Yazılar

Çelik Kapı Modelleri

Çelik Kapı Modelleri

Çelik Kapı Modelleri, Çelik kapıların ev girişleri ve güvenlik gerekliliği için, uygun görülen alanlarda kullanılması, son yıllarda oldukça yaygınlaşmıştır. Kullanım alanlarının genişlemesi ve ihtiyaçların artması sebebiyle çelik kapı modelleri için, mühendislik çalışmaları günümüzde hız kazanmıştır. Güvenliğin yanında şık görünümleri yapılarda ihtişamın ve de yapı değerinin artmasına sebep olmaktadır.

Çelik kapı modelleri apartman içinde kullanılan, dış cephede kullanılan, villada kullanılan çelik kapılar olarak sınıflara ayrılmaktadır. Çelik kapılar standart ebatlarda üretildikleri gibi, projeye göre özel üretimde gerçekleştirilmektedir. Çelik kapılarda boyut olarak zorunluluk bulunmadığı için her türlü kapı boşluklarına uygun ebatta çelik kapı üretimi yapılmaktadır.

Çelik kapı modelleri içerisinde en fazla tercih edilenlerin başında tek kabartmalı çelik kapılar gelmektedir. Bu tip çelik kapılarda kancalı ve merkezi kilit sistemi ile birlikte gizli kelepçe bulunmaktadır. Bu modeller fiyat olarak diğer modellere göre daha uygundur.

Çelik kapı modelleri arasında fazla tercih edilen modellerden biri çift kabartmalı çelik kapılardır. Bu tip çelik kapılarda 14 ya da 16’lı merkezi kilit sistemi uygulanmaktadır. Bu kapıların yüzeyine çift kabartma ile verilen modeller de şık durmaktadır.

Son yıllarda ülkemizdeki en aktif sektörel gelişmeler arasında yer alan inşaat ve yapı sistemleri konusundaki çalışmalar, her şartta ve her mevsimde devam eden önemli bir sektörel gelişimi işaret etmiştir. Elbette ki yapılaşma konusunda inşaatlar kadar yardımcı sistemlerinde önemi her zaman ön planda olmuştur. Çelik kapı sistemleri özellikle dairelerin hepsinde bulunması zorunlu olan ve onların korunaklı bir mekân haline gelmesini sağlayan sistemler olarak canlılığını kurumuş ve yoğun bir şekilde çalışmalar başlamıştır.
[rl_gallery id=”13445″]

Ucuz Çelik Kapılar

Çelik kapıların kullanımı artık lüks olmaktan çıkarak, neredeyse tüm yapıların standart elemanı haline gelmiş durumdadır. Firmalar ürettikleri standart çelik kapıların sağlamlığı ve sağladıkları güvenlik seviyeleri ile rekabet içerisine girmektedir. Ucuz çelik kapı arayan müşteriler farklı fiyatlar arasından en uygun olanı ararken, bazı noktaları gözden kaçırabiliyorlar. Çelik kapılarda en önemli kriter olan sağlamlık, fiyatlara doğrudan etkilemektedir.

Çelik Kapı, açılması neredeyse imkansız olan kapılardır. Sağlamlık olarak en fazla tercih edilen kapı türü çelik kapılardır.  Hayatınızda bir defa karar vereceğiniz bir konu olduğu için, çelik kapı tercih ederken oldukça iyi araştırma yapmalısınız. Bu noktada unutmamanız gereken en önemli nokta ise her çelik kapı denilen kapı, gerçek ve bilinen çelik kapı değildir. Çelik kapı alırken mutlaka dikkat etmeniz gereken hususlar vardır.

Ucuz Çelik Kapı Fiyatları

Çelik kapı denildiğinde akla gelen konulardan biri ucuz çelik kapı konusudur. Ucuz çelik kapı hizmetinden faydalanmak herkesin tercihidir. Bu noktada ucuz çelik kapı tercih ederken merdiven altı diye tabir edilen yerlerde yapılan, kalitesiz malzemeyle ve kötü işçilikle üretimi yapılan çelik kapılar tercih edilmemelidir. Ucuz çelik kapı tercih ederken kullanılan malzemenin TSE onaylı olmasına dikkat edilmelidir. Bunun yanı sıra üretim aşamasından sonraki montaj konusunda da iyi işçilik gereklidir.

Bursa’da  Çelik Kapı

Gelişen teknoloji ile birlikte gelişmeye devam eden çelik kapı sektöründe sürekli olarak yeni modeller ortaya çıkmaktadır. Artık her türlü dekorasyona ve dış cepheye uygun çelik kapı üretimi gerçekleşmektedir. Çelik saclardan imal edilen çelik kapılar güvenliğin yanı sıra ses, toz ve ısı yalıtımı konusunda da oldukça avantajlıdır. Çelik kapı alırken ayıracağınız bütçeyi maksimum düzeyde tutmanızda büyük fayda vardır. Çünkü, sizin ve sevdiklerinizin can güvenliği bizim için önemlidir.

Gemlik’te Çelik Kapı

Çelik kapılar günümüzde adeta dekorasyonun bir parçası haline gelmiştir. Birbirinden farklı renk ve modellerde üretilebilen çelik kapılar, çizilen projeye uygun, özel ebatlarda da üretilmektedir. Evlerimizde en önemli konulardan biri, güvenlik konusudur. Evlerde güvenliği sağlayabilmek için kapı konusuna dikkat etmemiz gerekmektedir. Çelik kapı, geçmişte lüks gibi görünse de günümüzde en fazla tercih edilen kapı çeşididir.

Çelik Kapı Modelleri, Çelik kapıların ev girişleri ve güvenlik gerekliliği için, uygun görülen alanlarda kullanılması, son yıllarda oldukça yaygınlaşmıştır. Kullanım alanlarının genişlemesi ve ihtiyaçların artması sebebiyle çelik kapı modelleri için, mühendislik çalışmaları günümüzde hız kazanmıştır. Güvenliğin yanında şık görünümleri yapılarda ihtişamın ve de yapı değerinin artmasına sebep olmaktadır.

Gemlik Çelik Kapı Modelleri

Fiziki olarak en büyük ilimiz olmasa bile yaşam ve iş merkezi olarak ülkemizin en büyük şehri İstanbul’dur. Nüfusun artışı ile kalabalıklaşan şehir, her geçen gün daha fazla yaşam alanına ihtiyaç duymaktadır. İnşaat firmaları artan bu nüfus hareketini fırsata çevirerek, yapı imalatlarına son dönemlerde olağan üstü şekilde hız verdiler. Her hanenin bir kapıya ihtiyacı olduğu düşünülür ise İstanbul çelik kapı firmalarındaki artışı siz düşünün…

Çelik Kapı İmalatı

Çelik Kapı İmalatı Çelik kapı ihtiyacının ortaya çıkması, güvenlik gereksinimlerindendir. Ancak artık günümüzde çelik kapılar neredeyse her yapıda standart bir yapı elemanı olarak kullanılmaya başlandı. En büyük tercih sebepleri arasında güvenlik ihtiyacı, sağlam ve uzun ömürlü olması, görünüm seçeneklerinin tercihen ahşap kapılara göre çok daha fazla olması ve hepsinin bir arada kullanılmasıyla elde edilen ekonomik yararlarıdır.

Çelik kapı imalatı yapılırken öncelikle kullanılan malzemenin kalitesine dikkat edilmelidir. Standartlara uyan, 1.sınıf malzeme kullanılarak üretilen çelik kapılar sağlamlık açısından öne çıkmaktadır. Çelik kapı imalatı sırasında kaliteli malzeme kadar düzgün işçilik de önemlidir. Çelik kapı imalatı konusunda kanat ve kasada kullanılacak sacların kalınlığı belirlenen standartlara uygun olmalıdır. Sac kalınlığı yeterli düzeyde olmazsa kapı dış tehlikelere karşı dayanıksız olacaktır.

Çelik Kapı gibi bir ürün alırken hem görselliğe hitap etmesi, hem sağlam olması hem de uygun fiyatlı olması alıcılar adına büyük önem taşıyan konulardır. Kaliteli bir ürün uygun bir fiyata alma isteği aslında toplumun her kesimi tarafından bir alışverişte alınan sonuçtur. Ucuz çelik kapı almak veya takmak belki maddi anlamda insanlar için cazip gelebilir, yalnız burada unutulmaması gereken konu kullanılacak bu sistemin size sağlayacağı yararlar olumlu olup olmadığı çok büyük önem taşımaktadır.

Çelik Kapı Fiyatları

Evlerimiz, rahatladığımız ve kendimizi güvende hissettiğimiz, günün yorgunluğunu attığımız yapılardır. Evlerde güvenliğin sağlanması oldukça önemlidir. Hem kendimizin hem yakınlarımızın hem de değerli eşyalarımızın bulunduğu evlerde hırsızlık gibi olaylarla karşılaşmamak için çelik kapılar tercih edilmektedir. Çelik kapı, alüminyum ve çelik sac sıkıştırılarak yapılan kapılardır. Güvenlik açısından en fazla tercih edilen kapı türü olan çelik kapılar güvenliğin yanı sıra görsellikte önemlidir.

Üretimi yapılan her bir üründe model tasarım ve geliştirme çalışmaları firmalar için çok ayrı bir öneme sahip olmuştur. Pek çok firma bu konudaki tasarım yöntemlerini adeta kendi logosu olarak sistemleştirirken, bazı markaların ürünlerini ismini dahi görmeden bilmek mümkün olmuştur. Çelik kapı modelleri konusunda çok çeşitli ve değişkenlik gösteren görselliğe hizmet etmiş, yeni modellerin sunumu konusunda oldukça başarılı olmuştur.

 

Firmamızı Google’da bu kelimelerle aradılar ve buldular

 1. Bursa çelik kapı,
 2. Bursa çelik kapı firmaları,
 3. Bursa çelik kapı fiyatları,
 4. Bursa kapı ,
 5. Çelik kapı fiyatları Gemlik,
 6. Bursa çelik kapı imalatçıları,
 7. Gemlik kapı firmaları,
 8. Bursa çelik kapı modelleri,
 9. Gemlik kapı fiyatları,
 10. Kayseri çelik kapı fabrikaları,
 11. Gemlik çelik kapı üreticileri,
 12. Çelik kapı firmaları Gemlik,
 13. Çelik kapı bursa firmaları,
 14. Gemlik çelik kapı fiyat listesi,
 15. Bursa organize sanayi çelik kapı firmaları,
 16. Kapı fiyatları Gemlik.
 • LÜKS KALİTELİ ÇELİK KAPILAR
  Kanca Kilitli ve Tüm Kredi Kartlarına Taksit İmkanı
 • MONTAJ NAKİL ve MERMER DAHİL 10 YIL GARANTİLİ
  Kanca Kilitli ve Tüm Kredi Kartlarına Taksit İmkanı
ÇELİK KAPI MODELLERİ

Gemlik Çelik Kapı Firmaları

Gemlik Çelik kapı firmaları, çelik kapı üretimlerinde kaliteden vazgeçmeden,  kabul görmüş standartlar doğrultusunda çelik kapılarını imal etmektedirler. Günümüzde çelik kapılar, insanların vazgeçemeyeceği bir ürün haline gelmiştir. Çelik kapı firmaları, evlerine çelik kapı taktırmak isteyen kişileri piyasada üretilen kalitesiz ve ucuz çelik kapıları almamaları konusunda önemle uyarmaktadır. Kişiler ucuza çelik kapı alıp kar ettiklerini düşünürken ilerde yaşayacakları problemler sayesinde aslında zarar ederler. Firmalar, kaliteli alınan bir ürün hem daha uzun ömürlü olacağını hem de üretiminde kullanılan dayanıklı malzemeler sayesinde hiçbir sorun yaşanmayacağını vurgulamaktadır. Evlerine çelik kapı taktırmak isteyen insanlar ilk önce çelik kapı üretim yapan firmaların ne kadar güvenilir olduğuna,  sattığı ürünlerin kalitesinin ne derecede olduğuna ve satış sonrası verdiği hizmetin müşteriyi ne kadar memnun ettiğine bakar.  Bilinçli olan insanlar bu tür etkenleri göz önünde tutarak ve ucuz ürün alarak yaşayacağı problemleri tahmin edebildiğinden dolayı sektörde tanınmış ve doğru üretim yapan çelik kapı firmaları arasından bir tercih yapar. Son yıllarda hırsızlık olayları arttığından dolay kişilerin çelik kapıları taktırmasındaki en büyük neden evinin güvenliğini sağlamak olmuştur. Çelik kapı firmaları, ürün ve hizmetlerini prosedürlere uygun yerine getirerek, aynı zamanda müşteri portföyünü genişletme amacı içerisinde olarak üretim yapama gayretindedir.

Çelik Kapı Özellikleri

Çelik kapı firmaları, üretim yaparken belli standartlara uymak zorundadırlar. Mesela normal bir çelik kapının kalınlık ölçüsü 7 ya da 10 mm olmak zorundadır. Bu ölçülerin dışında yapılan kapılar çelik kapı tanımına girmemektedir. Çelik kapı firmaları, imal ettikleri çelik kapılara çelik zırhlarda eklediklerini belirtmektedir. Çelik kapıların en önemli özelliği aynı anda birçok yerden kilitlenebilme özelliği ile kullanıcıları tam anlamıyla güvenlik sağlamaktadır. Çelik kapı sınıfına giren kapıların hepsi TSE tarafından kontrol edilmeli ve çelik kapı standartlarını taşıdığına dair belgelenmelidir.  Piyasada ucuza üretilen çelik kapılarla, standartlara uyularak üretilen çelik kapıları birbirinden ayıran en temel şey TSE belgesidir. Bu yüzden çelik kapı alan kişiler bu hususu göz önünde bulundurmalıdırlar. Eski zamanlarda çelik kapı üretiminin piyasada çok az imal edildiği dönemde insanlar çelik kapıları güvenlikten önce lüks bir ürün olarak değerlendirmekteydi.  Fakat şu an zamanın getirdiği bir takım hırsızlık olayları kişilerin korunma ihtiyacını artırmıştır. Buna bağlı olarakta çelik kapılar artık hemen hemen her eve takılmaktadır. Çelik kapılar dışarıdan herhangi bir zorlamayla ya da bir baskı ile açılması kolay olan bir kapı değildir. İnsanların en çok tercih etme nedenlerinden bir tanesi de dışarıdan kolayca açılmamasıdır.

Gemlik Çelik Kapı Fiyatları

Çelik Kapı Gemlik Modelleri ve Avantajları

Çelik Kapı Gemlik

Çelik Kapı Gemlik

Çelik Kapı Gemlik Modellerinin  avantajlarını aslında saymamıza bile gerek yok diye düşünüyoruz. Bir evin olmazsa olmaz kapılarını neden “çelik kapı” yapmalıyız gelin beraber inceleyelim. Öncelikle çelik kapının en büyük avantajı hanenizi gelecek dış etkenlere karşı yanı soygun, taciz ya da farklı bir saldırıdan dolayı olacak kötülüklere karşı koruma altına almalısınız. Bunu yaparken çelik kapı tercih etmelisiniz çünkü kolaylıkla açılmayacak ve zorlandığında zarar almayacak bir kapı olarak sizlere hizmet eder.

Güvenlik Sistemleri

Çelik kapının avantajları arasında elbette sizlere sunulan güvenlik sistemleri var. Her kapı farklı güvenlik sistemleri ile sizlere sunulur. 2 kilitli, 3 kilitli 4 kilitli ve hatta çok daha fazla donanımlı olan kapıları bir soygun sırasında açmak neredeyse imkânsız. Üstelik sadece kilit aşaması değil, çelik kapının görselliği ve dayanaklığı da sizleri etkileyen ve olmasını istediğiniz ayrıntılardan biri olarak karşımıza çıkıyor Çelik kapının kilit sistemleri er kapı için değişir ve farklılık gösterir.

Sizler bu anlamda kendinize uygun olanı tercih edecek ve çok da uçuk olmayan ücretler ile kendinizi garanti altına alacaksınız. Artık çok daha güvenilir ve kendinizi emniyette hissedeceğiniz kapılar ile hem sizler rahat uykular uyuyacak hem de ailenize bunu hissettireceksiniz. Çok daha fazlası için firmamız ile iletişime geçiniz ve tek tek özelliklerini öğrendiğiniz kapılarımızdan seçiminizi yaparak kullanıma başlayınız.

Çelik Kapı Ahşap Bakımı

Çelik Kapı için kullanılan ahşabın türüne göre, bazı müşterilerimiz kapılarına özel bakım uygulamak istemektedirler.. Özellikle ahşap dergilerinde sık sık bu konuda uyarılar okudukça bu konudaki endişeleri artmaktadır. Örneğin çelik kapıları Tik Ağacı kaplama ise, kapılarına bademyağı bakımını hangi mevsimde yapmaları gerektiğini sormaktadırlar..
Badem yağı ya da hint yağı Tik Ağacının ömrünü uzatabilir.. Ancak anlamanız gereken şey, çelik kapınızda bu özel ağaçların kendilerinin değil, kaplamasının kullanıldığıdır!

Çelik Kapı Ahşap Kaplama, özel işlemden geçmiş, kağıt kalınlığında plakalar halinde üretilen bir kaplama çeşididir. Bu kaplama çelik kapıya uygulanırken başka özel işlemlerden de geçer ve üzeri koruyucu vernikle kaplanır.. Ahşap kaplama olarak adlandırılan ahşap, görüntü olarak birebir aynı olmasına rağmen, artık imal edildiği ağacın özelliklerinden bağımsızdır.

Yani nemli bir bezle silmek dışında, çelik kapı ahşap kaplamanız özel bir bakım gerektirmez.

Ancak tamamen dışarı bakan kapılar, atmosfer koşullarına bağlı olarak (sıcak, soğuk, güneş, rüzgar, nem, yağmur, kar) birkaç yılda bir cila gerektirebilir. Bu durum çelik kapıcınıza danışılabilecek bir husustur.

Bu gibi özel durumlarda bireyler, güvenliğinden ve modelinden memnun oldukları kapılarını komple değiştirmek yerine, kanat  kaplamasını ve aksesuarlarını yeniletebilmektedirler.

Kapı Gıcırtısı

Çelik Kapı Kanadını taşıyan menteşeler zamanla, kuruluk ve sürtünmelere bağlı olarak gıcırtı yapabilir. Bunun için teknik servis çağırmak gerekmez. Geleneksel yöntemle, yılda bir kere menteşelerin yağlanması yeterlidir. Bu yağlamanın da abartılmadan, yağlama yapılırken kapı kanadı ileri geri açma hareketleri ile yağın yerine yerleşmesi sağlanarak, bir iki damla ile sınırlı tutulması yerinde olacaktır.

Çelik Kapı Gemlik Fitili

Çelik Kapı Gemlik fitili, çelik kapı kasasının kapı ile tam olarak temas ettiği bölümüne boydan boya yapıştırılan, plastik bir üründür. Her çelik kapıda olmayabilir.

Çelik Kapı Gemlik fitili sayesinde kapı ile kanadın birbirne hızla çarpmasından doğabilecek gürültü ve aşınma ortadan kalkar. Extra yalıtım sağlayabilir.

Çelik Kapı Gemlik Fitili de ıslak bezle silinip kurulanarak, bakımı sağlanabilir.

Ancak özellikle yazın,siz çelik kapınızı kilitleyip, uzun bir tatile çıktığınızda; dönüşte sizi bir sürpriz karşılayabilir. Aşırı sıcağın etkisiyle ve hiç açılıp kapanmadığından bu fitil yumuşayarak, çelik kapı kanadı ile kasa arasında yapışmaya neden olabilir. Bu durumda o fitili söküp iptal ederek, yenisi ile değiştirmeniz gerekir.