Bir Alman üreticinin giriş, garaj tarafı ve iç modelleri, müşteri yorumları ve analoglara göre avantajları

Hormann kapıları, Alman endişesinin yarım yüzyıldan fazla varlığını kanıtlamış en güvenilir seçeneklerden biridir. Şirket sadece bir üretici değil, aynı zamanda sunulan malların geliştiricisidir. Yenilikçi üretim teknolojilerinin kullanılması, uluslararası standartların gerekliliklerine uygunluk, modern tüketicinin ihtiyaçlarını karşılayan kapıları yapar. Tüm ürünler çevre dostudur, zorunlu aşınma direnci, dayanıklılık ve güvenilirlik testlerinden geçer.

Türleri ve faydaları

Ürün yelpazesi, konut binalarında ve ayrıca garajda, endüstriyel alanlarda kullanım için otomatik, rulo, kaldırma yapıları içerir. Ev bina kapıları metal (çelik, alüminyum) veya ahşap, metal ve karbon kombinasyonları olabilir. 3-4 bardak yüksek mukavemetli ekler mümkündür. Hormann endişesinin, üretiminde ısı yalıtımlı cam kullanan bir üretici olarak benzerleri yoktur. Çeşitli modern armatürler, en titiz müşterilerin bile ihtiyaçlarını karşılar.

Firmanın ürün yelpazesinde tek kanatlı ve çift kanatlı kapılar bulunmaktadır. Yapılar hırsızlığa karşı koruma, yan parçalar, üst pencereler, kapatıcılar, elektrikli açma sistemleri, havalandırma ızgaraları ve vizörlerle donatılabilir.

Alüminyum veya çelik kapıların plastik veya ahşap kapılara göre avantajları:

 • yüksek performanslı ısı yalıtımı,
 • güvenilir ev koruması
 • artan ses yalıtımı derecesi,
 • deformasyona karşı direnç.
 • renklendirme gerektirmez,
 • ek konfor yaratan yenilikçi ekipman,
 • Çağdaş tasarım,
 • renk çeşitliliği,
 • güvenilir çalışma.


Giriş kapıları


Herhangi bir binanın ilk izlenimi ön kapı ile başlar. Muhafazanın korunmasını ve güvenliğini sağlarken prezentabl, rahat görünmelidir. Hormann ThermoPro Plus, ThermoCarbon, ThermoSafe ve Thermo65 ev kapıları bunun için idealdir. Bu modeller enerji maliyetlerinden tasarruf etmenize yardımcı olacaktır. Mükemmel ısı yalıtımı, artırılmış güvenlik seviyesi ve modern tasarım çözümü ile ayırt edilirler.

Güçlendirilmiş kapı kanadı ve çok noktalı kilit ile ThermoPro Plus, istek üzerine RC2 hırsızlık önleme ekipmanı ile güçlendirilebilir. Isı yalıtım katsayısı 0,8 W’a ulaşır, bu da önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlar, bu nedenle ödeme maliyeti azalır.

Kapı yapısının mükemmel ısı yalıtımı, ekipmanı ile sağlanır:

 • çelik kapı kanadı 6,5 cm kalınlığında ve poliüretan köpük ile doldurulmuş;
 • alüminyumdan yapılmış eşik üç seviyede sızdırmazlık sağlar;
 • üçlü ısı yalıtım camı. Cam kırılmaz, bu yüzden kırılırsa size zarar vermez.

ThermoCarbon, ısı yalıtımı açısından en iyi model olarak kabul edilmektedir. ThermoSafe ve ThermoCarbon camlı modellerin kapı kanatları camlı köpük dolguludur. Bu ısı kaybını önler.


Kapının sessiz kapanması için özel bir mandalla donatılmıştır.


Maksimum konfor için yenilik: Hormann ECturn, ThermoSafe ve ThermoCarbon kapıların otomatik olarak kapanmasını ve açılmasını sağlar. ECturn uzaktan kumandalardan çalışır. BiSecur Uygulaması ile donatmak, dünyanın herhangi bir yerinden, evden herhangi bir mesafeden günün her saatinde kapının konumunu kontrol etme fırsatı sunar. ThermoSafe 2,5 m yüksekliğe ulaşır, ThermoCarbon – 3 m.


Kanat çerçeve profilinin yapıldığı kompozit malzeme, kanadın uzun süre kusursuz bir şekle sahip olmasını sağlar.


ThermoPro Plus ev kapıları 6 varyasyonda, 10 renkte ve 4 Decograin kaplamada mevcuttur. Hem içeriden hem de dışarıdan aynı hizada monte edilen kapı kanadında farklılık gösterirler. Bu, giriş kapıları ile iç kapılar arasında uyumlu bir kombinasyon oluşturmanıza olanak sağlar.

Kapılar uzun yıllar dayanır: Şirket Thermo65 modeli için 5 yıl, ThermoCarbon, ThermoSafe ve TopComfort ev kapıları için 10 yıl garanti vermektedir.


Konut girişinin yakınında garaj kapıları varsa, tek bir tasarımı korurken bu faktörü dikkate almanız önerilir. Hormann serisi bu fırsatı sağlar. ThermoPro Plus serisinde M-çizgili garaj kapıları için uygun modeller bulunmaktadır. Yanlarda ve üst pencerelerde elemanlarla desteklenebilirler.

Garaja yandan giriş, garaj kapısını açmadan garaja girmenizi sağladığı için oldukça pratiktir.


Kapılar standart ve standart dışı ölçülerde, uzaktan kumandalı olarak yapılmaktadır.


İç kapılar


Hormann evin herhangi bir iç mekanı için hem giriş hem de kapı üretmektedir: bodrum, çatı katı, iç mekan, garajdan oturma odasına giriş için, çocuklar için, yüksek nemli odalar için: banyolar, yüzme havuzları, mutfaklar.

Şirket ZK iç kapılar sunmaktadır. Hak edilen taleptedirler ve dayanıklılık, aşınma direnci ve kolay temizleme imkanı gibi nitelikler için değerlidirler. Bu modellerin kaplaması ultraviyole radyasyona ve aşırı sıcaklıklara karşı dayanıklıdır.

İç kapılar, açılma seçeneğine göre sol ve sağ olmak üzere ikiye ayrılır.


ZK kapı seti, üç taraflı binili galvanizli çift cidarlı (4 cm) bir kanat içerir. Çelik sac 0,6 mm kalınlığa sahiptir. İçi, kapı yüzeyine eşit olarak dağıtılan petek dolgu ile doldurulur. Bu dolgu yapıya daha fazla sağlamlık kazandırır ve ses yalıtımını artırır. Kulp takımı genellikle siyahtır, ancak özel sipariş üzerine kırmızı, beyaz veya alüminyum, doğal renkte eloksallı kulplar sipariş edebilirsiniz. Köşe kutusu, kalınlığı 1,5 mm olan galvanizli çelik sacdan imal edilmiştir.

Kapılar ucuz, galvanizli, beyaz olabilir. Bu tür modeller en çok bodrum katları için kullanılır.


ZK kapılar standart olarak beyaz astarlı olmasına rağmen, istek üzerine renk şemasını değiştirmek, müşterinin zevkine göre dekoratif bir kaplama seçmek mümkündür. Pürüzsüz veya ipeksi mat yüzeyler özellikle popülerdir. Ahşap kaplamaları taklit eden film kaplama (beyaz dişbudak, açık meşe, venge meşe, altın meşe, koyu meşe renkleri) pratik olarak doğal ahşap kapılardan renk olarak farklı değildir. Ek siparişle, yapıyı çeşitli geometrik şekillerde (yuvarlak, kare, dikdörtgen) camlarla donatmak mümkündür. Bir eşik, havalandırma ızgarası, kapı kapatıcı, sıhhi kilit takmak mümkündür.

İç kapılar boyut ve dekorasyon bakımından farklılık gösterir.


Daha fazla konfor için, evde sessizliği korumak için Hormann ayrıca ses geçirmez modeller de üretir: 45 dB’ye (tek kanatlı kapılar) ve 39 dB’ye (çift kanatlı kapılar) kadar ses yalıtım seviyesi.


incelemeler


Çoğunlukla müşteri yorumları olumludur. Maliyet kabul edilebilir. Taşıma sırasında kapı yapılarının paketlenmesinden başlayarak tüm detayların düşünüldüğü not edilir – diğer kapı üreticileri arasında benzerleri yoktur ve en güvenilir olanıdır. Dezavantajlar, daha önce alüminyumdan yapılmış plastik parçaların tasarımlarında değiştirilmesini içerir. Sürücüler hakkında bazı yorumlar yapılır: iklim koşullarını dikkate almak ve bir güç rezervi ile otomasyon satın almak gerekir.

Hormann kapılar, sizin ve mülkünüz için güvenilir bir koruma sağladıkları için güvenlik uzmanları, sigorta şirketleri tarafından tavsiye edilmektedir.

Sağ ön kapı nasıl seçilir, aşağıdaki videoya bakın.



altın ve gümüş patine ile siyah iç kapılar. Ne olduğunu? Klasik beyaz ve diğer elit boyalı kapılar

Patinalı iç kapılar pahalıdır, ancak aynı zamanda dekorasyon açıklıkları için oldukça popüler bir çözümdür. Bu yapıların ne olduğunu ve hangi tasarımda bunları kullanmanın daha iyi olduğunu daha ayrıntılı olarak düşünmeye değer.

Ne olduğunu?

Kapı panellerini dekore etmenin ve iyileştirmenin birçok yolu vardır ve bunlar arasında patinasyon özellikle ayırt edilir. Patina, çeşitli nesneler üzerindeki yaşlanma izleridir. Bu etki, özel bir boya uygulanarak ve ardından yüzey derzlenerek elde edilebilir.

Temel olarak, ahşap dizilere patinasyon uygulanır. Prosedür yoluyla, özel bir ağaç lifleri ve büyüme halkaları deseni oluşturmak için girintilere ve girintilere daha koyu ve daha doygun bir renk vermek mümkündür. Bronz ve pirinç yüzeyler de patinalıdır.

Üç tip patine bilinmektedir.

 1. Doğal. Süreç, nesnenin çevre ile etkileşimine dayanır.

 2. Yapay. Özel kimyasallar kullanarak doğal süreçleri hızlandırmanın mümkün olduğu bir prosedür.

 3. Dekoratif. Sonuç, malzeme üzerindeki mekanik etki nedeniyle elde edilir.


İkinci seçenek, oturma odası ile mutfak veya yatak odası arasındaki açıklıklara monte edilen iç kapıları süslemek için kullanılır. Bu çözüm, antika alımından tasarruf etmenizi sağlar.

Renge göre ek bir patina sınıflandırması vardır. Aşağıdaki gölgeler ayırt edilir.

 1. Beyaz. Bu tür kapılar kolay ve rahat görünüyor. Beyaz yapıların montajı, küçük odalara monte edildiğinde bile alanı görsel olarak azaltmaz. Tasarımcılar, hafif patinanın kahverengi veya siyah ceviz, dişbudak veya diğer ahşaplarla iyi bir çözüm olduğunu düşünüyor.

 2. Altın. Buna gümüş de dahildir. Mobilya firmalarının incelemeye sunduğu birçok katalogda yaldızlı kapıları bulabilirsiniz. Özel dekorla dekore edilmiş iç yapılar klasik veya modern tarzda iyi görünecek ve onların yardımıyla müzeleri, sarayları ve diğer seçkin kurumları dekore etmek mümkün olacak.


Bu nedenle, patinalı bir iç veya giriş kapısı, bitmiş yapının maliyetine yansıyan, manuel çalışmanın olduğu özel bir üründür. İstenilen sonucu elde etmek için bir dizi eylem gerçekleştirmeniz gerekecektir.

 1. Kapı kanadını zengin bir koyu renkle renklendirin, yapıyı iyice kurutun.

 2. Bir kat daha temel renk boya uygulayın ve kapının kurumasını bekleyin.

 3. Fırçalama gerçekleştirin – tüm katmanları kazıyabilecek ve istenen dokuyu elde edebilecek metal fırçalarla yüzeyin manuel olarak temizlenmesi.


Son olarak ürünün servis ömrünü ve estetik görünümünü uzatmak için patina kapı kanatları zımparalanıp verniklenir. Bu tür işlemler çok zaman ve çaba gerektirir ve birçoğu kapı kanadını süslemek için uzmanlara başvurmayı tercih eder.


Tasarım


Patinalı bir iç kapının çekici görüneceği çok sayıda stilistik yön vardır.

Süslenmiş bir tuval kullanmak için olası seçenekler.

 • Provence. Stil, konfor ve zarafet ile karakterize edilir, bu nedenle antika dekorlu iç kapı, iç mekana mükemmel uyum sağlar. Bu durumda ahşap yapılar tercih edilmelidir.

 • Klasik stil. İç tasarımda hala çekiciliğini kaybetmeyen popüler bir trend. Bu durumda tasarımcılar, eski bir görünüm vermek için zımparalanmış ve daha sonra özel bileşikler veya emaye ile işlenmiş ahşap kapı kanatlarını kullanmayı tercih ederler.

 • Ülke. Çok sayıda metal parçaya sahiptir, bu nedenle istenirse önceden eskitilmiş çelik gümüş ekli boyalı kapı kanatları kullanabilirsiniz.


 • Nostaljik. Geçen yüzyılın aşıkları için stil. İyi bir çözüm, altın bir patine ile eskitilmiş koyu renkli ahşap bir kapı kanadı olacaktır.


 • retro. Bu durumda, beyaz patinalı koyu renkli ahşaptan yapılmış kapılar tercih edilmelidir.


 • Boho. Bu tarz harika bir atmosfere sahiptir ve daire veya ev sahiplerinin bireyselliğini yansıtabilir. İç kapı, ahşap levhanın özel bileşiklerle işlenmesiyle genişletilebilen altın patineyi mükemmel bir şekilde yaşlandıracaktır.


Patinasyon, herhangi bir odaya çekicilik katacak ve herhangi bir iç kapıyı lüks hale getirecektir. Beyaz patine, mutfağa veya oturma odasına monte edilen kapılar için daha uygundur. Aynı zamanda, açıklığa hem bir tuval hem de iki dikey olanı monte etmek mümkündür. Yatak odaları için pahalı ve şenlikli bir seçenek daha uygundur – altın patine.


güzel örnekler


Patinalı kapılar her iç mekanda lüks ve asil görünüyor. Orijinal ve bireysel bir bitiş görevi görecekler ve herhangi bir iç mekanı tamamlayacaklar. Beyaz veya altın patinalı yapay olarak yaşlandırılmış tuvaller, ev sahiplerinin hassas zevkini vurgulayacaktır.

Oturma odasına bir iç kapı için mükemmel bir seçenek. Altın patine ve cam eklere sahip hafif bir kapı kanadı, hem klasik hem de vintage ile geçen yüzyılın diğer tarzlarında iyi görünecek.

İkinci seçenek daha pratiktir ve daha modern tarzlarda kullanılabilir. Kapı gri bir patine ile vurgulanmıştır.


Ve işte yapay olarak yaşlandırılmış koyu renkli ahşap bir kapının bir çeşidi. Ekler ayrıca kapıyı hem oturma odasına hem de mutfağa monte etmenizi sağlayan koyu camdan yapılmıştır. Böyle bir tuval, daha doğal tarzlarda olumlu görünecektir.


Modern bir iç mekana mükemmel şekilde uyan bir iç kapı için başka bir seçenek. Altın bir patina ile süslenmiş fildişi renkli kanvas, özel bileşiklerle yapılan işlemden dolayı uzun yıllar dayanacaktır.


Sürgülü iç kapılar (66 fotoğraf): alüminyum geri çekilebilir yapılar için seçenekler, odadaki bölme kapılarını seçin | Gemlik Çelik Kapı

Sürgülü iç kapılar

Son zamanlarda, tüketiciye tanıdık ve anlaşılır olan geleneksel kanatlı kapılara ek olarak, günlük yaşamda, Moskova’da 169.ru deposundan düşük bir fiyata satın alınabilen sürgülü iç kapılar gibi standart dışı bir seçeneği giderek daha fazla görebilirsiniz. . Giderek farklı odalara kuruluyorlar – örneğin, imar veya kullanılabilir alanın belirli bir bölümünün özel tahsisi için.

Sürgülü modeller her yerde güzel ve rahat göründüğü için (havuz ve banyo için bile kullanılabilirler), bunları kendi evinize nasıl kuracağınızı düşünebilirsiniz.

Avantajlar ve dezavantajlar

Sürgülü iç kapıların ana avantajlarından önemli ölçüde yer tasarrufu, dış güzellik, doğruluk, estetik ve kullanım kolaylığı belirtilmelidir. Mekanizma, valflerin kılavuzlar boyunca kolay yürümesini gerektirdiğinden, bu tür modelleri açmak ve kapatmak çok kolay ve uygundur.

Bununla birlikte, basit bir kayar yapı kurarken, mal sahibi, ucuz seçeneklerden bahsediyorsak, belki de sahte bir duvarın arkasına monte edildiğinde, odaya tam ses yalıtımı sağlayamayacağı gerçeğine dikkat etmelidir.

Sürgülü kapılar sıcak tutabilir, ancak sıradan olanlardan çok daha kötüdür, bu nedenle onları giriş kapısı olarak koridor veya koridora yerleştirmemelisiniz.

Mekanizmanın kendisi ve sürgülü kapıların montajı ucuz değil, onları yalıtmak veya iyi bir ses yalıtımı etkisi sağlamak istiyorsanız, çok para harcamanız gerekecek, ancak çoğu durumda kendini haklı çıkarıyor.

Tasarım, cihaz ve aksesuarlar

Bu tür sistemlerin çalışma prensibi iki çeşittir.

 • Var paralel sürgülü modellerbirden fazla yaprak içeren Bu durumda kapı kanadı dikey yüzeye paralel hareket eder. Alıcı için ses yalıtımı özellikleri önemliyse, bu tür yapıların kurulması önerilir. Bu kadar güvenilir ve yekpare bir modele ek olarak, katlanır ve sürgülü olarak adlandırılan daha da hafif bir kapı tipi vardır. Görünüşe göre bir akordeon’a çok benzeyen belirli sayıda tuvalden oluşur.

Böyle bir ses yalıtımı modeli vermeyecektir, ancak alan imar için en uygun olan kişidir (örneğin, tek odalı bir dairede).

 • Daha basit katlanır ve sürgülü sistem genellikle sadece üst ray ile birlikte gelir. Böyle bir tasarımın ağırlığı, özellikle kanvas polikarbonat veya camdan yapılmışsa önemli olabilir, bu nedenle önceden güvenilir yüksek kaliteli bağlantı parçaları stoklamalısınız.

Standart iç kapılar seti genellikle aşağıdaki öğeleri içerir:

 • kılavuz kızaklar (veya alt ve üst profiller), her birinin uzunluğu 2000 cm’dir;
 • kanvaslar, raylara ve makaralara güvenli bir şekilde sabitlenmeleri gerekir, bu nedenle kitte belirli sayıda bulunması gerekir. Farklı olabilir ve kapı yapısının tipine bağlıdır;
 • bağlantı elemanları;
 • süspansiyon, gerekli sayıda uzatma ve trim – genellikle bir marjla;
 • hazır kapı panelleri veya kanatlar (“akordeon” veya klasik, monolitik modeller);
 • bir kutuya veya bir kutuya giriş ile silindirler üzerindeki mekanizmayı gizlemek için dekorasyon çubuğu;
 • sınırlayıcılar-duraklar;
 • mandal ve kaset (birkaç parça) – kanatları açık konumdayken istenilen pozisyonda tutmak için;
 • kapı kanadına gömme olasılığı ile tut ve kilitle.

Model tipine göre iç sürgülü kapılar eşikli veya eşiksiz olabilir. Ayrıca, birçok üretici ek aksesuarlar satın almayı teklif ediyor. Örneğin, bir cibinlik, terasa sürme sistemi kurulması planlanıyorsa ve yalıtımlı kapı hayal eden müşterilere özel bir conta sunulabilir.

Sistem türleri

Diğer kapı sistemleri gibi, sürgülü kapılar da açılıp kapandıklarına göre çeşitli tiplere ayrılır: kanvaslar katlanır, geri çekilebilir ve kayar.

 • Geri alma (veya geri alma) sistemleri. Genellikle, bir yönde veya diğerinde özel süspansiyon profillerinin eklendiği hareketi için tek kanatlı bir tuval gibi görünürler. Kapılar için yapının genişliği 900 mm’den fazla değildir. Bu, montaj mekanizmasının menteşeli görünümüne sahip bir üst modeldir – toplamda silindirlerin yüksekliği ve montaj sırasındaki boşluk olan yüksekliğe göre.
 • Kayar (veya kayar) modeller geri çekilebilir yapılarla kurulum ilkesinde benzerlikler vardır. Bu tür kapılar, her bir kanadı sırayla açarak farklı yönlerde hareket edebilir. İstenirse, böyle bir modeli, dolaplarda olduğu gibi zincir mekanizmasının açma işlemine göre donatabilirsiniz: bir kanat hareket ederse, diğeri otomatik olarak onu takip eder.
 • Katlanabilir veya katlanabilir – çoğunlukla bölme kapısı veya paravan kapısı olarak kullanılan “akordeon”, odadaki gerekli alanı ayırır. Silindir mekanizmalı özel bir profil kılavuzu boyunca hareket ederek önceki sistemlerle aynı şekilde açılırlar. Diğer modellerden farkı, tuvallerinin kayma değil, birkaç lamelden oluşan katlanmasıdır. Döngüler yardımıyla tek taraflı olarak katlanırlar. “Akordeonun” ana avantajı, çok kompakt olmasıdır, ancak böyle bir kapının kullanımı mümkün olduğunca doğru olmalıdır.
 • Sahibi kapılara ek ses ve ses yalıtımı vermek isterse montajı yapılabilir. bir antre ile. Bu durumda, tuval daha sessiz ve hava geçirmez olacaktır. Ayrıca, maksimum rahatlık ve kurulum ve kullanım kolaylığı için, genellikle teleskopik mekanizmalı kayar modeller kurulur: kanat sadece bir yönde hareket eder, bu özellikle standart olmayan bir yerleşim düzenine sahip odalarda uygun olabilir.

türleri nelerdir

Tek kanatlı sürgülü kapılar, sadece yerden tasarruf etmek için değil, aynı zamanda iç mekanın rahat ve temiz görünmesini sağlamak için küçük dairelere monte edilir. Kurulum çok basittir, bir kapı çerçevesinin kurulumunu gerektirmez, ancak açıklığın güçlendirilmesi ve iyi bir bitirme yapılması gerekir.

Bu modeller hem duvarlara hem de tavanlara takılır – pakete dahil olan aksesuarlar bir veya başka tipte sabitleme sağlar. Kural olarak, tasarımın kendisi oldukça hafiftir, genellikle tek kanatlı paneller çerçevesiz, dikey olarak kayar. Ayrıca Japon tarzı kafes kapı son zamanlarda oldukça popüler hale geldi. Odayı mükemmel bir şekilde zonlar ve aynı zamanda dekore eder.

çift ​​yaprak

İç çift kanatlı iç yapılar geniş açıklıklara monte edilir, işlevsellik ve kullanım kolaylığı ile ayırt edilirler. İdeal olarak, geniş bir alana sahip odalara bakın, aynı zamanda dekoratif bir rol de oynayın. Kurulum olanaklarına bağlı olarak, duvarlar boyunca kolayca hareket edebilen veya açıldığında gizlenerek duvara geri çekilebilen iki panelden oluşurlar. Panelin bir yarısı mandalla kolayca durdurulur, böylece karışmaz, diğerini kullanabilirsiniz.

Sabit tuval, odayı gizlemek için faydalı olacaktır ve çalışan tuval ana işlevi yerine getirecektir.

triküspit

Üç kanatlı kapılar operasyonda çok uygundur ve odada standart olmayan boyutlarda geniş açıklıklar varsa kurulur. Üç kanat herhangi bir açıklığı başarıyla engeller ve karlı imar için inşaat gerekmez …

Dairenin ön kapısında uzaktan kumandalı elektronik kilit

4 dakika 2.2k.

Dairelere ve özel evlere yasadışı girişlerin sayısı tüm dünyada sürekli artıyor. Üreticiler henüz açılamayan bu tür kilitleri geliştirmediler. Kilitleme mekanizmalarının güvenilirliği, kırıldıkları zamana göre belirlenir. Saldırganlar en basit ucuz kilitleri birkaç saniye içinde açarlar. Ancak elektronik olanlar için birkaç saate ihtiyaçları olabilir. Bu nedenle, metal bir ön kapıya monte edilmiş uzaktan kumandalı elektronik kilit bugün büyük talep görmektedir.

uzaktan kumanda kilidi

Elektronik kilit çeşitleri

Modern inşaat pazarında, çeşitli yerli ve yabancı üreticilerin çok sayıda elektronik kilit modeli bulunmaktadır.

elektronik kilit

Elektrikli panjur cihazları için farklı seçenekler ne kadar farklılık gösterebilir:

 • tasarım;
 • Elektronik birime kod gönderme tekniği (anahtarla);
 • Hırsızlığa karşı dayanıklılık (güvenilirlik);
 • Ürünün maliyeti.

Tüm elektronik panjur türleri çeşitli parametrelere göre sınıflandırılır:

 • Kilitleme mekanizmasının çalışma prensibi (kontrol yöntemi);
 • tasarım seçeneği;
 • yer;
 • Anahtar türü.

Çalışma prensibi

Elektronik versiyon kilidi olan bir kapı takılması planlanan her odanın kendine has özellikleri vardır. Bu nedenle, üreticiler 2 seçenekli bir elektrikli kilit sunar: kapıda uzaktan kumandalı “normalde kapalı”, “normalde açık” cihazlar.

normalde kapalı

Çeşitli maddi varlıkların depolandığı özel evler, apartmanlar, kasalar, depolar ve diğer binalar, binada herhangi bir nedenle elektrik kesilse bile, her zaman yetkisiz kırılmalara ve girişlere karşı güvenilir bir şekilde korunmalıdır. Bu tür modellerin kilitleri “normalde kapalı” olarak sınıflandırılır. Böyle bir durumda sokak kapısı ancak cihazın elektrik ünitesine voltaj uygulandıktan sonra açılır.

Kalenin açılması

Normalde açık

Kamu binalarının giriş kapılarında durum tam tersi: eğitim kurumları, sağlık kurumları, ofis merkezleri, apartman girişleri vb. Burada elektrik kesintisi durumunda güvenlik nedeniyle giriş kapıları açılmalıdır.

Kapı kanadında elektrikli kilit

Bu nedenle, kamu binalarının ön kapılarına, acil bir durumda insanların serbestçe dışarı çıkabilmeleri için “normalde açık” elektronik kepenk modelleri yerleştiriyorlar. Böyle bir kilit, kapıyı yalnızca elektrik sağlandığında bloke eder. Akım kaybolur kaybolmaz kapılar otomatik olarak açılır. Buna göre, bu tür cihazlar konutlar, apartmanlar ve değerli eşyaların bulunduğu odalar için uygun değildir. Tesise girmek için saldırganın herhangi bir şekilde kilidin enerjisini kesmesi yeterlidir ve yol açıktır.

Tasarım seçeneği

Tasarım gereği, üç tür kilitleme mekanizması vardır:

elektromotor

Cihazın adı, bu tasarımdaki traverslerin tahrikinin, çalışması için akım gerektiren bir elektrik motoru olduğunu gösterir. Anahtar kodu, kontrol cihazının belleğinde saklanan sayıların kombinasyonu ile karşılaştırıldıktan sonra güç sağlanır.

elektromotor kilit

Açık konumdaki kapı kanadı oldukça kısa bir süre olabilir. Kilidi açtıktan sonra, özel bir yay sürgüyü geri döndürür. Motor tetiklendikten sonra, ön kapıya takılan bu tip elektrikli kilitlerin hızlı bir şekilde açılması tavsiye edilir, aksi takdirde uzaktan kumandadan tekrar sinyal göndermeniz gerekecektir.

Bu tür kilitlerin traversleri eğimli bir tasarıma sahiptir, bu nedenle açıldıktan sonra kanvas kendi kendine kapanır ve kapı kilidi otomatik olarak kapanır.

elektromanyetik

Elektrik akımının akışı nedeniyle selenoid, ferrit plaka üzerinde yeterince güçlü bir manyetik alan oluşturur. Plaka, kapı bloğunun kanadında bulunan panjur cihazının ikinci kısmına pratik olarak yapışır. Kapı sadece enerjisi kesildiğinde açılır.

Elektromanyetik kilitleme cihazı

Manyetik cıvata

Ürünlerde motor yerine indüktör kullanılmaktadır. Mekanizma iki şekilde çalışır:

 • Sürgü, şebeke gerilimi uygulandığında (manyetik alan oluşması nedeniyle) selenoid içine çekilir ve kapı kanadı açılır;
 • İndüktör, mandalın cıvatadan çıkarılmasını kolaylaştıran bir manyetik alan oluşturur. Sonuç olarak, kapı koluna bastığınızda kanvas açılır ve kapanır.

çapraz çubuk kilidi

Konum

Kurulum yöntemine göre, kepenk mekanizmaları 2 seçeneğe sahiptir:

Tepegöz modelleri

Ön kapıda bu tip bir elektronik kilit, odanın yanından kapı kanadına monte edilmiştir. Kapı kapatıldığında traverslerin girdiği cihazın ikinci kısmı kutu üzerine sabitlenmiştir. Ahşap yapılar için tavan kilitleri daha sık kullanılır, çünkü bunları metal bir tabana sabitlemek daha zordur.

jant kilidi

gömme

Bu tip ürünler tamamen kapı kanadının içine gizlenmiştir. Gömme kilitler daha güvenlidir. Giriş kapıları için en sık kullanılan bu tasarımlardır.

Güvenlik kilidi

Kurulum Özellikleri

Ön kapıya kendi ellerinizle elektronik bir kilit takmak en zor aşamadır. Bu durumda sadece ürünü kapıya sabitlemek değil, yapıyı tek tek parçalardan tek bir bütün haline getirmek anlamına gelir.

Bu tür kilitlerin kendi kendine montajı için aşağıdaki kurallara uyulması önerilir:

 • Kabloları mekanik stres ve nemden korumak için oluklu bir borudan döşenmelidir;
 • Kontrol ünitesinin yerleştirilmesi ve kontrolörün programlanması kesinlikle üreticinin talimatlarına göre gerçekleştirilir.

Eve yalıtımlı dış metal kapılar


8 dakika 345

Yalıtımlı ve kaliteli dış metal kapılar, standart ahşap yapılara göre birçok avantaja sahiptir. Bu tür kapı bloklarının ana unsurlarından biri, soğuk havanın sokaktan yaşam alanlarına girmesine karşı güvenilir koruma sağlayan bir yalıtım malzemesidir. Yalıtımlı modern çelik kapı modelleri, yüksek ısı yalıtım özellikleri ile ayırt edilir. Şiddetli donlarda bile özel evleri güvenilir bir şekilde korurlar.

Yazlık giriş kapısı

Yalıtımlı giriş kapısı çeşitleri

Üreticiler bugün doğrudan sokağa bağlı evlerin giriş açıklıklarına kurulum için kapı blokları için 3 seçenek üretiyor – bunlar özel kapılar, yalıtımlı çelik kafes kapı blokları ve teknik kapı yapıları.

Özel kapılar

Bu modeller çok işlevlidir ve giriş sokak kapısı blokları için gerekli tüm özellikleri içerir: rezervasyon, yangın güvenliği, ses yalıtımı, ısı yalıtımı.

bir buçuk kapı

Yalıtımlı kafes çelik kapı blokları

Bu tür yapı, binaların içine kurulum için tasarlanmıştır. Ancak bloğun içinde yalıtım malzemesi bulunması nedeniyle, bu tür kapılar özel evlerde de kurulur.

Teknik kapı yapıları

Görünüşüyle ​​cezbetmeyen en basit ve en uygun fiyatlı modeller. Ancak aynı zamanda güvenlik ve yapısal dayanıklılık açısından yeterince yüksek özelliklere sahiptirler. Dilerseniz ve boş zamanınız varsa, bu tür kapı bloklarını sırasıyla kendi ellerinizle kolayca monte edebilir, bir ustanın hizmetlerinden tasarruf edebilirsiniz.

teknik kapılar

Sokak giriş kapılarında olması gereken temel özellikler

Özel binalara monte edilen giriş metal yalıtımlı kapılar, evin içini sokaktan ayırır. Bu nedenle, işlevsellikleri ve görünümleri artan gereksinimlere tabidir.

metal kapı konstrüksiyonu

Dış ortamla doğrudan bağlantılı metal kapılar ile apartman kapısı blokları arasındaki temel fark, doğal faktörlerin üzerlerinde sürekli etkisidir. Sürekli olarak ultraviyole ışınlarına, yüksek neme (yağmur, kar), kuvvetli rüzgar yüklerine ve hizmet ömürlerini önemli ölçüde etkileyen diğer dış etkenlere maruz kalırlar.

Bu nedenle, evin girişinde montajı amaçlanan kapı yapıları aşağıdaki parametrelere uygun olmalıdır:

 • Çekici bir görünüme sahip olun, peyzaj tasarımı ve binanın cephesi ile uyumlu olun ve iç kısımda bir konut binasının koridorunun iç çözümüne karşılık gelir;
 • Sahipler bunları günde birçok kez açıp kapatacakları için pratik olun;
 • Dayanıklı olun, muhafazayı davetsiz misafirlerin saldırılarından güvenilir bir şekilde koruyun;
 • Kapı kanadının cadde kenarından kaplanması, doğal çevrenin olumsuz etkilerine dayanmalı, korozyona vb. maruz kalmamalıdır;
 • Dış mekan giriş kapıları, şiddetli kış donlarında bile konut binasının sakinler için her zaman rahat bir mikro iklime sahip olması için yalıtılmalıdır.

Çelik Kapı

Yalıtımlı kapı yapılarının ek özellikleri

Dış mekan yalıtımlı kapılar, kanat açma/kapama seçeneği yani içten veya dıştan açılma imkanı açısından farklılık gösterebilir. Hırsızlığa karşı koruma derecesine göre kapı blokları 4 sınıfa ayrılır.

1. sınıf

Bu, giriş kapılarının en düşük güvenlik sınıfıdır. Kaba fiziksel güç kullanmadan doğaçlama aletler yardımıyla kolayca açılabilirler.

baltayla kapıyı kırmak

Bu tür kapılar, özel bir evin giriş açıklığında bir antre ve daha güvenilir başka bir kapının montajı sağlanırsa kurulabilir.

Sınıf 2

Bu sınıfın modellerini açmak için zaten özel bir araca ihtiyacınız var. Aynı zamanda, sadece deneyimli bir hırsız kapıyı kırabilir.

İkinci güvenilirlik sınıfının kapı blokları, yerleşimin tüm sakinlerinin birbirini iyi tanıdığı kırsal evlere monte edilebilir.

3. sınıf

Üçüncü güvenilirlik sınıfının kapı blokları, konut kır evlerinin düzenlenmesi için en yaygın olanıdır. Bu tür kapıları kırmak, geniş deneyime ve özel aletlerin mevcudiyetine sahip en deneyimli hırsız için bile çok zor olacaktır.

Kapıyı açma

4. Sınıf

Bu sınıftaki çelik kapı yapıları, üçüncü sınıf modellerin tüm özelliklerine sahip olmakla birlikte kurşun geçirmez ve yanmazdır.

4. sınıf koruma kapıları

Giriş metal yalıtımlı kapıların tasarımı aşağıdaki unsurları içerir: bir çelik çerçeve, metal levhalar, ek takviye nervürleri, bir demir levha, güçlü çelik menteşeler ve yalıtım malzemesi.
Ayrıca modeller, yapıya daha çekici bir görünüm kazandırmak için çeşitli dekoratif malzemelerle kaplanmıştır.

Kapı yapılarını yalıtmak için seçenekler

Dış metal yalıtımlı kapılara farklı ısı yalıtım malzemeleri eklenebilir.

talaş

Bu, giriş kapılarını yalıtmak için en ucuz seçenektir, ancak aynı zamanda daha az etkilidir. Bu durumda, malzeme yanıcıdır. Böyle bir ısı yalıtkanı zaten oldukça nadiren kullanılmaktadır.

talaş

tahta bloklar

Metal kapı kanadının içinde ek stifner olarak ahşap çıtalar kullanılabilir. Aynı zamanda yapının yalıtımına da katkı sağlarlar. Çerçeve ve kapı kanadının taşıyıcı elemanı olan köşe veya U şeklindeki çelik profillere ahşap çubuklar yerleştirilir.

Barlar

Bu durumda, kapı yapılarının kombine yalıtımı gerçekleştirilir – metal profillerdeki ahşap çubuklar ve kanvasın boşluklarını bir tür ısı yalıtım levhaları, yalıtım amaçlı diğer malzemelerle doldurmak.

vuruş

Bu, yüksek ısı yalıtım özelliklerine sahip olduğu için kapı kanadını ısıtmak için oldukça iyi bir malzemedir.

vuruş

Dolgu malzemesi olarak dolgu eksikliği: Kapı yapısının titreşimi ve üzerindeki şok yüklerin etkisi sonucu, ısı yalıtkanı ürüne çarpar. Ancak, yalıtımın ağ içindeki hareketini önleyen ek nervürler takılarak kolayca ortadan kaldırılır.

strafor

En yaygın yalıtım malzemesi köpüktür. Bu oldukça hafif, ancak aynı zamanda odaya sadece iyi bir ısı yalıtımı değil, aynı zamanda ses yalıtımı da sağlayan dayanıklı bir malzemedir.

strafor

Dezavantaj: Yüksek sıcaklıklara maruz kaldığında toksik bileşenler açığa çıkaran yanıcı malzeme.

Ekstrüde polistiren köpük

Genişletilmiş polistiren, polistiren ile aynı bileşenler temelinde yapılır. Ancak üretim teknolojisinin kendisi biraz farklıdır. Ortaya çıkan ürün en iyi ısı yalıtım özelliklerine sahiptir ve dezavantajlar köpüğe benzer. Bu nedenle, bu malzeme yalnızca artan yangın güvenliği gereksinimlerine tabi olmayan bir kır evi için yalıtımlı kapılara kurulum için kullanılabilir.

strafor

poliüretan köpük

Bu yalıtım, açıklıklardaki tüm boşlukları, hatta küçük boşlukları bile eşit şekilde doldurabilen bir köpük dolgu maddesidir. Bu nedenle kapı blokları için en iyi ısı ve ses yalıtım malzemesi olarak kabul edilir.
Bu, modern inşaat pazarında oldukça yeni ve oldukça pahalı bir üründür. Poliüretan köpük, yangın durumunda yeterince uzun bir süre yüksek sıcaklıklara dayanabilir. Aynı zamanda zayıf tutuşur ve neredeyse yanmaz.

PPU

Bazalt levhalar

Kesinlikle yanmaz yalıtım malzemesi bazalt elyaftan yapılmış levhalardır. Ancak ısı yalıtımı özellikleri açısından, böyle bir dolgu maddesi köpükten önemli ölçüde daha düşüktür. Çoğu zaman, artan yangın güvenliği gereksinimlerine tabi olan kapı yapılarının yalıtımı için kullanılır.
Giriş kapılarının ana yalıtım malzemelerine ek olarak kapı kanadını dışarıdan süsleyen dekoratif ahşap kaplamalar olabilir. Aynı zamanda, sadece ek bir ısı yalıtımı tabakası değil, aynı zamanda kapının çelik yüzeyini soğuktan, kilitleme mekanizmalarını donmaya karşı korur ve yapının ses geçirmezlik özelliklerini önemli ölçüde iyileştirir.

Bazalt yalıtımı

Kutu sızdırmazlığı

Çerçeve, kapı yapısının ana taşıyıcı bileşenidir. Metal levhanın tüm ağırlık yükünü hesaba katan halkalar üzerine sabitlenmiştir.

Bu nedenle, metal yalıtımlı kapıların kutularının üretimi için bir demir kanal, bir köşe veya profilli bir boru daha sık kullanılır. Bu durumda, borulardan yapılmış bir kutu duvar açıklığına serbestçe girmelidir, yani her tarafta daha sonra yalıtım malzemesi ile tıkanmış küçük boşluklar kalmalıdır.

metal kapı çerçevesi

Kutu ile açıklığın duvarı arasındaki boşlukların özel yapı köpüğü ile kapatılması tavsiye edilir. Hemen hemen her yapı malzemesine iyi yapışır ve ayrıca tam bir sızdırmazlık sağlar. Bir sprey kutusundan gelen köpük, basınç altında sağlanır ve en erişilemeyen boşluklara bile nüfuz eder. Kapalı kutu şeklindeki yapıları monte etmeden önce giriş açıklığının tüm gizli boşluklarının bina köpüğü ile üflenmesi de önerilir.

Ön kapı çerçevesinin köpüklenmesi

Kutunun yapıldığı profilli boruları yalıtmak için ince taneli genişletilmiş kil, perlit ve diğer ısı yalıtımlı dökme malzemeleri kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için, her 50 cm’de bir borularda, yapıyı kurduktan sonra eğimin veya duvarın karşısında olması gereken delikler önceden delinir.

Yeni bir kapı yapısı kurmadan önce, zemin tabanının destekleyici kısmını hazırlamak, duvar yüzeylerini ve giriş açıklığının eğimini düzleştirmek gerekir.

Önceden kurulmuş bir ön kapıyı yalıtırken, ön hazırlık da yapılır. Öncelikle eski yalıtım malzemesi, ufalanan sıva kaldırılır. Ayrıca, kalan kum ve tozu temizlemek için tüm çatlakların elektrikli süpürgeyle dikkatlice üflenmesi önerilir. Bundan sonra tüm düzensizlikler, çatlaklar, girintiler taze harçla sıvanmalıdır.


Kutu ile açıklık arasındaki boşluklar montaj köpüğü ile üflenmeden önce yüzeyler nemlendirilmelidir. Bu, yalıtımın kutunun elemanları ve açıklığın duvarı ile daha iyi yapışması için gereklidir. Köpük, açıklığın her iki yanındaki yuvalara, yani sokaktan ve içeriden üflenir.

Kapı boşluklarının sabitlenmesi

Özel bir eve monte edilen sokak metal yalıtımlı kapısı, kapalı konumda kabul edilebilir teknolojik boşluklara sahip olmalıdır. Bu nedenle, kutunun elemanları ile odadan ısı sızıntısının ana yeri olan kapı kanadı arasında her zaman küçük boşluklar vardır. Aynı zamanda, mahfazadaki bu çatlaklardan sokak gürültüsü ve hoş olmayan kokular geçebilir.

Kutu ve kanvas arasındaki minimum teknolojik boşluğu ayarlamak için menteşeleri doğru şekilde ayarlamak gerekir. Ve kutunun çevresini tamamen kapatmak için, kanvasın bitişik olduğu yerlerde, örneğin yoğun köpük kauçuk veya gözenekli bir lastik ped gibi kendinden yapışkanlı yumuşak bir dolgu macunu yapıştırmak gerekir.

dolgu macunu

Kauçuk conta daha pahalıdır, ancak köpük kauçuğun aksine daha güvenilirdir: nemi emmez, güneş ışığına maruz kaldığında deforme olmaz, daha dayanıklıdır ve bu nedenle daha uzun hizmet ömrüne sahiptir.

kapı contası

Kapı çerçevesinin çevresine kendiniz bir mühür koyabilirsiniz, çünkü böyle bir prosedür herhangi bir zorluk yaratmaz. Bundan önce, çalışma yüzeylerini kirden temizlemek ve teknik alkolle işlemek önemlidir.

Bazlar ayrıca aseton ile yağdan arındırılabilir. Ancak bu çözücü ile boya ve vernik kaplamaları aşındırdığı için yeterince dikkatli çalışmak gerekir.

Sızdırmazlık sakızından tabanları hazırladıktan sonra, önce koruyucu filmi çıkarmalı ve ardından kutunun yüzeyine dikkatlice yapıştırmalısınız.

Duvara gizlenmiş sürgülü iç kapılar


5 dakika 5k.

Küçük bir alanın tüm odaları standart menteşeli kapı yapılarıyla donatılamaz. Bu nedenle bu sorunu çözmek için duvara gizlenmiş sürgülü iç kapılar kullanılır. Bu tür ürünler, odanın tüm alanını etkin bir şekilde kullanma fırsatı sunar.

duvardaki kapı

Gizli kapı yapıları nelerdir

Sürme sistemleri, kapı kanadının duvar yüzeyine paralel hareket ettiği özel bir cihazın varlığında salıncak modellerinden farklıdır. Ve bu tür yapıların ana özelliği, açık konumdaki tuvalin görsel olarak görünmemesidir. Kılavuzlar, üzerlerinde bulunan makaralar sayesinde kanatların hareket ettiği duvara yerleştirilmiştir.

Sürgülü kapı sistemi

Kanvas kayar yapıların üretiminde kullanılan malzemeler:

 • Bardak;
 • Odun;
 • Plastik.

Bu tür kapılara, duvara serbestçe girmesini engellememek için tuval düzleminin dışına taşmayan sadece özel donanımlar monte edilir.

Gizli kapı uygulaması

Gizli kurulum için tasarlanmış sürgülü kapılar, daha çok küçük bir alana sahip odalarda kullanılır. Ancak, bu tür tasarımlar, küçük aktif çocukları olan genç ailelerin yaşadığı konutlar veya apartmanlar için oldukça pratiktir.

Sürgülü kapı-kalemlik

Tasarım özellikleri nedeniyle gizli tuval, modern iç tasarım stilleriyle uyumludur. Gizli kapılar, dar koridorlar için mükemmel bir çözümdür. Bu tür tasarımlar, gömme dolapları veya ayrı giyinme odalarını gizlemek için kullanılır. Bu durumda, kanvas sadece dolap kapısı olarak değil, aynı zamanda büyük bir ayna olarak da kullanılabilir.

Kalem kutusu ile kayar yapılar

Kalem kutulu gizli sürgülü iç kapılar, duvara yerleştirilmiş bir kutudur. Kapının serbest hareketi için özel bir kaset, ray kılavuzları ve makara mekanizmaları ile donatılmıştır. Açık konumdaki kanvas, kir ve mekanik hasarlardan tamamen korunur. Aynı zamanda, başka amaçlar için etkin bir şekilde kullanılabilecek bitişik odaların boş alanını işgal etmez.

Kalem kutusu

Kurulumdan sonra, kapı bloğu duvar veya iç bölme düzleminin dışına çıkmamalıdır. Kutunun boyutları duvarın kalınlığına uygun olmalıdır. Bu nedenle, önce aşağıdaki parametreler hesaplanmalıdır:

 • Kaset raflarının kalınlığı;
 • kapı kanadı boyutları;
 • Kasada kanadın serbest dolaşımı için girintiler.

Kurulumdan sonra kasetin yarısı alçıpan ile kaplanır.

Sürgülü kapılar için bir niş oluşturma seçeneği, kapı ünitesinin içine yerleştirildiği duvarın özelliklerine bağlıdır. Evin taşıyıcı bölümlerinin tasarımını ihlal etmek yasaktır. Bu gibi durumlarda kanat kasası duvar yüzeyine paralel olarak tamamlanır. Çerçeve, ahşap çubuklardan veya metal bir profilden önceden yapılmıştır. Daha sonra duvara güvenli bir şekilde sabitlenir, alçıpan ile kaplanır ve odanın iç kısmına uyacak şekilde süslenir.

Duvardaki gizli kapılar

İç bölme bir taşıyıcı değilse, tuvali gizlemek için bir niş doğrudan duvarda düzenlenir, yani genişliğini arttırmadan ve odanın faydalı alanını azaltmadan. Bu tür sahte duvarlar, hem tek kanatlı hem de çift kanatlı kapı yapıları için donatılmıştır.

sahte duvar

Sürgülü sistemler aşağıdaki avantajlardan dolayı çok popülerdir:

 • Kapıyı açarken karşı taraftaki kişinin yaralanma riski yoktur;
 • Açık konumdaki kapı kanatları, odanın boş alanını işgal etmez;
 • Bir odayı dekore etmek için herhangi bir tasarım projesi için sürgülü kapı blokları seçilebilir;
 • Hareketli kapı yapıları, uzun bir çalışma süresi ile karakterize edilir.

İç kapılar için kullanılan gizli sürme sistemi gereksiz bağlantılara sahip değildir. Boş alanın etkisi görsel olarak oluşturulur.

Kanat veya birkaç kanadın ağırlığı merdane armatürlerine eşit olarak dağıtılır. Bu, yükü kapı çerçevesinden kaldırmanıza ve devrilmesini önlemenize olanak tanır.

 • Mobil yapıların dezavantajları:
 • Düşük ses yalıtımı;
 • Bu tür kapılar, diğer odalardan gelen kokuların geçmesine izin verir.

Bu tür kapı bloklarının montajı sırasında bu eksiklikleri gidermek için boşlukların özel ses geçirmez fırçalarla kapatılması önerilir. Ve mutfakta güçlü bir davlumbaz bulunmalıdır.

Sürgülü iç kapıların montajının özellikleri

Kapıları gizlemek için bir kalem kutusu düzenlerken, yapı tipi (tek veya çift kanatlı) ve kanvasın parametreleri dikkate alınır.

Tek kanatlı ürünler küçük alanlara kurulur: banyolar, mutfaklar, yatak odaları veya koridorlar. Geniş odalara geniş geçişler düzenlenirken çift katlı gizli kapılar kullanılır.

Gizli kapı şeması

Gizli kapı yapıları için bidonların düzenlenmesi, ancak taban tabanının bitirilmesinden sonra gerçekleştirilir.

Kurulum işinin sırası:

 1. Duvarın özelliklerinin analizi: imalat malzemesi, taşıyıcı / taşıyıcı olmayan, iletişim sistemlerinden geçiş;
 2. Kapı kanadını hareket ettirmek için mekanizma seçimi: bir üst veya iki (üst ve alt) kılavuzlu;
 3. Duvarın içinde veya iç bölme boyunca kanatlar için bir kasanın düzenlenmesi;
 4. Kaplama ve gizleme kanat kasetleri.

Gizli tipte kendin yap iç kapılar

Hazır adım adım talimatlara göre duvarda gizli sürgülü kapılar yapabilir ve kurabilirsiniz:

Duvara yerleştirilmiş kapı yapısının parametreleri önceden belirlenir ve bir çizim yapılır. Kasetin boyutlarını doğru bir şekilde hesaplamak için kapı kanadının genişliğini belirlemek gerekir.

Kılavuz rayın uzunluğu, kanat genişliğinin iki katına karşılık gelmelidir. Rafın uzunluğu, ağın yüksekliğinin, kılavuzların ve köprülerin genişliğinin ve boşlukların toplamına eşittir. Sürgülü kapılar için kasetin standart parametreleri: derinlik – 8 cm, genişlik kanattan 2 cm daha fazladır.

Bölümde gizli kapı

Gizli bir kapı için gömme bir niş planlanıyorsa, duvarın bir kısmı kaldırılır ve 2 sıra destek profili kullanılır. Kasetin duvar yüzeyi boyunca düzenlenmesi planlanıyorsa, 1 sıra destek yeterlidir. Önce ray kılavuzlu jumperlar takılır. Kapı panellerinin sessizce açılması için makaraların altına lastik bantlar serilir.

Gizli kapı çerçevesi

Tüm bağlantı parçaları takıldıktan sonra raylara branda takılır, sınırlayıcılar sabitlenir ve mekanizmanın çalışması kontrol edilir. Kanatlar kılavuzlar boyunca düzgün hareket etmeli, gıcırdamamalı ve kalem kutusuna dokunmamalıdır. Her şey doğru yapılırsa, yapının bitirilmesi gerçekleştirilir.

Kapıyı dermantin ile adım adım kendi ellerinizle kaplayın: video talimatı

6 dakika 2.3k.

Çalışma sırasında herhangi bir malzeme aşınır. Özel kır evlerinin veya apartmanların girişine kurulan metal giriş kapıları bile zamanla orijinal görünümünü kaybetmektedir. Bu nedenle, çoğu kozmetik onarım yaparken kapıyı dermantin ile kaplamak ister. Bu malzemenin kullanımı, demir yapıların ses ve ısı yalıtım özelliklerini daha da iyileştirmeyi mümkün kılar.

Dermantin ile kaplanmış kapı

Malzeme seçimi

Kapı kanadını doğru şekilde kaplamak yeterli değildir. Her şeyden önce, kaliteli bir kaplama malzemesi seçmeniz gerekir.

Dermantin, son kat kaplamanın genel konseptidir. Bu isim, farklı kaplama seçeneklerini gizler: granitol, suni deri, amidis-, vinylis- veya eko-deri.

Modern teknolojiler sayesinde, üreticiler bugün piyasada performans, doku ve desen bakımından farklılık gösteren oldukça geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Aynı zamanda, bazları doğal deri veya ikameleri ile bitirme teknolojisi de farklı değildir.

Dermantin

Kaplama için bir kaplama seçerken, kapı bloğunun kendisinin (ahşap veya metal) üretim malzemesini, yerini (caddeyle ilişkili bir apartman veya özel evin girişi) ve amacını dikkate almak gerekir. kaplama (sadece yapının dekorasyonu veya odanın ek ısınması).

Gerekli Malzemeler: Seçim Kriterleri

Dekoratif malzeme ile bir demir kapıyı kaplamadan önce, dahil. dermantine kendi ellerinizle, yüksek kaliteli bir kaplama seçmeniz gerekir. Seçim yaparken özelliklerine dikkat ettiğinizden emin olun.

Dermantin

esneklik

Yüksek kaliteli malzeme, kauçuğun aksine biraz yaylı değildir.

Yoğunluk

Giriş kapılarının döşemesi için, özellikle sokağa bakanlar için oldukça ince bir kaplama satın alınması tavsiye edilmez, çünkü bu durumda yüzeyler sürekli olarak mekanik ve doğal etkilere maruz kalır. İnce deri, iç kapı yapılarını bitirmek için uygundur.

bir tür dermantin

Görünüm

Kalitesiz malzemelerin yüzeyinde küçük lekeler ve boya lekeleri vardır.

Koku

Binaların içinde bulunan kapı bloklarını bitirmek için keskin, kalıcı bir kokuya sahip dermantin satın alınması önerilmez. Bu koku çabuk dağılmaz. Bu tür malzemeye ancak sokak tarafından giriş kapıları ile karşılaşılabilir.

Deri örnekleri

yalıtım

vuruş

Yalıtım malzemesinin uzun bir hizmet ömrü vardır, ancak birkaç önemli dezavantajı vardır:

 • nemi emer;
 • Zamanla kalınlaşır;
 • Yangın durumunda toksik elementler yayar.

vuruş

köpük kauçuk

Isıtıcının çalışma süresi 10 yıldır. Malzeme ucuzdur, sığması kolaydır, pazar farklı kalınlıklarda sunulmaktadır. Ancak köpük kauçuğun ortalama yalıtım performansı vardır.

köpük kauçuk

İzolon

Bu, bir tür PES olan haddelenmiş yalıtım malzemeleri için modern seçeneklerden biridir. Isolon’un ısıl iletkenliği düşüktür, iyi bir ses yalıtkanıdır. Ahşap kapı yapılarını ısıtmak için en iyi seçenek budur.

İzolon

Ilave malzemeler

bağlantı elemanları

Ahşaptan yapılmış tuvallerin astarlanması için büyük şapkalı özel döşeme çivilerinin kullanılması tavsiye edilir.

karanfil

Piyasada çok çeşitli suni deri bulunmaktadır. Bu nedenle, malzemenin gerekli dokusunu, renk tonunu seçmek zor değildir. Avantajı, yalıtımı sabitlemek için montaj zımbasına braketlerin varlığıdır.

Deri ve yalıtım malzemelerinin çelik kapı yapılarına sabitlenmesi için polimer bazlı özel bir yapıştırıcı kullanılması gerekir.

Köpük kauçuk için yapıştırıcı

Dekoratif örgü (kordon)

Dekoratif kordon metal bir iptir. Kaplama kaplamadan kendi ellerinizle bir örgü yapabilirsiniz.

örgü kordon

Plaka

Apartman giriş kapılarını süslerken mutlaka daire numarasına ihtiyacınız olacaktır.

kapı numarası

Adım adım talimat

Dermantinli ustaları kendi ellerinizle adım adım dahil etmeden bir kapıyı nasıl kaplayacağınızı anlayalım:

Hazırlık çalışmaları

sökme

Ön kapının yalıtımını ve kaplamasını yerinde yapmak mümkün olmayacaktır. Kanvas çıkarılmalı ve düz ve sağlam bir zemin üzerine serilmelidir. Bu amaçla 4 özdeş tabure kullanabilirsiniz.

Temel hazırlığı

Tüm bağlantı parçaları, panjur mekanizması kanvas yüzeyinden çıkarılır, eski aşınmış kaplama çıkarılır, kir ve tozdan arındırılır.

Eski kapı kaldırıldı

Yüzeyin görsel muayenesi

Küçük kusurlar yüzleşerek gizlenecektir. Çatlaklar ve talaşlar dolgu macunu, mantar, çürüme (varsa) ile kapatılmalı, yüzeyler koruyucu bileşiklerle muamele edilmelidir.

Yalıtım malzemesinin sabitlenmesi

Bir ısıtıcı her zaman kullanılmaz. Binanın amacına ve kapı bloğunun montaj yerine bağlıdır. Ancak uzmanlar, iç boşluğu olan tüm kapı yapıları için küçük kalınlıkta bile yalıtım malzemelerinin kullanılmasını önermektedir.

kapı yalıtımı

Tüm haddelenmiş ısıtıcılar, esneklikleriyle ayırt edilir ve deri ikameleri için ideal bir alt tabakadır. Ayrıca kumaşların esnemesini kolaylaştırır, astara bir bütün olarak doku kazandırır ve en önemlisi döşemede kırışıklık oluşumunu engeller.

İzolasyonun sabitlenmesi, zımba veya yapışkan bileşim kullanılarak gerçekleştirilir. Bağlantı elemanlarının seçimi, kumaşın ve yalıtımın yapıldığı malzemeye bağlıdır.

Montaj silindirleri

Silindir takma ihtiyacı master tarafından belirlenir. Ancak özellikle müstakil bir evin giriş kapıları için kesinlikle kullanılması tavsiye edilir. Bu durumda, tuvalin hangi yöne açıldığını dikkate almak gerekir. En yaygın seçenek, kapıları odanın içine düşmemeleri için dışarıya doğru açmaktır.

Tuvalin dış tarafına bakan

Kapıyı dermantin ile kendi ellerinizle kaplamak için önce kaplamadan 10 cm genişliğinde 3 şerit kesilir. Makaralar, kapı menteşelerinin yerleştirildiği taraftan, ancak daha sonra takılır.

Malzeme sabitleme

Şeritler döşemeden önce katlandığından kenarları tabana sabitlenir, böylece yanlış taraf dışarı çıkar. Kaplamanın bu parçalarında, hazırlanan yalıtım malzemesi “demetleri” serilir. Sadece bir rulo oluşturmak için kenarları sarmak için kalır, ikinci kenarı tuval üzerine sabitleyin.

Rulo oluşumu

Menteşelerin yerleştirildiği alanda kanadın yan kısmı farklı bir şekilde yalıtılmıştır. Burada kanopilerin yerleştirildiği alanlarda boşluklar bırakılarak 3’ü boylamasına döşenen 5 adet merdane yapılması gerekmektedir. Küçük silindirler, kanvasın serbest açılmasına müdahale etmeyecek şekilde pervaz üzerine sabitlenir. Daha sonra, kapı boyutuna göre önceden kesilmiş deri ile kaplanmıştır. Bu durumda, astar, tek bir sürekli malzeme parçası veya ayrı olarak kesilmiş parçalar ile gerçekleştirilebilir.

Kanadın iç kısmında kaplama

Silindirleri sabitleme seçenekleri benzerdir, yalnızca sabitleme yerleri farklıdır.

 • Kanvasın alt kısmında, armatürler cinsel taban veya kaplamadan (halı, halı vb.) 1,5 cm uzaklıkta sabitlenir;
 • Blok üzerindeki sabitlemenin özelliği tasarımına bağlıdır. Üst kısımda, silindir, tuval ile pervaz arasındaki boşluğu hafifçe gizlemelidir (5 mm yeterlidir). Bu kural kilitleme cihazı için geçerlidir;
 • Kanopilerin yan tarafındaki yalıtım rulosu, kapıların serbest açılmasını engellememesi için kanat düzlemi ile aynı hizada döşenir;
 • Kapıların dekorasyon yöntemi, dekorun ek unsurları, usta bağımsız olarak belirler.

Dermantin'i tırnaklara sabitleme

Dermantin yardımıyla kapı kanadının kendin yap restorasyonu, yalnızca ustanın sarf malzemeleri ve hizmetlerinden tasarruf etmenizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda odayı ek olarak yalıtmanıza da olanak tanır. Ve bu, kışın ısıtmada ek bir tasarruftur.

Bazı öneriler

Haddelenmiş malzemeli kapı bloklarıyla yüzleşirken, kaplamaların kenarlarının tüm çevre boyunca sıkıştırılması tavsiye edilir. Bu, kaplamanın mukavemetini artıracak ve döşeme çivileri ile sabitleme noktalarında yırtılmasını önleyecektir.

Deri, hafif bir örtüşme yaparak silindirlere hafifçe sarılmalıdır.

Kapı kanadının kaplaması her zaman üstten başlamalıdır. Başlangıçta 2 aşırı donanım sabitlenir, böylece döşemenin bozulması durumunda bu kolayca düzeltilebilir. Ardından, kaplama iç tarafa sabitlenir. Bitirme astarı – bitirme malzemesi yana ve aşağı çekilir, altından hava çıkarılır ve kanadın alt kısmına ve dış tarafa sağlam bir şekilde sabitlenir.

Bir kapı için bir duvar durdurucunun yanı sıra diğer alt türlerin takılması


6 dakika 2.9k.

Bir giriş veya iç kapı için bir duvar durdurucu, işlevi kanadın açılma açısını kontrol etmek olan bağlantılardan biridir. Duvar yüzeyindeki veya mobilya takımı üzerindeki kanvasın zarar görmesini engeller. Üreticiler, tasarım, form ve tasarım bakımından farklılık gösteren kapı durdurucuları için farklı seçenekler sunar. Duvarlara veya zeminlere yapıştırılmak üzere tasarlanmış modelleri vardır. Bu bağlantı parçalarının montajı, master çağırmadan bağımsız olarak yapılabilir.

duvar durdurucu

Kapının açılmasını sınırlamak için cihaz çeşitleri

Ahşaptan yapılmış ev yapımı takozlar veya kapı kanadını tutmak için bir tabure yavaş yavaş tarihe karışıyor. Günümüzde üreticiler bu amaçlar için birçok özel cihaz sunmaktadır.

sınırlayıcı sınıflandırması

Kapı durdurma, kapı bloğu bağlantı elemanlarının elemanlarını ifade eder. Ancak kapılar, kurulum yerine (giriş veya iç mekan), üretim malzemesine (metal, masif ahşap veya çerçeve yapıları) bağlı olarak boyut ve ağırlık bakımından farklılık gösterir. Buna göre sınırlayıcılar farklı kapı blokları dikkate alınarak üretilmektedir.

kapı durdurma

Sınırlayıcı cihazlar farklı, hatta bazen zıt işlevleri yerine getirebilir. Örneğin kapı kanadının duvar yüzeyine çarpmasını engelleyen basit stoplar vardır. Ve kapının beklenmedik bir şekilde kendiliğinden kapanması durumunda (örneğin, bir taslak nedeniyle) parmaklarınızı korumanıza izin veren daha karmaşık tasarımlar vardır.

Birçok tüketici, bir iç kapı için hangi sınırlayıcının en iyi olduğu konusunda çok az fikre sahiptir.

Bu nedenle, bu mobilya parçasını satın almadan önce, piyasada ne tür ürünlerin bulunduğunu ve amaçlarını (işlevlerini) bulmanız önerilir:

 • Öğütücüler – kapı kanadının mobilya veya duvar üzerindeki etkisini yumuşatmak için tasarlanmıştır;
 • Durur – kapının açılma açısını sınırlayın. Bazı stop modelleri, temas ettiklerinde kanadı sabitler;
 • Kapı kapatıcı, genellikle ön kapılara takılan bir sınırlayıcı mekanizmadır. Kapanırken bıçağın düzgün çalışmasını sağlar. Kanadı açık konumda sabitlemenizi sağlayan modeller var;
 • Durdurucular – kapı kanadını belirli bir noktada sağlam bir şekilde sabitleyin. Bu tür bağlantı parçaları için seçeneklerden biri standart bir zincirdir;
 • Mandal, bir tür kilitleme cihazıdır. Bu cihaz, kapı kanadını kapalı konumda sabitler;
 • Bindirmeler – kapı kanadının çarpmasını önleyin. Kapı tam kapanmıyor, branda ile söve arasında küçük bir boşluk var.

Listelenen tüm ürünler, yapısal ve işlevsel farklılıklarına rağmen, kurulum yöntemine göre 3 ana kategoriye ayrılır:

 • Cinsel kısıtlamalar;
 • Duvar armatürleri;
 • Doğrudan kapı bloğuna monte edilen ürünler.

Zemin durdurucunun montajı

Zemine monte edilmiş kapının hareketini sınırlandıran cihazlar yumuşak ve serttir. Yumuşak bir ürünle temas ettiğinde, tuval herhangi bir zarar görmeden ters yönde itilir.

Üreticiler, ahşap iç veya plastik balkon kapısı için kendinden yapışkanlı bir zemin durdurucu sunar.

zemin durdurucu

Sert bir durdurucu takarken, kapı düzgün bir şekilde açılmalıdır, çünkü sert bir durdurma üzerinde güçlü darbeler ile yaprak malzemesi deforme olacaktır.

Kurulum çalışmaları için gerekli araçlar:

 • Basit kalem;
 • Tornavida (tornavida);
 • Perforatör;
 • Vidalar ve dübeller (çoğunlukla aksesuarların teslimatına dahildir).

Kapı durdurucuyu zemine takma sırası:

 • Sınırlayıcı cihaz için montaj yeri seçimi. Bunu yapmak için tuvali açmanız, duvar düzleminden birkaç santimetre sabitlemeniz gerekir. Bu durumda kapı kolu da duvara temas etmemelidir. Kapı bloğu, insanların sıklıkla içinden geçtiği bir geçiş odasının açıklığına yerleştirilmişse, durdurucunun duvara mümkün olduğunca yakın monte edilmesi önerilir;
 • Zemin sınırlayıcı, iç kapının kenarına veya yaklaşık olarak ortasına sabitlenmelidir. Cihaz, kapı bloğunun pervazına yakın bir yere yerleştirilirse, kanat çarptığında, sırasıyla menteşelere yüksek bir yük aktarılır, hızlı bir şekilde arızalanırlar. Sınırlayıcının ayağınızın altına girmemesi önemlidir, vurur gibi parmağınızı kırabilirsiniz;
 • Donanım elemanının yerini seçtikten sonra, basit bir kalemle zemin tabanına işaretler uygulanır. Kapılar kapalı;
 • Bir zımba kullanarak 2 delik delinir: bir pim ve bir dübel için;
 • Açılan deliklerden birine dübel yerleştirilir ve bir sınırlayıcı takılır. Pimin ikinci deliğe girmesini sağlamak gerekir;
 • Durdurmadan dübelin içine bir vida vidalanır;
 • Tutma cihazının doğru şekilde sabitlendiğini kontrol etmek için kapıyı açın.

Zemin durdurucunun montajı

Odada laminat parke varsa zemine kapı açma sınırlayıcı takılması önerilmez. Vurgu laminatı zemine bağlayacak ve sıcaklık değişiklikleri ve nem değişiklikleri ile malzemenin şişmesi veya bağlantı dikişlerinde sapmalar meydana gelebilir.

Duvar armatürünün montajı

Duvar stopunun 2 parçası vardır:

 • Topuklu iğne;
 • Yumuşak disk.

Pim duvar yüzeyine ve pul doğrudan kapı kanadına sabitlenmiştir. Bıçağın pim üzerindeki etkisini zayıflatır.

Duvar silikon stoperleri, iç kapılar için evrensel olarak kabul edilir. Mekanda kullanılan döşemeden bağımsız olarak farklı kapı blokları modelleri için kullanılabilirler.

duvar durdurucu

Duvara monte tıpalar, yalnızca üretim malzemesinde farklılık gösterir. Çoğu ürün metalden yapılır, ardından ahşap, polivinil klorür, demir dışı metal püskürtme veya krom ile kaplanır.
Çoğu model ayrıca bir mıknatıs veya vakumlu vantuz ile donatılmıştır. Bu, kapıları açık durumda sabitlemeyi mümkün kılar.

Duvar armatürlerini monte etme tekniği, bir sihirbaz çağırmadan işi kendiniz yapmak zor değildir. Kurulum, kapı durdurucunun 2 elemanının hassas şekilde hizalanmasını içerir.

İlk olarak, bağlantı parçalarının montaj yeri seçilir. Bundan sonra, pim önce duvara sabitlenir. Bir perforatör kullanarak, dübeller için tabanda delikler açılır, daha sonra vidalar pim aracılığıyla bunlara vidalanır.

Kapı durdurma

Daha sonra, kilitleme cihazının eşleşen kısmı pimin üzerine yerleştirilir, ağ sonuna kadar açılır ve sınırlayıcının ikinci elemanının konum noktası, yüzeyinde bir kurşun kalemle işaretlenir. Delikler açın ve parçayı kendinden kılavuzlu vidalarla sabitleyin.

Bu tip kapı bağlantı elemanlarını seçerken, ürünün hizmet ömrünün büyük ölçüde üretim malzemesine bağlı olduğunu dikkate almanız önerilir. Yüksek mukavemetli hammaddelerden yapılan modeller daha pahalıdır.

Kendin yap kapı durdurma

Dilerseniz kapıya kendi elinizle sınırlayıcı yapabilirsiniz. Yumuşak bir kısıtlayıcı cihazın yapısı, küçük bir krizalit (tilde) ve dolgu maddesinin imalatına dayanmaktadır. Bir iç kapı yapısı için ev yapımı bir sınırlayıcının ağırlığını artırmak için kum veya küçük çakıl taşlarına ihtiyacınız olacak.

yumuşak tıpa

Kapı durdurucu, kanat açıklığının yanındaki kolda bulunur. Kilitleme cihazında bir döngü donatmak gerekir. Herkes kendi takdirine bağlı olarak tildenin rengini, tasarımını belirler. Hazır desenler internette veya dergilerde bulunabilir.

Cihazı yapmak için aşağıdaki sarf malzemelerine ihtiyacınız olacak:

 • Toplu iğne;
 • Tekstil;
 • Kumaşın rengine uygun iplikler;
 • Yumuşak dolgu maddesi, örneğin sentetik kışlayıcı.

Her şeyden önce, tilde hacmine odaklanmanız gerekir. Açılırken ağın etkisini yumuşatmak için yeterli olmalıdır. Her bir eleman 2 kopya halinde kesilir. Kesilen boşluklar kesilir, hacmi dolgu ile doldurmak için küçük bir segment dikilmeden bırakılır. Ardından, iç kapının gelecekteki sınırlayıcı bileşenlerini sökmeniz, dolgu polyesteri veya diğer yumuşak malzemelerle doldurmanız ve tamamen dikmeniz gerekir. Ev yapımı kapı hareket sınırlayıcı hazır, sadece kapı yapısına monte etmek için kalıyor.

Giriş metal kapısı iyi kapanmıyor, tuval sıkıca oturmuyor


7 dakika 6.3k.

Kurulumdan sonra yeni ön kapı gıcırdama yapmaz, fiziksel çaba harcamadan kolayca açılır, tuval kutuya sürtmez. Ancak belirli bir çalışma süresinden sonra, kapı yapısının ayarlanmasını gerektiren sorunlar başlar. Daha sık olarak, böyle bir durumda, çoğu, metal giriş kapısı iyi kapanmazsa ne yapacağını bilmeden, hizmetler için uzmanlaşmış şirketlere yönelir. Bununla birlikte, çoğu sorun aşağıda tartışılacak olan bağımsız olarak çözülebilir.

metal kapı ayarı

Kapıları ayarlamak gerektiğinde

Yeni kapı yapısının montaj sürecinde bile uzun süre sorunsuz çalışabilmesi için, kapı kanadının kütlesinin menteşeler üzerinde izin verilen maksimum yük ile uyumluluğunu kontrol etmek gerekir. Bu gösterge üretici tarafından belirlenen normu aşarsa, kapı sarkacaktır. Bu, kepenk mekanizmasının sıkışmasına, kanadın kutuya sürtünmesine ve ardından kapı bloğunun tamamen bozulmasına neden olabilir.

metal kapı menteşeleri

Ürünün hizmet ömrünü uzatmak için, durumunu periyodik olarak kontrol etmeniz ve gerekirse mobil mekanizmaları ayarlamanız önerilir. Bu tür kontrolleri, yılın sıcak döneminin soğuğa ve tam tersine geçişi sırasında yaptığınızdan emin olun.

Ayar gerektiren kapı sorunları

Giriş metal kapısının yanlış çalışmasının en yaygın nedenleri:

 • Çoğu zaman, kanat kutuya sürtündüğünde ve menteşelerde çok miktarda toz biriktiğinde hoş olmayan sesler meydana gelir;
 • Kilidi bir anahtarla kapatmak için önemli miktarda fiziksel çaba sarf etmek gerekir. Ana sebep kapı kanadının çökmesidir;
 • Kanat ve kutu arasındaki boşluk önemli ölçüde arttı. Böyle bir sıkıntı, bir kilit eğriliğinin veya lastik contaların aşınmasının bir sonucu olarak ortaya çıkabilir;
 • Tuval, kutuya yoğun bir şekilde çekilir. Bu durumda sızdırmazlık malzemelerinin durumunun kontrol edilmesi önerilir.

Kapı yapısının tasarımını, mekanizmalarının nasıl çalıştığını biliyorsanız, yukarıdaki sorunların tümü sihirbazı aramadan kendi ellerinizle ortadan kaldırılabilir.

gerekli araçlar

Bir kapı bloğunu kendi elinizle gidermek için evde belirli bir alet setine sahip olmanız gerekir.
Bir giriş metal salıncak tipi kapı yapısı kurmak için aşağıdaki araçlar elinizin altında olmalıdır:

 • Tornavida Seti;
 • Soket tuşları;
 • Kauçuk sızdırmazlık;
 • Dosya;
 • Altıgen anahtarı.

altıgen seti

Çoğu zaman, yapının ayarlanması, tuvalin sarkmasıyla ilişkilidir. Dezavantaj tek tuş kullanımı ile ortadan kalkar. Bunu yapmak için net bir prosedür bilmeniz gerekir. Metal parçaların gıcırtısını gidermek için bile makine yağına ihtiyacınız var.

Tereyağı

Sorun giderme

Bir evin veya apartmanın ön kapısı yalnızca fiziksel çabayla ve yeterince sıkı kapanmadan kapanıyorsa, bunu kendiniz onarabilirsiniz. Bazen bu, sorunun kaynağını belirlemek için birkaç sorun giderme adımını denemeyi gerektirir. Ve bazen kapıları yağlamak ve sızdırmazlık sakızını değiştirmek yeterlidir.

Demir kapı

En zor şey, kapı çerçevesinin tamamen değiştirilmesidir. Yüksek kaliteli kapı tasarımları çoğunlukla özelleştirilebilir.

gıcırdama eliminasyonu

Kapı kanadını açarken / kapatırken bir gıcırtının ana nedenleri:

 • Menteşelerde önemli miktarda toz birikmesi;
 • Sarkma nedeniyle ağ sürtünmesi.

Her nedenin kendi sesi vardır, ancak önce menteşeleri silip yağlamak daha iyidir. Hoş olmayan gıcırtı kaybolmazsa, başka bir neden aramak gerekir.

Menteşe üzerinde gres

Kapı menteşelerini temizlemek için normal bir bez kullanın. Aynı zamanda, parçalardan sadece toz ve kir değil, aynı zamanda eski yağ da çıkarılır. Etkili işleme için kanvasın menteşelerden çıkarılması önerilir. Bu mümkün değilse, metal elemanlar pasla kaplanır.

Mekanizmaya çekiçle vurmaya değmez, pası aşındıran özel aletler var. Böyle bir spreyin kullanım talimatlarında üreticiler, bileşimin çalışacağı süreyi belirtir. Bundan sonra, kanat fiziksel etki olmadan kolayca çıkarılmalıdır.

pas sökücü

Kanat çıkarıldığında, kanopiler kirden iyice silinir, tüm sürtünme parçaları temiz yağ ile yağlanır ve yerine branda takılır.

Gıcırdatın nedeni iç rondelanın yıkılması olabilir. Bu durumda, parçayı değiştirmek yeterlidir. Bunun için karbür metal veya bir gravür makinesi uygundur.

döngü halkası

Kapı bloğunda tek parça tip menteşeler kullanılıyorsa, sürtünme elemanları bir şırınga kullanılarak sıvı yağ ile yağlanır. Gizli döngü modellerinde, yağlama sıvısının döküldüğü yağlamaları için özel delikler bulunur.

Menteşenin bir şırınga ile yağlanması

Uygulamadan sonra yağlayıcı, sürtünme metal parçaların tüm yüzeyine dağıtılmalıdır. Bunu yapmak için, tuval birkaç kez açılır ve kapatılır. Bu tür manipülasyonları yaptıktan sonra, hoş olmayan ses kaybolmalıdır.

Sürtünmeyi ortadan kaldırın

Yağlamadan sonra iyi kapanmazsa, giriş demir kapısı kırılırsa, bunun nedeni menteşelerde değil, tuvalin kutunun yüzeyindeki sürtünmesindedir. Bu nedenle yapıyı dikkatlice incelemek ve sürtünme elemanlarının temas alanını bulmak gerekir. Bu yerlerde, yüzeylerde çizikler veya çizikler olacaktır.

Kapı ayarı

Kapı kanadı, menteşeleri gevşetmek için bir anahtar kullanılarak çerçeve ile hizalanır. Bundan sonra, tuval düzleştirilir, böylece kutu arasındaki çevre boyunca aynı boşluklar elde edilir. Bunu yapmak için her taraftan tahta takozlar yerleştirebilirsiniz. Bundan sonra kanopiler üzerine yerleştirilmiş ayar somunlarını sıkın. Bir gıcırtı olup olmadığını kontrol edin. Kaldıysa yine aynı işlemler yapılır.

Gevşek bir sundurmanın ortadan kaldırılması

Giriş metal kapısı iyi kapanmazsa ve tuval kutuya tam olarak oturmazsa, dairede bir taslak oluşur ve bunun sonucunda sakinler biraz rahatsızlık hisseder.

Gevşek kapıların ana nedenleri:

 • Tuvalin yatay kayması;
 • Sızdırmazlık sakızının aşınması;
 • Kutu bükme.

İlk durumda, menteşeleri ayarlamanız gerekir. Bunun için kanat kaldırılır ve kanopiler üzerine yerleştirilen ayar civataları sıkılır.

İkinci durumda, contayı değiştirin.

Kapı çerçevesinin eğriliğini ortadan kaldırmak çok daha zordur. Bina seviyesi ve şakül çizgilerini kullanarak ürünün tek tek elemanlarının birbirlerine göre konumlarını önceden kontrol edin. Sorun giderme prosedürü, yapıyı sabitleme teknolojisine bağlıdır.

Metal bir kapı montajının düzgünlük seviyesinin kontrol edilmesi

Ankrajlar kullanılmışsa, önce astarı çıkarmak ve bağlantı elemanlarına serbest erişim sağlamak gerekir. Ardından, kanat ayarının yanından bir tornavida ile ankrajlar gevşetilir.

Kuşgözü ve çapa deliği

Yapı pabuçlara sabitlenirse eğriliği ortadan kaldırmak daha zordur. Böyle bir durumda, genellikle bir çekiç kullanmak gerekir. Bu aracı kullanarak, düzenli aralıklarla bir seviye uygulayarak çıkıntılı bölümlere dokunulur. Bu, malzemeye zarar vermemek için dikkatlice yapılmalıdır.

Sarkmanın giderilmesi

Giriş metal kapısı sarktığından genellikle kapı kanadı kapanmaz. Gövdenin sarkmasının ve eşiğe sürtünmesinin olası bir nedeni, yatakların arızalanması olabilir. Yapı için ayarlanabilir menteşeler kullanılıyorsa, sabitleme cıvatalarını sökmek ve kanadı kaldırmak gerekir.

Menteşe ayarı

Kapılarda brandayı kaldıracak şekilde ayarlanamayan saçaklar varsa pul koyabilir, yatakları değiştirebilir ya da menteşeleri komple değiştirebilirsiniz.

boşluk giderme

Çoğu zaman, değiştirilmesi önerilen kauçuk contaların aşınması nedeniyle eski kapı yapılarında boşluklar oluşur. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları gerçekleştirmelisiniz:

 1. Eski sızdırmazlık malzemesini çıkarın;
 2. Tüm çevre boyunca tuval ve kutu arasındaki mesafeyi kontrol edin. Gerekirse menteşeleri ayarlayın;
 3. Yeni contayı takın.

Conta değişimi

Sakız uygunsa, boşluk oluşumu için başka nedenler aramak gerekir. Bu, plakanın antenlerinin yardımıyla veya kanopilerin ayarlanmasıyla ortadan kaldırılan bir boşluk olabilir.

Plaka ile kilidin dili arasındaki tutarsızlık

Giriş kapısı ünitesinin ana görevi, güvenliği sağlamak, bir daireye veya kır evine yetkisiz girişi önlemektir. Kilitleme cihazının arızalanması, koruyucu özellikleri önemli ölçüde azaltır.

Kilit

Plakanın düzenli sürtünmesi, sırasıyla enine çubukların taşlanmasına katkıda bulunur, kilidin arızalanmasına neden olur. Sorunu çözmek için bir dosyaya ihtiyacınız olacak.

Sorun giderme sırası:

 • İlk önce, deklanşör mekanizmasının parçalarının sürtünme alanını bulmanız gerekir;
 • Ardından, kilit plakasını zımparalayın. Dilin hareketini engellememelidir, ancak tuval kutuya tam olarak oturmalıdır;
 • Metali kenara çekin ve anteni pense ile ayarlayın;
 • Kapıyı kapatın, deklanşör cihazının çalışmasını kontrol edin.

döngü ayarı

Yine de genellikle ön kapı, tenteler nedeniyle iyi kapanmaz.
Kapı menteşelerinin arızalanmasının ana nedenleri:

 • Çok miktarda toz ve kir biriktirdiler;
 • Ürünler uzun süreli çalışma sırasında yıpranmış;
 • Tuval kendi ağırlığından dolayı sarktı.

Tüm bu eksiklikler, sihirbazı aramadan bağımsız olarak düzeltilebilir. Öncelikle menteşelerin iyice temizlenmesi ve yağlanması önerilir. Bu da sorunu çözmeye yetmiyorsa kapı menteşelerinin üzerlerine yerleştirilmiş ayar civataları ile ayarlanması gerekir.


https://www.youtube.com/watch?v=kImHU70GMi0

Gıcırdamayı gidermek için, sağlam taraftan kanopinin orta vidasını gevşetin, ardından kanadı hizalayın, ayar civatasını sıkın ve ürünün çalışmasını kontrol edin.

Menteşe ayar şeması

Kapı kanadının yüksekliğinde hata ayıklamak için bir altıgen kullanın. Bu durumda menteşelerin alt kısmında bulunan ayar vidalarını sıkın.

Gizli kapılar Boyama için görünmez Profil Dors (Profil Kapılar), onlar hakkında yorumlar


4 dakika 1.9k.

Modern bir tasarım çözümü, Profile Dors şirketinden gizli bir kapının satın alınması ve montajıdır. Gizli kapılar, platbandlar olmadan ve duvarla aynı düzlemde monte edilmeleri nedeniyle küçük bir odanın alanını görsel olarak artırmaya yardımcı olur. Kapının daire veya evin duvarlarının tarzına uygun olarak boyanması veya seçilmesi nedeniyle görünmez bir etki elde edilir.

İç kısımda Gizli Kapı Profili Dors

Gizli Kapıların Faydaları

Günümüzde gizli yapılar, iç kapı olarak kesinlikle herhangi bir yere kurulabilir. Alıcılar giderek artan bir şekilde Profile Dors Invisible’dan gizli kapılar satın alıyor. Duvarın boyutundan ve geometrik tasarımından bağımsız olarak odanın herhangi bir yerine kurulabilirler.

Bu tip kapılarda platband bulunmadığından klasik ürün seçeneklerinin uymadığı yerlere monte edilmesi tavsiye edilir. Dors Profile tuvallerinin ana avantajları arasında aşağıdakileri vurgulamak gerekir:

 • Odada iyi bir vurgu yapın;
 • Duvarın rengine ve stiline mükemmel uyum sağlar;
 • Kozmetik onarımlar planlanıyorsa, kapı kanadının değiştirilmesine gerek yoktur, ancak duvarın rengine uyacak şekilde dekore edilmesi yeterlidir.

duvardaki kapı

Gizli kapıların dezavantajları

Profil Kapı gizli kapılar tüm avantajlarına rağmen satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı dezavantajlara da sahiptir:

 • Klasik kapı seçeneklerine göre yapım maliyetinin yüksek olması;
 • Yapıyı kurarken, tüm kurulum kurallarına ve eylem sırasına uymaya değer, aksi takdirde uyumlu bir görünüm elde etmek mümkün olmayacaktır;
 • Kurulum sırasında sorun yaşamamak için bu iş profesyonellere emanet edilmelidir;
 • Doğru tuval boyutunu seçmek için, işin ilk aşamalarında sipariş vermek gerekir;
 • Dışarıdan, kapı tamamen gizlidir, ancak içeriden olduğu gibi girintilidir, bu da yerini verir.

Kapı Çeşitleri Profil Dors

Görünmez kapılar Profile Dors gizli montajı, maskeleme etkisi yaratırken onları duvar düzlemine yerleştirmenize izin veren modern bir gelişmedir. Klasik seçeneklerle karşılaştırıldığında, gizli olanlarda özel alüminyum kutu ve menteşeler bulunur, içlerinde herhangi bir süsleme ve uzantı yoktur.

Kapı çerçevesi tasarımı

Tasarım gereği, tuval iki türe ayrılır:

 • Bitirme altında. Tuvalin yüzeyine bir astar uygulanır, bunun sonucunda boyanabilir veya duvar kağıdı yapılabilir, böylece duvar ve tuval aynı renkte elde edilir;
 • Hazır. Profile Dors, bitmiş iç mekana uygun olarak gömme kapılar satın almayı teklif ediyor. Şirket, çok çeşitli renklerde kapılar üretmektedir. Dışarıda herhangi bir çerçeve olmadan, ancak iç kısımda platbandlar ve uzantılar ile kurulurlar.

boyama için kapı

Açıklığa bağlı olarak, şunlar vardır:

 1. Dahili. Kapı 90 derece açılır, uç yüzü değişmiştir.
 2. Dış mekan. Krom kaplı alüminyum uca sahiptirler.

Montaj Özellikleri

Kaliteli bir ürün yüklemek için bir Dors Profili satın almanız önerilir. Boyama için gizli kapılar odanın içini tamamlayacak, ancak kurulumlarına devam etmeden önce bir açıklık hazırlamak gerekiyor, bu nedenle kurulum çalışmaları sırasında bazı kurallara uymalısınız:

 • Yapının montajı, platbandların kurulumunu sağlamadığından, işin sonunda, duvarın tamamen düz olması için mevcut tüm delikleri macunlamak gerekir;
 • Kapı kanadı boyanabilir, yapıştırılabilir, üzerlerine duvar kağıdı yapıştırılabilir, böylece kendilerini duvarın tonu veya odanın genel tarzı olarak gizlerler;
 • Bu tasarımın montajı, yüksek kaliteli bağlantı parçalarının kurulumunu sağlar: gizli menteşeler ve kulplar.

Montaj çalışmaları sırasında son derece dikkatli olmalısınız, çünkü bir yanlış hareketle tüm işler boşa gider, bu nedenle Profil Dors firmasının kapılarıyla çalışırken montajı deneyimli uzmanlara emanet etmek daha iyidir.

Fabrika kapılarının özellikleri Profil Dors

Tüm Kapılar Profil kapılar standart ölçülere göre üretilmektedir: maksimum kanat genişliği 1000 mm, yüksekliği 3000 mm’ye kadar çıkabilir. Ayrıca, istenirse, üreticiden daha yüksek bir tuval sipariş edebilirsiniz, ancak maliyetleri daha pahalı olacaktır.

Profil Dors fabrikasındaki tüm gizli kapılar yalnızca olumlu geri bildirim aldı, çünkü üretimleri için malzeme masif iğne yapraklı ağaç ve MDF levhalar, bu nedenle kullanımda yüksek kalite ve dayanıklılık.


Tuvallerin petek dolgusu vardır, böylece ilmekler yapının ağırlığı altında sarkmaz. Tasarım 80 kg’a kadar yüklere dayanabilir. İyi ses yalıtımı ve su geçirmezlik özelliklerine sahiptir.

Gizli kapı yapıları kurmak için en iyi seçim Profile Dors firmasının kapılarıdır. Boyanabilir, duvar kağıdına yapıştırılabilir, böylece duvarların rengi olarak gizlenebilirler. Fabrika Profili Dors, ürünlerini birçok Avrupa pazarında satarak birçok avantaja sahiptir ve ürünlerinin kalitesini ve uygun fiyatını defalarca teyit etmiştir.