iblock/8af/Stalnaya_dver_DS_4_TSelnognutoe_dvernoe_polotno_1.jpg

Yüksek kaliteli giriş kapıları, yalnızca iyi bir mukavemete sahip olmakla kalmayıp, aynı zamanda çoğu zaman metal levhanın kalınlığıyla değil, çeşitli saldırılara karşı koruma sağlamak için kapı kanadı ve kapı çerçevesi içindeki bir profil ve bölme sistemi tarafından sağlanan hırsızlık direncine de sahip olmalıdır. mekanik bir aletle zorla hırsızlık ve çarpma yöntemleri.

Kalın giriş kapıları

Kapının tasarımında koruyucu özellikleri geliştirmek için çok sayıda teknolojik yöntemin kullanılmasının, bitmiş ürünün ağırlığında ve maliyetinde bir artışa yol açtığı anlaşılmalıdır. Bu tür giriş kapıları genellikle 80 kg veya daha fazla ağırlığa sahiptir, bu da ek kanopilerin kurulumunu gerektirir – uzun süreli çalışmada yüksek yüklere dayanabilen, genellikle en az 3 parça olan kapı menteşeleri.

Ön kapı ne kadar kalınsa, o kadar sağlam ve çekici görünür.

 

Ön kapı ne kadar kalın olursa,

Ön kapı ne kadar kalın olursa,

20 mm’ye kadar kalın dekoratif paneller ve (veya) hacimsel dekoratif metal kaplama ile kapı tertibatının kalınlığını önemli ölçüde artırmak mümkündür. Tasarım stili ne olursa olsun, bu tür kapılar saygın ve sağlam görünecek. Ayrıca kalın dekoratif panellerin kapının ısı ve ses yalıtım özelliklerini iyileştirdiğini de unutmayın.

Çok kalın giriş kapıları, manivela tipi kilit takma olasılığını sınırlar

Anahtarın uzunluğunun kapının kalınlığına bağlı olmadığı silindir kilitlerin aksine, zaten uzun olan anahtarın uzunluğunun olmaması nedeniyle kollu kilitlerin kullanılması imkansız olabilir. Bu gibi durumlarda, üretici, sıradan insanlarda bir “larva” olan silindir mekanizmalı kilitler lehine kol kilitlerinin kullanımını terk etmek zorunda kalır.

Modern silindir kilit kombinasyonlarının açılmaya ve kırılmaya karşı yeterince yüksek düzeyde koruma sağlamasına rağmen, farklı kilitleme sistemlerine sahip kilitlerin kullanılması hala en iyi çözüm olarak kabul edilmektedir.

 

Çok kalın giriş kapıları,

Çok kalın giriş kapıları,

Bir alternatif, gizli veya geleneksel bir kurulum tipinin ek bir elektromekanik kilit seti olabilir.

Çok kalın kapılar, normal bir gözetleme deliği takma yeteneğini sınırlar

Gözün uzunluğu, optik sistemin yetenekleri ile sınırlıdır. Uzatma adaptörlerinin kullanılmasına rağmen göz boyunun artması ile görüş bozulmakta ve cihazın görüş açısı azalmaktadır.

Aşırı boyutlarda, gözler basitçe kullanılmaz.

 

Çok kalın kapılar,

Çok kalın kapılar,

Normal bir gözetleme deliğine bir alternatif, bir video gözetleme deliği olabilir.

Kalın kapıların ağır modelleri ağır açılıyor

Masif dekoratif süslemeli, karmaşık, hırsızlığa karşı dayanıklı yapıların kalın kapılarının çok ağır olabileceğine ve bu, kapıyı açma ve kapama konforunu etkileyemeyeceğine dikkat etmeye değer.

Böyle bir kapının açılması zor olacak ve çocuklar ve yaşlılar için önemli rahatsızlıklara neden olabilir.

Ucuz, yüksek kaliteli kalın giriş kapıları yoktur.

Kapı satın alırken, öncelikle sağduyulu olun – kalite göstergelerine sahip ucuz kalın kapılar yoktur. Ucuz ürünler ancak malzeme tüketiminde bir azalma ile yapılabilir, bu, metalin kalınlığı, tasarımın basitliği ve diğer şeylerin yanı sıra, bir sandviç olarak sunulsa bile dolgunun kendisinin ucuzluğu ile ilgilidir.

Üretici, kapısının kalite özelliklerini beyan ederken, uygun sertifika ve test raporu ile bunu teyit etmelidir. Hiçbir görsel veya dokunsal duyum, ürün kalitesinin kanıtı olamaz.