Sürgülü iç kapılar (66 fotoğraf): alüminyum geri çekilebilir yapılar için seçenekler, odadaki bölme kapılarını seçin | Gemlik Çelik Kapı

Sürgülü iç kapılar

Son zamanlarda, tüketiciye tanıdık ve anlaşılır olan geleneksel kanatlı kapılara ek olarak, günlük yaşamda, Moskova’da 169.ru deposundan düşük bir fiyata satın alınabilen sürgülü iç kapılar gibi standart dışı bir seçeneği giderek daha fazla görebilirsiniz. . Giderek farklı odalara kuruluyorlar – örneğin, imar veya kullanılabilir alanın belirli bir bölümünün özel tahsisi için.

Sürgülü modeller her yerde güzel ve rahat göründüğü için (havuz ve banyo için bile kullanılabilirler), bunları kendi evinize nasıl kuracağınızı düşünebilirsiniz.

Avantajlar ve dezavantajlar

Sürgülü iç kapıların ana avantajlarından önemli ölçüde yer tasarrufu, dış güzellik, doğruluk, estetik ve kullanım kolaylığı belirtilmelidir. Mekanizma, valflerin kılavuzlar boyunca kolay yürümesini gerektirdiğinden, bu tür modelleri açmak ve kapatmak çok kolay ve uygundur.

Bununla birlikte, basit bir kayar yapı kurarken, mal sahibi, ucuz seçeneklerden bahsediyorsak, belki de sahte bir duvarın arkasına monte edildiğinde, odaya tam ses yalıtımı sağlayamayacağı gerçeğine dikkat etmelidir.

Sürgülü kapılar sıcak tutabilir, ancak sıradan olanlardan çok daha kötüdür, bu nedenle onları giriş kapısı olarak koridor veya koridora yerleştirmemelisiniz.

Mekanizmanın kendisi ve sürgülü kapıların montajı ucuz değil, onları yalıtmak veya iyi bir ses yalıtımı etkisi sağlamak istiyorsanız, çok para harcamanız gerekecek, ancak çoğu durumda kendini haklı çıkarıyor.

Tasarım, cihaz ve aksesuarlar

Bu tür sistemlerin çalışma prensibi iki çeşittir.

 • Var paralel sürgülü modellerbirden fazla yaprak içeren Bu durumda kapı kanadı dikey yüzeye paralel hareket eder. Alıcı için ses yalıtımı özellikleri önemliyse, bu tür yapıların kurulması önerilir. Bu kadar güvenilir ve yekpare bir modele ek olarak, katlanır ve sürgülü olarak adlandırılan daha da hafif bir kapı tipi vardır. Görünüşe göre bir akordeon’a çok benzeyen belirli sayıda tuvalden oluşur.

Böyle bir ses yalıtımı modeli vermeyecektir, ancak alan imar için en uygun olan kişidir (örneğin, tek odalı bir dairede).

 • Daha basit katlanır ve sürgülü sistem genellikle sadece üst ray ile birlikte gelir. Böyle bir tasarımın ağırlığı, özellikle kanvas polikarbonat veya camdan yapılmışsa önemli olabilir, bu nedenle önceden güvenilir yüksek kaliteli bağlantı parçaları stoklamalısınız.

Standart iç kapılar seti genellikle aşağıdaki öğeleri içerir:

 • kılavuz kızaklar (veya alt ve üst profiller), her birinin uzunluğu 2000 cm’dir;
 • kanvaslar, raylara ve makaralara güvenli bir şekilde sabitlenmeleri gerekir, bu nedenle kitte belirli sayıda bulunması gerekir. Farklı olabilir ve kapı yapısının tipine bağlıdır;
 • bağlantı elemanları;
 • süspansiyon, gerekli sayıda uzatma ve trim – genellikle bir marjla;
 • hazır kapı panelleri veya kanatlar (“akordeon” veya klasik, monolitik modeller);
 • bir kutuya veya bir kutuya giriş ile silindirler üzerindeki mekanizmayı gizlemek için dekorasyon çubuğu;
 • sınırlayıcılar-duraklar;
 • mandal ve kaset (birkaç parça) – kanatları açık konumdayken istenilen pozisyonda tutmak için;
 • kapı kanadına gömme olasılığı ile tut ve kilitle.

Model tipine göre iç sürgülü kapılar eşikli veya eşiksiz olabilir. Ayrıca, birçok üretici ek aksesuarlar satın almayı teklif ediyor. Örneğin, bir cibinlik, terasa sürme sistemi kurulması planlanıyorsa ve yalıtımlı kapı hayal eden müşterilere özel bir conta sunulabilir.

Sistem türleri

Diğer kapı sistemleri gibi, sürgülü kapılar da açılıp kapandıklarına göre çeşitli tiplere ayrılır: kanvaslar katlanır, geri çekilebilir ve kayar.

 • Geri alma (veya geri alma) sistemleri. Genellikle, bir yönde veya diğerinde özel süspansiyon profillerinin eklendiği hareketi için tek kanatlı bir tuval gibi görünürler. Kapılar için yapının genişliği 900 mm’den fazla değildir. Bu, montaj mekanizmasının menteşeli görünümüne sahip bir üst modeldir – toplamda silindirlerin yüksekliği ve montaj sırasındaki boşluk olan yüksekliğe göre.
 • Kayar (veya kayar) modeller geri çekilebilir yapılarla kurulum ilkesinde benzerlikler vardır. Bu tür kapılar, her bir kanadı sırayla açarak farklı yönlerde hareket edebilir. İstenirse, böyle bir modeli, dolaplarda olduğu gibi zincir mekanizmasının açma işlemine göre donatabilirsiniz: bir kanat hareket ederse, diğeri otomatik olarak onu takip eder.
 • Katlanabilir veya katlanabilir – çoğunlukla bölme kapısı veya paravan kapısı olarak kullanılan “akordeon”, odadaki gerekli alanı ayırır. Silindir mekanizmalı özel bir profil kılavuzu boyunca hareket ederek önceki sistemlerle aynı şekilde açılırlar. Diğer modellerden farkı, tuvallerinin kayma değil, birkaç lamelden oluşan katlanmasıdır. Döngüler yardımıyla tek taraflı olarak katlanırlar. “Akordeonun” ana avantajı, çok kompakt olmasıdır, ancak böyle bir kapının kullanımı mümkün olduğunca doğru olmalıdır.
 • Sahibi kapılara ek ses ve ses yalıtımı vermek isterse montajı yapılabilir. bir antre ile. Bu durumda, tuval daha sessiz ve hava geçirmez olacaktır. Ayrıca, maksimum rahatlık ve kurulum ve kullanım kolaylığı için, genellikle teleskopik mekanizmalı kayar modeller kurulur: kanat sadece bir yönde hareket eder, bu özellikle standart olmayan bir yerleşim düzenine sahip odalarda uygun olabilir.

türleri nelerdir

Tek kanatlı sürgülü kapılar, sadece yerden tasarruf etmek için değil, aynı zamanda iç mekanın rahat ve temiz görünmesini sağlamak için küçük dairelere monte edilir. Kurulum çok basittir, bir kapı çerçevesinin kurulumunu gerektirmez, ancak açıklığın güçlendirilmesi ve iyi bir bitirme yapılması gerekir.

Bu modeller hem duvarlara hem de tavanlara takılır – pakete dahil olan aksesuarlar bir veya başka tipte sabitleme sağlar. Kural olarak, tasarımın kendisi oldukça hafiftir, genellikle tek kanatlı paneller çerçevesiz, dikey olarak kayar. Ayrıca Japon tarzı kafes kapı son zamanlarda oldukça popüler hale geldi. Odayı mükemmel bir şekilde zonlar ve aynı zamanda dekore eder.

çift ​​yaprak

İç çift kanatlı iç yapılar geniş açıklıklara monte edilir, işlevsellik ve kullanım kolaylığı ile ayırt edilirler. İdeal olarak, geniş bir alana sahip odalara bakın, aynı zamanda dekoratif bir rol de oynayın. Kurulum olanaklarına bağlı olarak, duvarlar boyunca kolayca hareket edebilen veya açıldığında gizlenerek duvara geri çekilebilen iki panelden oluşurlar. Panelin bir yarısı mandalla kolayca durdurulur, böylece karışmaz, diğerini kullanabilirsiniz.

Sabit tuval, odayı gizlemek için faydalı olacaktır ve çalışan tuval ana işlevi yerine getirecektir.

triküspit

Üç kanatlı kapılar operasyonda çok uygundur ve odada standart olmayan boyutlarda geniş açıklıklar varsa kurulur. Üç kanat herhangi bir açıklığı başarıyla engeller ve karlı imar için inşaat gerekmez …