Ön kapı ne kadar kalın olursa,

Kapı ne kadar kalın olmalı? Kalın ön kapılar, artıları ve eksileri

Kaliteli bir ürün peşinde koşan alıcı, kapısının önünde kalın bir ön kapı görmek istediğinde belli bir eğilim ortaya çıktı. Ön kapı ne kadar kalınsa, sahip olduğu özelliklerin o kadar büyük olduğuna inanılmaktadır. Bu gerçekten öyle mi, bakalım.

Kapı ne kadar kalın olmalı sorusuna cevap verilirken not edilebilir: “Montajda 80 mm ve üzeri kalınlıkta olan giriş kapıları kalın kabul edilir. Bu tür kapılar 0,70 m² × °C/W ısı transfer direncine ve 40 dB ses yalıtım indeksine sahip olmalıdır.

Tabii ki, kalın bir ön kapı oldukça sağlam ve çekici görünüyor, güven veriyor, kalınlığı kendisi için konuşuyor, ancak böyle bir kapının artılarına ve eksilerine bakalım.

Ön kapı ne kadar kalın olursa, soğuğa ve gürültüye karşı koruma o kadar iyi olur

 

Ön kapı ne kadar kalın olursa,

Ön kapı ne kadar kalın olursa,

Kapı kanadının kalınlığını ve kapı çerçevesinin derinliğini artırmak, ısı ve ses yalıtım dolgusunun hacmini artırmanıza olanak tanır. Kuşkusuz, ısı ve ses yalıtımı gibi özellikler için kapının kalınlığı önemli bir rol oynamaktadır, ancak yüksek kaliteli yalıtım malzemelerinin kullanımına tabidir.

Kalın bir ön kapı seçerken öncelikle ne tür bir ısı yalıtım malzemesi içerdiğine dikkat edin. Bu bilgilerle, ilgili malzemelerin ısı direnci ve gürültü azaltma tablo verilerine dayanarak kapı yalıtımının tasarım göstergelerini bağımsız olarak tahmin edebilirsiniz.

Kapının kalın olduğu ortaya çıkabilir, ancak aslında soğuktan ve gürültüden herhangi bir koruma sağlayamaz. Sonuç olarak, zaman ve para boşa gitti.

Eski konut stokunun dairelerinin her zaman modern bina kod ve yönetmeliklerinin gereksinimlerini karşılamadığını ve apartmanlar arası duvarlara ve seçilen ön kapıdan daha kötü ısı ve ses yalıtımına sahip bölmelere sahip olabileceğini de belirtmekte fayda var.

Ön kapı ne kadar kalın olursa, hırsızlığa ve açılmaya karşı korumanın o kadar fazla yolu tasarımına sahip olabilir.

https://guardian.ru/upload/iblock/8af/Stalnaya_dver_DS_4_TSelnognutoe_dvernoe_polotno_1.jpg

Yüksek kaliteli giriş kapıları, yalnızca iyi bir mukavemete sahip olmakla kalmayıp, aynı zamanda çoğu zaman metal levhanın kalınlığıyla değil, çeşitli saldırılara karşı koruma sağlamak için kapı kanadı ve kapı çerçevesi içindeki bir profil ve bölme sistemi tarafından sağlanan hırsızlık direncine de sahip olmalıdır. mekanik bir aletle zorla hırsızlık ve çarpma yöntemleri.

Kalın giriş kapıları

Kapının tasarımında koruyucu özellikleri geliştirmek için çok sayıda teknolojik yöntemin kullanılmasının, bitmiş ürünün ağırlığında ve maliyetinde bir artışa yol açtığı anlaşılmalıdır. Bu tür giriş kapıları genellikle 80 kg veya daha fazla ağırlığa sahiptir, bu da ek kanopilerin kurulumunu gerektirir – uzun süreli çalışmada yüksek yüklere dayanabilen, genellikle en az 3 parça olan kapı menteşeleri.

Ön kapı ne kadar kalınsa, o kadar sağlam ve çekici görünür.

 

Ön kapı ne kadar kalın olursa,

Ön kapı ne kadar kalın olursa,

20 mm’ye kadar kalın dekoratif paneller ve (veya) hacimsel dekoratif metal kaplama ile kapı tertibatının kalınlığını önemli ölçüde artırmak mümkündür. Tasarım stili ne olursa olsun, bu tür kapılar saygın ve sağlam görünecek. Ayrıca kalın dekoratif panellerin kapının ısı ve ses yalıtım özelliklerini iyileştirdiğini de unutmayın.

Çok kalın giriş kapıları, manivela tipi kilit takma olasılığını sınırlar

Anahtarın uzunluğunun kapının kalınlığına bağlı olmadığı silindir kilitlerin aksine, zaten uzun olan anahtarın uzunluğunun olmaması nedeniyle kollu kilitlerin kullanılması imkansız olabilir. Bu gibi durumlarda, üretici, sıradan insanlarda bir “larva” olan silindir mekanizmalı kilitler lehine kol kilitlerinin kullanımını terk etmek zorunda kalır.

Modern silindir kilit kombinasyonlarının açılmaya ve kırılmaya karşı yeterince yüksek düzeyde koruma sağlamasına rağmen, farklı kilitleme sistemlerine sahip kilitlerin kullanılması hala en iyi çözüm olarak kabul edilmektedir.

 

Çok kalın giriş kapıları,

Çok kalın giriş kapıları,

Bir alternatif, gizli veya geleneksel bir kurulum tipinin ek bir elektromekanik kilit seti olabilir.

Çok kalın kapılar, normal bir gözetleme deliği takma yeteneğini sınırlar

Gözün uzunluğu, optik sistemin yetenekleri ile sınırlıdır. Uzatma adaptörlerinin kullanılmasına rağmen göz boyunun artması ile görüş bozulmakta ve cihazın görüş açısı azalmaktadır.

Aşırı boyutlarda, gözler basitçe kullanılmaz.

 

Çok kalın kapılar,

Çok kalın kapılar,

Normal bir gözetleme deliğine bir alternatif, bir video gözetleme deliği olabilir.

Kalın kapıların ağır modelleri ağır açılıyor

Masif dekoratif süslemeli, karmaşık, hırsızlığa karşı dayanıklı yapıların kalın kapılarının çok ağır olabileceğine ve bu, kapıyı açma ve kapama konforunu etkileyemeyeceğine dikkat etmeye değer.

Böyle bir kapının açılması zor olacak ve çocuklar ve yaşlılar için önemli rahatsızlıklara neden olabilir.

Ucuz, yüksek kaliteli kalın giriş kapıları yoktur.

Kapı satın alırken, öncelikle sağduyulu olun – kalite göstergelerine sahip ucuz kalın kapılar yoktur. Ucuz ürünler ancak malzeme tüketiminde bir azalma ile yapılabilir, bu, metalin kalınlığı, tasarımın basitliği ve diğer şeylerin yanı sıra, bir sandviç olarak sunulsa bile dolgunun kendisinin ucuzluğu ile ilgilidir.

Üretici, kapısının kalite özelliklerini beyan ederken, uygun sertifika ve test raporu ile bunu teyit etmelidir. Hiçbir görsel veya dokunsal duyum, ürün kalitesinin kanıtı olamaz.