Bir Alman üreticinin giriş, garaj tarafı ve iç modelleri, müşteri yorumları ve analoglara göre avantajları

Hormann kapıları, Alman endişesinin yarım yüzyıldan fazla varlığını kanıtlamış en güvenilir seçeneklerden biridir. Şirket sadece bir üretici değil, aynı zamanda sunulan malların geliştiricisidir. Yenilikçi üretim teknolojilerinin kullanılması, uluslararası standartların gerekliliklerine uygunluk, modern tüketicinin ihtiyaçlarını karşılayan kapıları yapar. Tüm ürünler çevre dostudur, zorunlu aşınma direnci, dayanıklılık ve güvenilirlik testlerinden geçer.

Türleri ve faydaları

Ürün yelpazesi, konut binalarında ve ayrıca garajda, endüstriyel alanlarda kullanım için otomatik, rulo, kaldırma yapıları içerir. Ev bina kapıları metal (çelik, alüminyum) veya ahşap, metal ve karbon kombinasyonları olabilir. 3-4 bardak yüksek mukavemetli ekler mümkündür. Hormann endişesinin, üretiminde ısı yalıtımlı cam kullanan bir üretici olarak benzerleri yoktur. Çeşitli modern armatürler, en titiz müşterilerin bile ihtiyaçlarını karşılar.

Firmanın ürün yelpazesinde tek kanatlı ve çift kanatlı kapılar bulunmaktadır. Yapılar hırsızlığa karşı koruma, yan parçalar, üst pencereler, kapatıcılar, elektrikli açma sistemleri, havalandırma ızgaraları ve vizörlerle donatılabilir.

Alüminyum veya çelik kapıların plastik veya ahşap kapılara göre avantajları:

 • yüksek performanslı ısı yalıtımı,
 • güvenilir ev koruması
 • artan ses yalıtımı derecesi,
 • deformasyona karşı direnç.
 • renklendirme gerektirmez,
 • ek konfor yaratan yenilikçi ekipman,
 • Çağdaş tasarım,
 • renk çeşitliliği,
 • güvenilir çalışma.


Giriş kapıları


Herhangi bir binanın ilk izlenimi ön kapı ile başlar. Muhafazanın korunmasını ve güvenliğini sağlarken prezentabl, rahat görünmelidir. Hormann ThermoPro Plus, ThermoCarbon, ThermoSafe ve Thermo65 ev kapıları bunun için idealdir. Bu modeller enerji maliyetlerinden tasarruf etmenize yardımcı olacaktır. Mükemmel ısı yalıtımı, artırılmış güvenlik seviyesi ve modern tasarım çözümü ile ayırt edilirler.

Güçlendirilmiş kapı kanadı ve çok noktalı kilit ile ThermoPro Plus, istek üzerine RC2 hırsızlık önleme ekipmanı ile güçlendirilebilir. Isı yalıtım katsayısı 0,8 W’a ulaşır, bu da önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlar, bu nedenle ödeme maliyeti azalır.

Kapı yapısının mükemmel ısı yalıtımı, ekipmanı ile sağlanır:

 • çelik kapı kanadı 6,5 cm kalınlığında ve poliüretan köpük ile doldurulmuş;
 • alüminyumdan yapılmış eşik üç seviyede sızdırmazlık sağlar;
 • üçlü ısı yalıtım camı. Cam kırılmaz, bu yüzden kırılırsa size zarar vermez.

ThermoCarbon, ısı yalıtımı açısından en iyi model olarak kabul edilmektedir. ThermoSafe ve ThermoCarbon camlı modellerin kapı kanatları camlı köpük dolguludur. Bu ısı kaybını önler.


Kapının sessiz kapanması için özel bir mandalla donatılmıştır.


Maksimum konfor için yenilik: Hormann ECturn, ThermoSafe ve ThermoCarbon kapıların otomatik olarak kapanmasını ve açılmasını sağlar. ECturn uzaktan kumandalardan çalışır. BiSecur Uygulaması ile donatmak, dünyanın herhangi bir yerinden, evden herhangi bir mesafeden günün her saatinde kapının konumunu kontrol etme fırsatı sunar. ThermoSafe 2,5 m yüksekliğe ulaşır, ThermoCarbon – 3 m.


Kanat çerçeve profilinin yapıldığı kompozit malzeme, kanadın uzun süre kusursuz bir şekle sahip olmasını sağlar.


ThermoPro Plus ev kapıları 6 varyasyonda, 10 renkte ve 4 Decograin kaplamada mevcuttur. Hem içeriden hem de dışarıdan aynı hizada monte edilen kapı kanadında farklılık gösterirler. Bu, giriş kapıları ile iç kapılar arasında uyumlu bir kombinasyon oluşturmanıza olanak sağlar.

Kapılar uzun yıllar dayanır: Şirket Thermo65 modeli için 5 yıl, ThermoCarbon, ThermoSafe ve TopComfort ev kapıları için 10 yıl garanti vermektedir.


Konut girişinin yakınında garaj kapıları varsa, tek bir tasarımı korurken bu faktörü dikkate almanız önerilir. Hormann serisi bu fırsatı sağlar. ThermoPro Plus serisinde M-çizgili garaj kapıları için uygun modeller bulunmaktadır. Yanlarda ve üst pencerelerde elemanlarla desteklenebilirler.

Garaja yandan giriş, garaj kapısını açmadan garaja girmenizi sağladığı için oldukça pratiktir.


Kapılar standart ve standart dışı ölçülerde, uzaktan kumandalı olarak yapılmaktadır.


İç kapılar


Hormann evin herhangi bir iç mekanı için hem giriş hem de kapı üretmektedir: bodrum, çatı katı, iç mekan, garajdan oturma odasına giriş için, çocuklar için, yüksek nemli odalar için: banyolar, yüzme havuzları, mutfaklar.

Şirket ZK iç kapılar sunmaktadır. Hak edilen taleptedirler ve dayanıklılık, aşınma direnci ve kolay temizleme imkanı gibi nitelikler için değerlidirler. Bu modellerin kaplaması ultraviyole radyasyona ve aşırı sıcaklıklara karşı dayanıklıdır.

İç kapılar, açılma seçeneğine göre sol ve sağ olmak üzere ikiye ayrılır.


ZK kapı seti, üç taraflı binili galvanizli çift cidarlı (4 cm) bir kanat içerir. Çelik sac 0,6 mm kalınlığa sahiptir. İçi, kapı yüzeyine eşit olarak dağıtılan petek dolgu ile doldurulur. Bu dolgu yapıya daha fazla sağlamlık kazandırır ve ses yalıtımını artırır. Kulp takımı genellikle siyahtır, ancak özel sipariş üzerine kırmızı, beyaz veya alüminyum, doğal renkte eloksallı kulplar sipariş edebilirsiniz. Köşe kutusu, kalınlığı 1,5 mm olan galvanizli çelik sacdan imal edilmiştir.

Kapılar ucuz, galvanizli, beyaz olabilir. Bu tür modeller en çok bodrum katları için kullanılır.


ZK kapılar standart olarak beyaz astarlı olmasına rağmen, istek üzerine renk şemasını değiştirmek, müşterinin zevkine göre dekoratif bir kaplama seçmek mümkündür. Pürüzsüz veya ipeksi mat yüzeyler özellikle popülerdir. Ahşap kaplamaları taklit eden film kaplama (beyaz dişbudak, açık meşe, venge meşe, altın meşe, koyu meşe renkleri) pratik olarak doğal ahşap kapılardan renk olarak farklı değildir. Ek siparişle, yapıyı çeşitli geometrik şekillerde (yuvarlak, kare, dikdörtgen) camlarla donatmak mümkündür. Bir eşik, havalandırma ızgarası, kapı kapatıcı, sıhhi kilit takmak mümkündür.

İç kapılar boyut ve dekorasyon bakımından farklılık gösterir.


Daha fazla konfor için, evde sessizliği korumak için Hormann ayrıca ses geçirmez modeller de üretir: 45 dB’ye (tek kanatlı kapılar) ve 39 dB’ye (çift kanatlı kapılar) kadar ses yalıtım seviyesi.


incelemeler


Çoğunlukla müşteri yorumları olumludur. Maliyet kabul edilebilir. Taşıma sırasında kapı yapılarının paketlenmesinden başlayarak tüm detayların düşünüldüğü not edilir – diğer kapı üreticileri arasında benzerleri yoktur ve en güvenilir olanıdır. Dezavantajlar, daha önce alüminyumdan yapılmış plastik parçaların tasarımlarında değiştirilmesini içerir. Sürücüler hakkında bazı yorumlar yapılır: iklim koşullarını dikkate almak ve bir güç rezervi ile otomasyon satın almak gerekir.

Hormann kapılar, sizin ve mülkünüz için güvenilir bir koruma sağladıkları için güvenlik uzmanları, sigorta şirketleri tarafından tavsiye edilmektedir.

Sağ ön kapı nasıl seçilir, aşağıdaki videoya bakın.