Çelik Kapı Modelleri

Çelik Kapı Fiyatları ve Modelleri

Bu site “Çelik Kapı Fiyatları” ve fiyatları, bursa gemlik çelik kapı, çelik kapı kilit ölçüleri ve şartnamesi, çelik kapıların ne için takılması gerektiği, alırken nelere dikkat edileceği hakkında bilgiler verir.

Çelik Kapı Fiyatları ve Modelleri

Çelik Kapı Fiyatları ve Modelleri

Genel bir tanım olarak çelik kapılar sac ve çelik lamalar ile desteklenerek güçlendirilen, çelik kapı üretim esaslarına tamamen uyulduğu zaman dışarıdan zorlanma ile açılması çok zor olan sağlam kapılara verilen ad olarak tanımlanmaktadır. Çelik Kapılar belli bir zaman dilimine kadar gösteriş isteyenlerin tercih ettiği Gemlik çelik kapı lüks bir tüketim ürünü konumundaydı. Şimdiki zamanda ise içinde bulunulan koşullar sebebiyle ister gecekondu, ister villada oturulsun kesinlikle çok zorunlu bir ihtiyaç haline gelmektedir. Çelik kapının tanımı belli olmasına karşılık bir denetleme ve yayınlanan bilimsel bir tanım olmadığı için piyasada çelik kapı üretim Çelik kapı firmaları şartlarına uyulmadan yapılan çelik kapı ismi ile satışı yapılan birçok kapı bulunmaktadır. Bu kapılar tamamen önemsizce yapılmış ve çelik kapı olmaktan çok uzaktır.

Çelik Kapı Özellikleri

Bir çelik kapının sağlam olduğunu gösteren birtakım faktörler mevcuttur. Bunlar; imalatın doğru yapılması, ölçülerin doğru alınması, montajının düzgün yapılması ve doğru kapı bölümlerine düzgün takviye edilmesidir. Çelik kapılara 7 ayrı parçadan oluşan destek amaçlı çelik zırhı uygulanmalıdır. Bu sistem hırsızların müdahale edecekleri bölümleri takviye amacıyla hazırlanmıştır. Genellikle kalınlığı 7 ile 10 mm arasında değişmektedir. Eğer çelik kapı firmaları bu faktörlere dikkat etmiyorlarsa ürettikleri kapılar sağlam değildir. Ya da çelik kapı sınıfına girmezler. Bu tip kapılarda çelik kasa bulunur.

Çelik kasa her tür kapılarda bulunmalıdır

Çelik Kapı Fiyatları ve Modelleri

Çelik Kapı Fiyatları ve Modelleri

Kapının sağlam olabilmesi için bu kasaların mil yuvasının en az 5 mm çelikle güçlendirilmiş olması gerekmektedir. Kapı kasalarını çelikle kaplamak mümkün değildir. Bu yüzden içini çelik lamalarla doldurmak mümkündür. Fakat bu yöntem de yeterli olmadığı için doğru montaj yaparak kapının montaj sonrası kesinlikle esnememesi gereklidir. Çelik kapı kilit ve anahtar sistemi yönünden oldukça güvenlidir. Estetik bakımdan gözede hitap eden bir üründür. Yanmayan bir üründür hatta duman ve alevlerin dışarıya çıkmasını da engeller. Kaliteli malzemelerden yapılması ve imalat özelliklerinden dolayı kolay kolay bozulmayan bir yapıya sahiptir. Çelik kapılardan da ölçü almaya da gerek yoktur. Kişilerin tercihine göre de ayarlanabilir.Piyasada çok sayıda güvenilir ve gerçek olmayan kapılar olduğu için çelik kapı aldığımızda öncelikle dikkat etmemiz gereken bir takım kriterler vardır. Öncelikle çelik kapıları imalat yapan kurumlardan almak gereklidir. Ürünlerin TSE belgeli olup olmadığı kontrol edilmelidir. Satış sonrası hizmetlerin ne düzeyde olduğuna dikkat edilmelidir. Kapı pervazları ve kaplamalarının mdf üzerine mi yoksa sacın üzerine yapıştırma mı bunlar göz önünde bulundurulmalıdır.

Çelik Kapı Fiyatları

Çelik kapı fiyatlarımız bütçeden bütçeye değişiklik göstererek, 1000 TL ile 5000 TL arasında değişmektedir.
Fiyatlarımız Google ve Facebook sayfalarımızda da yayınlanmıştır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir